Kuchnia gazowa Siemens – wady i zalety

Płyty gazowe Siemens zostały wyposażone we wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa. Mają przeciwwypływowe czujniki gazu i blokady przed przypadkowym odkręceniem kurków. Dlatego świetnie sprawdzają się w przypadku rodzin z dziećmi. Kolejną zaletą, która sprawia, że są idealne do gotowania dla większej liczby osób, jest ich wielkość. Płyty kuchenne Siemens mają nawet do 90 cm i są wyposażone nawet w pięć palników. W ofercie znajdują się standardowe, czteropalnikowe płyty o szerokości 60 cm, jak i dwupalnikowe, mniejsze, idealne dla singli. Niektóre z nich są wyposażone w specjalny palnik WOK, pozwalający na przygotowywanie potraw w dużym naczyniu.

Oczywiście marka ma do zaoferowania bardzo wiele modeli, tak, że każdy z pewnością wybierze coś dla siebie. Kuchnia gazowa Siemens może być wolnostojąca lub do zabudowy. Obie są wyposażone w żeliwne ruszty i prezentują się bardzo nowocześnie. Możesz wybierać między kolorami i materiałem zrobienia płyty – ceramiką, szkłem lub stalą nierdzewną. Płyty wyposażone są w specjalne technologie, które umożliwiają regulację płomienia aż na 9 poziomach. Obecnie w ofercie Siemensa znajdują się cztery linie kuchenek gazowych. Każda z nich wyróżnia się innymi funkcjami. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach gazowych?

Kuchenki gazowe do zabudowy z linii iQ700

Siemens iQ700 to najnowsza linia płyt gazowych. W tej serii znajdują się płyty dostępne w kolorach czarnym i szarym, wykonane z ceramiki. Ich ogromną zaletą są żeliwne, bardzo trwałe ruszty, które nadają się do zmywania w zmywarce. Płyta gazowa z tej serii wyposażona jest w technologię stepFlame, czyli możliwość błyskawicznego ustawienia mocy grzania. Dzięki temu gotowanie może być bardziej precyzyjne i wygodne.

Płyty gazowe z tej serii mają wyświetlacze, które wskazują poziom mocy grzania dla każdego palnika. To bardzo wygodne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie. Są to bardzo nowoczesne płyty, idealnie wpisujące się w stylistykę minimalistycznych, modernistycznych kuchni. Wszystkie są wyposażone w palnik WOK o maksymalnej mocy i dwóch płomieniach. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala na gotowanie w woku lub innych dużych naczyniach bądź na błyskawiczne podgrzanie większej ilości jedzenia. Ceny kuchenek są różne w zależności od wielkości. Standardowa, 60-centymetrowa kuchenka kosztuje około 2300 zł. A może zainteresuje cię także artykuł o płytach gazowych ceramicznych?

Odpalony palnik płyty gazowej, a także płyta gazowa Siemens oraz cena i opinie o najpopularniejszych modelach
Płyta gazowa Siemens - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Płyta gazowa Siemens iQ500

Młodszą siostrą wcześniej prezentowanej serii jest iQ500, najbardziej popularna obecnie linia płyt gazowych marki Siemens. Kuchenki z tej serii wyróżniają się bardzo ładnym wzornictwem i wyjątkowo wysokim poziomem wykonania. Są zrobione ze stali nierdzewnej (w kolorze srebrnym) lub z ceramiki lub szkła hartowanego (w kolorze czarnym). Wyjątkowego designu dodają im także pokrętła mieczykowe, które jeszcze dodają im charakteru.

Płyty także różnią się wielkością i sposobem rozłożenia palników. Na uwagę zasługują te z palnikiem WOK, który ma moc około 4 kW. Niestety ich ruszty nie nadają się do zmywania w zmywarce. Są powierzchniowo żeliwne, bardzo trwałe i niezwykle wytrzymałe. Ceny płyt z serii iQ500 są bardzo zróżnicowane ze względu na wielkość i materiał wykonania. Standardowa płyta na szkle kosztuje około 1000-1200 zł, cena płyty ze stali nierdzewnej wynosi około 800-900 zł.

Kuchenki gazowe Siemens iQ300 i iQ100

Już coraz mniej popularne i coraz mniej dostępne w sklepach serie iQ300 i iQ100 także zasługują na uwagę. Przede wszystkim za niższą cenę – są to starsze modele, dlatego często są dość mocno przecenione. Są dość ładne – mają gładką powierzchnię i przyjemną dla oka stylistykę, nieco mniej nowoczesną, niż wcześniej opisywane modele. Zrobione ze stali nierdzewnej lub hartowanego szkła. Tylko niewielka część z nich jest wyposażona w palnik WOK. Ruszty są żeliwne lub stalowe.

Te płyty może nie są spełnieniem marzeń największych miłośników gotowania, ale są wystarczające do przygotowania zwykłych, codziennych potraw. Świetnie się sprawdzają – są solidne i trwałe. Ich ogromną zaletą jest system zintegrowanego sterowania mocą grzania. Ceny wahają się w przedziale od 600 do 800 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny