Płyta gazowa Gorenje – zalety i rodzaje

Gorenje ma bardzo szeroką ofertę płyt grzewczych gazowych. Znajdują się w niej kuchenki różnej wielkości – od dwupalnikowych, idealnych dla singla lub pary, aż do takich wyposażonych w pięć palników, świetnie sprawdzających się w przypadku największych miłośników gotowania. Większe płyty są wyposażone w specjalny palnik WOK, który pozwala na gotowanie na dużym ogniu w dużych naczyniach. Gorenje zadbało także o to, by wszystkie modele były maksymalnie trwałe. Są wyposażone w żeliwne ruszty, o wiele bardziej wytrzymałe niż stalowe.

Płyta grzewcza Gorenje jest wyposażona w zabezpieczenia przeciwwypływowe i zapobiegające przypadkowemu odkręceniu gazu. Jej największą zaletą jest łatwy sposób sterowania wielkością i siłą płomienia. Dzięki temu możliwe jest naprawdę precyzyjne gotowanie i ustawianie temperatury. W ofercie marki znajdziesz kuchenki w różnej stylistyce. Płyty do zabudowy mają ciekawą, minimalistyczną stylistykę i świetnie się prezentują. Szczególnie nowocześnie wyglądają płyty na szkle, modele zrobione na stali nierdzewnej są bardziej tradycyjne. Możesz wybrać kolor płyty – ostatnio dużym powodzeniem cieszy się biała, chociaż czarne i srebrne nadal są bardzo popularne. Sprawdź także ten artykuł o płytach gazowych bez płomienia.

Płyta grzewcza Gorenje – duże modele

Gorenje w swojej ofercie ma kilka ciekawych modeli idealnych dla osób lubiących gotować i dla dużych rodzin. Najlepszym przykładem może być płyta gazowa Gorenje GCW751ST, model wykonany na szkle. Jej największą zaletą są palniki o ogromnej wydajności. Dzięki temu zużycie gazu jest o 10% mniejsze niż w przypadku typowych kuchenek starszej generacji. Płyta ma pięć wygodnych palników – cztery o różnych rozmiarach, dopasowane do standardowych naczyń i jeden duży, idealny do gotowania w woku lub w innych dużych naczyniach. Palnik typu WOK jest nie tylko większy, ale także potrójny, dzięki czemu możesz przygotować dużą porcję jedzenia na raz. Jest to dość drogi sprzęt – płyta kosztuje około 2,5 tysiąca złotych.

Kolejny pięciopalnikowy model płyty grzewczej Gorenje to GTW751UB, kolejna szklana płyta z palnikami gazowymi. Również jest wyposażona w palnik WOK i cztery mniejsze, o różnej średnicy. Płyty różnią się przede wszystkim stylistyką i poziomem wykonania. Ten model jest bardziej tradycyjna w stosunku do nowoczesnego modelu prezentowanego powyżej. Ponadto wcześniej opisywana płyta jest biała, w przypadku tego modelu dostępny jest wyłącznie kolor czarny. Ceny w najpopularniejszych sklepach ze sprzętem AGD wynoszą około 1600-1800 zł, jest więc także o wiele tańsza. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o AGD.

Płyta gazowa Gorenje zapalony palnik
Płyta gazowa Gorenje - opinie, popularne modele, zalety, wady, ceny

Płyta gazowa Gorenje – standardowe modele

Gorenje w swojej ofercie ma jednak przede wszystkim płyty do zabudowy o standardowej szerokości 60-ciu centymetrów. Są to płyty czteropalnikowe, z których najbardziej nowoczesny design prezentuje G640MB lub podobna do niej G641MB. Obie płyty są wykonane ze stali nierdzewnej w srebrnym lub czarnym kolorze. Mają żeliwne, trwałe ruszty i ergonomiczne pokrętła, które pozwalają na precyzyjne ustawienie temperatury grzania. Mają zastosowaną technologię BigSurface, co oznacza, że zostały zaprojektowane tak, by było mnóstwo miejsca na każdym palniku. Dzięki temu bez problemu zmieścisz garnki i patelnie. Płyty są godne uwagi także ze względu na atrakcyjną cenę – kosztują około 700 zł.

Bardziej tradycyjną stylistykę przedstawia model GTW6INI, który ma wyjątkowy i zupełnie niespotykany kolor kości słoniowej. Wspaniale wpasowuje się do klasycznych eleganckich kuchni. Solidne i miłe dla oka żeliwne ruszty przywodzą także wyglądają bardzo klasycznie, podobnie zresztą jak błyszczące, srebrne pokrętła, które pozwalają na wygodne zapalanie jedną ręką. Dzięki temu gotowanie jest krótsze i zdecydowanie bardziej precyzyjne. Kuchenka jest wyposażona w palnik WOK. Jej cena jest jednak znacznie wyższa – kosztuje około 1700 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej