Zachowaj spójność z wnętrzem

Taras stał się obecnie integralną częścią domu. Pełni funkcje wypoczynkowe i reprezentacyjne. Dlatego dobrze, aby był współgrał z wnętrzem. Tym bardziej, że zazwyczaj drzwi tarasowe znajdują się właśnie w salonie. Spójna aranżacja jest obecnie najpopularniejszym trendem, z którego w Polsce chętnie korzystamy.

W sklepie online Terradeco na www.sklep.terradeco.com.pl znajdziesz płytki tarasowe, które pozwolą Ci stworzyć jednorodną i elegancką przestrzeń, a ich wybór jest ogromny.

Imitacja drewna, którą znaleźć można w wielu wersjach np. w kolekcji Alaplana Rushmore lub Colorker Wood, doskonale sprawdzi się w domach rustykalnych, urządzonych w stylu toskańskim, eklektycznym i klasycznym.

Płytki na taras - jak stworzyć ciekawe otoczenie
Płytki na taras - jak stworzyć ciekawe otoczenie

Tymczasem płytki tarasowe czerpiące z kamienia i betonu np. kolekcje ITT One lub Marazzi Mystone są świetne do nowoczesnych, industrialnych przestrzeni. W takich aranżacjach można wykorzystać również imitacje metalu - absolutną nowość, która zyskuje coraz większą popularność.

Natomiast zwolenników eleganckich przestrzeni zachwycą płytki na taras imitujące marmur, które spotkać można m.in. w bogatej kolekcji Aparici Agate.

Ogromną zaletą ceramiki jest możliwość ułożenia jej na podłodze wewnątrz i na zewnątrz domu, co jest świetnym elementem łączącym dwie strefy w jedną całość. Takie rozwiązanie optycznie powiększy sam salon.

Płytki tarasowe ułóż na ścianie

To jeden z najnowszych trendów w aranżacji przestrzeni wokół domu. Z ceramiki można stworzyć nie tylko ciekawą podłogę, ale także ozdobić elewację. Drewnopodobne rozwiązania wizualnie ocieplą budynek, natomiast beton i kamień nadadzą mu nowoczesnego charakteru.

Co więcej, nie musisz ograniczać się jedynie do płytek tarasowych. Wystarczy, że poszukasz opcji mrozoodpornych, które doskonale znoszą trudne warunki atmosferyczne. Wiele propozycji patchworkowych (np. kolekcja ABK Play i Codicer Anais), czy nawet z serii cegiełek dostępne są w wersjach odpornych na mróz. To ukłon producentów w stronę tych, którzy chcą zadbać nie tylko o wnętrze domu.

Nie bój się eksperymentów

Wcale nie musisz iść w klasykę lub nowoczesność. Płytki na taras dostępne są w tak wielu opcjach, że dają niemal nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni wokół domu. Jeśli wnętrze urządzone jest klasycznie, na zewnątrz możesz wykorzystać imitacje drewna patchworkowej odsłonie, które wprowadzą lekkość i nowoczesność, zachowując jednak tradycyjną, ciepłą fakturę naturalnego surowca.

Dla zwolenników nowoczesnych aranżacji może to być doskonałe miejsce na płytki tarasowe nawiązujące do motywów dalekowschodnich lub na mocne akcenty geometryczne.

Płytki na taras - jak stworzyć ciekawe otoczenie
Płytki na taras - jak stworzyć ciekawe otoczenie

Jednym z najnowszych trendów jest łączenie patchworku z jednorodnymi wersjami, co tworzy na podłodze ozdobny dywan. W takich rozwiązaniach doskonale sprawdza się lastryko. Warto przy tym zaznaczyć, że terrazzo jest jedną z najbardziej trwałych propozycji, która pozwoli Ci cieszyć się swoją funkcjonalnością i niezmiennym wyglądem tarasu przez dekady. Takie dekoracyjne wykorzystanie ceramiki to motyw często pojawiający się we wnętrzach, który z powodzeniem adaptuje się na patio.

Światowi producenci wykorzystują obecnie rosnący w siłę trend aranżacji otoczenia i co roku wzbogacają swoją ofertę o nowe rozwiązania. Dzięki nim wcale nie musi być to tradycyjna przestrzeń, ale także żywiołowa i radosna. Wszystko zależy od naszych gustów, bo to my będziemy delektować się jej urokiem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej