Dlaczego płytki ceramiczne z Hiszpanii i Włoch zyskały szczególne uznanie na rynku?

Płytki ceramiczne o bogatej przeszłości

Patrząc na płytki hiszpańskie, trudno się im oprzeć, a w szczególności wzorom, które silnie nawiązują do odległych czasów. Zarówno płytki ceramiczne hiszpańskie, jak i włoskie, mają tradycję zakorzenioną w starożytności. Był to okres, gdy powstawały pierwsze naczynia ceramiczne służące do przechowywania żywności. Już wtedy płytkami pokrywano dachy. Produkty z wypalanej ziemi odgrywały znaczącą rolę w codziennym życiu. Dobrze znana wszystkim terakota, a po włosku terra cotta, to nic innego jak wypalona ziemia. Do dziś swoim wyglądem zachwycają płytki szkliwione, ale mało kto wie, że pojawiły się w Mezopotamii już w IX w. p.n.e. W Hiszpanii można zaobserwować silne wpływy arabskie ze względu na historyczne podboje tych ziem. Wpływ kultury arabskiej zapoczątkował sztukę azulejos. Ze szkliwionych, różnobarwnych i niezwykle dekoracyjnych płytek tworzono piękne mozaiki i obrazy. Z czasem Hiszpanie zaczęli korzystać z odkrycia Persów, jakim było białe szkliwo cynowe. Sięgnęli po nie również Włosi, którzy zasłynęli ze sztuki fajansowej – rodzaj ceramiki nazywanej fajansem zyskał nazwę od miasta Faenza. W XIX wieku wzornictwo płytek zaczęło się intensywnie rozwijać, dzięki czemu dzisiejsze możliwości wykończenia wnętrz są nieograniczone.

Fenomenalne płytki ceramiczne z Hiszpanii

Płytki hiszpańskie to przede wszystkim bogactwo wzorów. Delikatny połysk nadaje im elegancji, która jest pożądana we wnętrzach. Szeroki wachlarz kolorów gwarantuje możliwość doboru odpowiedniego wariantu do nowoczesnych, klasycznych i pełnych przepychu aranżacji pomieszczeń. Ożywiają przestrzenie urządzone w minimalistyczny sposób. Niezliczona ilość wzorów i barw sprawia, że można z nich tworzyć dekoracyjne mozaiki, ale też jednolite powierzchnie tchnące wyrafinowanym stylem. Sztuka hiszpańska jest wyjątkowa i pełna ekspresji, co przejawia się nawet w designie płytek ceramicznych. Hiszpanom trudno odmówić zmysłu estetycznego i braku wyobraźni. Warto zobaczyć, jakie płytki znajdują się w ofercie Paste Group. Dostępne są również unikalne płytki włoskie.

Włoskie płytki ceramiczne – znaczenie detali

Włosi przywiązują dużą wagę do szczegółów, dlatego płytki włoskiestanowią kwintesencję perfekcyjnego wykończenia. Na najwyższą jakość składa się odpowiedni materiał, dobór kolorystyki i ogólny efekt końcowy, któremu nie można nic zarzucić. Włoskie płytki ceramiczne charakteryzują się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych, dlatego z powodzeniem przetrwają wiele lat. Nie tracą właściwości użytkowych. Pod względem estetycznym również pozostają niezmienione.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny