Ceramiczne płyty grzewcze Amica

Wykonanie płyty ceramicznej

Zanim omówimy zalety płyt ceramicznych producenta Amica, trzeba skupić się na zasadach ich działania. Otóż, działanie ceramiki jest zdecydowanie prostsze niż w indukcji. Grzejny element umiejscowiony jest tuż pod powierzchnią płyty. W przypadku urządzeń Amica, grzałka najczęściej jest po prostu… spiralnie skręcona. Ceramika nagrzewa się po kilkunastu sekundach od uruchomienia pola grzewczego. Płyta ceramiczna Amica najczęściej posiada pola szybkogrzejne. Co ciekawe, nagrzewają się one najczęściej w około… 10 sekund!

Ceramiczne płyty kontra płyta indukcyjna

Różnica tkwi w sposobie działania obu urządzeń – ceramika nagrzewa się nieco wolniej od indukcji i oddziałuje na całą płytę. Z kolei indukcja ogrzewa wyłącznie naczynie znajdujące się na polu grzewczym. W przeciwieństwie do indukcji, płyta elektryczna Amica posiada prostszą konstrukcję – umieszczono pod nią zwykłe grzałki, rozgrzewające pola na płycie.

Jeżeli chodzi o wygląd, oba urządzenia AGD są do siebie bardzo podobne. Wykonanie płyty to powierzchnia gładka, najczęściej w kolorze czarnym. Na płytach narysowane są pola, gdzie powinno umieszczać się naczynia. Najczęściej płytą steruje się za pomocą panelu dotykowego, znajdującego się na powierzchni płyty. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach ceramicznych Bosch?

Płyta ceramiczna Amica najczęściej występuje w wersji do zabudowy oraz może być zarówno cztero, jak i dwupalnikowa. Ceramiczne płyty grzewcze Amica z czterema palnikami będą idealne dla większych rodzin lub osób, które pasjonują się gotowaniem. Z kolei dwupalnikowe wersje sprawdzą się u singli i osób, które nie przepadają za przyrządzaniem posiłków.

Przewagą ceramiki nad indukcją jest fakt, że nie musisz dokupować do niej specjalnych naczyń! Sprawdzą się bowiem na niej zarówno nowe, jak i starsze garnki. Plusem jest również to, że do ceramiki łatwiej jest znaleźć ewentualne części zamienne.

Płyta ceramiczna Amica – zalety i wady

Kontrola pracy

Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi łatwo odczytać wszystkie najważniejsze parametry pracy płyty ceramicznej Amica. Możesz więc za pomocą panelu kontrolować poziom grzania i decydować o efektywności przyrządzanych posiłków. Sprawdź także ten artykuł o płytach indukcyjnych Electrolux.

Płyta ceramiczna Amica dwupalnikowa, na której gotuje kobieta, i polecane płyty ceramiczne grzewcze Amica wraz z opiniami i cenami
Płyty ceramiczne Amica – popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Płyta ceramiczna Amica - bezpieczne używanie

Płyta elektryczna Amica dwupalnikowa lub czteropalnikowa jest zdecydowanie bezpieczniejsza od tradycyjnych gazowych płyt. Większość modeli Amica posiada wbudowany czujnik, który nie uruchomi grzania wówczas, gdy na polu grzewczym nie stoi żaden garnek. Co ciekawe, Amica posiada możliwość programowania czasu gotowania – możesz więc ustawić czas, kiedy pole grzejne wyłączy się.

Nowoczesny wygląd i proste czyszczenie

Płyta ceramiczna Amica prezentuje się bardzo innowacyjnie. Instalując ją do zabudowy sprawisz, że kuchnia nabierze współczesnego designu i zyska na elegancji.

Urządzenia te są łatwe do utrzymania w czystości – nie ma bowiem w nich żadnych zakamarków, do których mogłyby się dostać zanieczyszczenia. Dodatkowo, płyty Amica ciężko jest porysować - zatem brud nie będzie miał się gdzie zagnieździć.

Wady płyt ceramicznych Amica

Niestety, eksploatowanie tych płyt elektrycznych jest zdecydowanie droższe niż w przypadku indukcji. Również wyższa jest utrata ciepła z tego względu, że ceramika grzeje się cała – a indukcja nagrzewa tylko wybrane naczynie. Mimo to, różnice te nie są bardzo rażące. Trzeba jednak wziąć w tym momencie poprawkę na to, że ceramiczne płyty grzewcze Amica są zdecydowanie tańsze, niż jakakolwiek płyta indukcyjna! Oczywiście, tańsze są też ich części zamienne – które są bardziej dostępne w sklepach, niż te do indukcji.

Kolejnym minusem ceramiki producenta Amica jest tzw. ciepło resztkowe, pozostające po ściągnięciu naczynia z płyty. Zanim wystygnie, nie wolno go dotykać! Można bowiem nieźle się… oparzyć.

Popularne modele płyt ceramicznych Amica

Płyta ceramiczna Amica PC6400ZH

To wyjątkowa, czarnego koloru płyta grzewcza, która na pewno podkreśli charakter każdej aranżacji kuchennej. Jeżeli bezpieczeństwo jest tym czymś, co cenisz w swojej kuchni, to ta płyta ceramiczna Amica będzie idealnym rozwiązaniem – posiada ona bowiem wskaźnik ciepła resztkowego! Światełko wskaźnika poinformuje o stopniu nagrzania się palnika i zgaśnie wówczas, gdy płyta wystygnie całkowicie. Model ten wyposażony został również w specjalną blokadę włączania płyty, a więc można być spokojnym o bezpieczeństwo najbliższych. Dodatkowo, wygodne sterowanie płytą bardzo ułatwi pracę w kuchni i przygotowywanie smacznych posiłków.

Koszt zakupu urządzenia to ok. 605 zł.

Płyta ceramiczna Amica PCH3200ZT

Z łatwością podłączysz tę płytę do każdego gniazdka – dzięki wygodnemu przyciskowi wystarczy jej bowiem zasilanie o mocy 230V! Urządzenie posiada również timer, umożliwiający dokładne zaprogramowanie czasu gotowania – do 99 minut. Na dodatek, timer może działać również jako… minutnik!

Cena płyty to ok. 595 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny