Płyta ceramiczna Bosch – czym się wyróżnia?

Doskonała kontrola pracy i 100% bezpieczeństwa

Elektroniczne wyświetlacze pozwolą szybko odczytać wszystkie najważniejsze parametry pracy płyty do zabudowy Bosch. Za pomocą panelu łatwo skontrolujesz poziom grzania i zadecydujesz o tym, jak efektowne będzie danie. Kuchnia ceramiczna producenta Bosch jest bezpieczniejsza niż tradycyjne płyty gazowe. Niemal wszystkie modele płyt ceramicznych Bosch zostały wyposażone w czujnik, który rozpocznie proces grzania wyłącznie wtedy, gdy postawisz na polu grzewczym naczynie. Co ważne, płyta grzewcza Bosch posiada możliwość programowania… czasu gotowania!

Współczesny rodzaj płyty i łatwe czyszczenie

Płyta ceramiczna Bosch to urządzenie AGD, które wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami i nietuzinkowym designem. Instalując ją do zabudowy kuchennej sprawisz, że pomieszczenie stanie się niezwykle eleganckie. Co ciekawe, większość kuchenek Bosch posiada wysokiej jakości szkło schot ceran, cechujące się brakiem domieszek metali ciężkich – arsenu i antymonu. To ważne, zwłaszcza, że substancje te są toksyczne dla człowieka. Oczywiście, solidne i wysokojakościowe szkło jest wpływa na estetykę i sposób eksponowania płyty. Sprawdź także ten artykuł porównujący płyty ceramiczne i indukcyjne.

Płyta witoceramiczna jest łatwa w utrzymaniu ze względu na wysokiej jakości rodzaj płyty. Kuchnia ceramiczna nie ma zakamarków, gdzie mogłyby zagnieździć się niechciane zabrudzenia. Dzięki odpornemu na zarysowania szkłu schot ceran ciężko jest również… zarysować kuchenkę! Płyty ceramiczne, podobnie jak płyty indukcyjne, to wybór wart rozważenia.

Czy płyta grzewcza Bosch ma jakieś wady?

Niestety, kuchnie elektryczne do zabudowy w formie ceramiki są droższe w użytkowaniu – niż np. płyty indukcyjne. Faktem jest jednak, że ceramika sama w sobie jest zdecydowanie tańsza od indukcji. Kolejnym minusem nagrzewa się całości ceramicznej płyty – podczas gdy w indukcji grzeje się tylko używane pole grzewcze. Sprawia to, że emisja ciepła jest w kuchenkach ceramicznych znacznie wyższa i „ucieka” w powietrze. Trzeba uważać również, żeby przypadkiem nie położyć na wolnym polu… ręki! A może zainteresuje cię także ten artykuł o kuchence z płytą ceramiczną?

Płyta ceramiczna Bosch do zabydowy w kuchni z czerwonym garnkiem. Płyta grzewcza Bosch i polecane modele
Płyty ceramiczne Bosch do zabudowy – opinie, modele, ceny, zalety, wady

Płyta grzewcza Bosch – jaką wybrać?

Płyta ceramiczna Bosch PKE 611B17E

Jest to wysokiej jakości płyta witoceramiczna, zawierająca sterowanie sensorowe TouchSelect oraz 4 strefy grzewcze. Dodatkowo, posiada ona zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem ceramiki, timer oraz dwustopniowy wskaźnik zalegania ciepła! Dzięki wbudowanej blokadzie przed zmianą ustawień unikniesz niechcianej zmiany mocy bądź przypadkowego wyłączenia płyty. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, kiedy płyta służy również jako… dodatkowy blat w kuchni.

Cena urządzenia to ok. 675 zł.

Płyta ceramiczna Bosch PKE 611FP1E

Cztery pola tej wielowymiarowej płyty grzewczej zostały wyposażone w dużą moc oraz tryb Booster, służący do szybkiego i efektywnego przygotowywania potraw. Powierzchnia ceramiczna płyty jest łatwa w czyszczeniu, z kolei nowoczesny design urządzenia podkreśli charakter każdej kuchni. Za pomocą intuicyjnego panelu możesz wybrać dowolną strefę gotowania oraz dostosować do niej dokładny poziom mocy – taki, jakiego tylko będziesz potrzebować do przyrządzenia posiłku. Płyta ceramiczna wyposażona została również w funkcję szybkiego uruchamiania QuickStart i wznawiania ReStart. Dzięki temu użytkowanie płyty jest łatwe i wygodne.

Cena płyty to ok. 770 zł.

Płyta ceramiczna Bosch PKE 652CA1E

Jest to bezbramkowa biała płyta ceramiczna, wykonana z mocnego szkła i ozdobnego szlifu – z przodu i po bokach sprzętu. Jeżeli szukasz współczesnego akcentu do kuchni, ta płyta zdecydowanie na to pozwoli! Urządzenie oferuje aż 9 poziomów mocy i jest sterowanie mechanicznie – przedni panel zapewnia łatwe oraz intuicyjne gotowanie. Biała płyta ceramiczna z całą pewnością podkreśli charakter kuchni, czyniąc ją elegancką i luksusową dla oka. Płyty ceramiczne, podobnie jak płyty indukcyjne, to wybór wart rozważenia.

Cóż, za luksusu trzeba jednak… zapłacić! Koszt zakupu urządzenia wynosi bowiem ok. 1250 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.4% czytelników artykuł okazał się być pomocny