Płyta gazowa Mastercook – wady i zalety

Płyty gazowe Mastercook mają niewątpliwie bardzo wiele zalet. Niska cena to tylko jedna z nich, są popularne także ze względu na niezwykle nowoczesny design i bardzo ciekawe rozwiązania bezpieczeństwa. Mają założone wszelkie niezbędne systemy przeciwwypływowe gazu i zabezpieczenia przeciwko przypadkowemu odkręceniu gazu. Dzięki temu są w pełni bezpieczne. Najczęściej stosowane, żeliwne ruszty sprawiają, że są bardzo trwałe.

Jednakże wiele osób uważa, że zakup sprzętu marki Mastercook jest dość ryzykowne. Po pierwsze – nie od dziś wiadomo, że firma boryka się z problemami finansowymi i obecnie toczy się proces ogłoszenia upadłości. Chociaż produkty, w tym także płyty kuchenne, są nadal dostępne na rynku, Fagor Mastercook już nie funkcjonuje. Firma została wykupiona przez Bosch, innego producenta sprzętu AGD. W tym momencie na rynku są dostępne ostatnie już urządzenia z logo Mastercook, sprzedawane zazwyczaj po dość niskich cenach. Są one bardzo dobrej jakości, jednak ich kupno może być ryzykowne – możesz mieć problem z oddaniem sprzętu na gwarancję lub do serwisu, jeśli coś się stanie. Na szczęście na rynku są dostępne jeszcze oryginalne części zamienne, więc uszkodzona płyta kuchenna tej marki może zostać bez problemu naprawiona. Jeśli szukasz więcej porad, przeczytaj także ten artykuł o płytach gazowych.

Zapalone palniki gazowe, a także płyta gazowa Mastercook i jej zastosowanie oraz modele i opinie o modelach
Płyta gazowa Mastercook - opinie, ceny, popularne modele - ich zalety i wady

Płyta gazowa do zabudowy Mastercook – najpopularniejsze modele

W standardowych sklepach ze sprzętem AGD pozostały jeszcze płyty GC 64 SI. Są to bardzo dobrej jakości kuchenki gazowe Mastercook do zabudowy, niezwykle eleganckie i nowoczesne. To jeden z najmłodszych modeli, wykonany na czarnym szkle. Jest to standardowej wielkości płyta bezbramkowa o bardzo modernistycznym designie. Ładnie się prezentuje w najnowszych kuchniach.

Ma zamontowane przeciwwypływowe zabezpieczenia gazu. Znajdująca się w pokrętle zapalarka jest bardzo wygodna – można ją uruchomić jedną ręką, a jednocześnie została tak przemyślana, by dzieciom nie udało się przypadkowo odkręcić gazu. Moc grzania ustawia się samodzielnie, manualnie – płyta nie ma wbudowanych automatycznych programów. Ta płyta gazowa do zabudowy jest wyposażona w cztery palniki o różnych wielkościach i mocach grzania. Może być wykorzystywana do przyrządzania potraw w naczyniach o różnej średnicy. Płyta gazowa Mastercook GC 64 SI w stosunku do najnowszych modeli, wyposażonych w wielokrotne palniki WOK i tym podobne, ale dzięki temu jest także o wiele tańsza – kosztuje około 450 zł. A może zainteresuje cię także artykuł o płytach gazowych ceramicznych?

Mastercook Elegance – stylowa płyta kuchenna

Kiedy jeszcze Mastercook był jedną z wiodących marek AGD, bardzo dużym powodzeniem cieszyła się linia Elegance. W niej znajduje się zarówno płyta gazowa do zabudowy, jak i indukcyjna płyta kuchenna. Obecnie Mastercook Elegance staje się wspomnieniem i trudno jest znaleźć nieużywany model do zabudowy, jednak czasami się to udaje. Jak sama nazwa na to wskazuje – ta płyta kuchenna jest bardzo elegancka, wygląda niezwykle szykownie. Zawdzięcza to nie tylko szklanej powierzchni, lecz także osobnym rusztom, które łatwo jest umyć.

Płyty Mastercook Elegance są łatwe do czyszczenia dzięki zdejmowanym rusztom. Standardowe mają 60 cm szerokości i cztery palniki o różnej wielkości. Ceny tych płyt nie są także wysokie – znajdzie się je za mniej więcej 400-500 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny