Płyta elektryczna dwupalnikowa

Dwupalnikową płytę grzewczą do zabudowy można na stałe wmontować w blat. Cena tego rozwiązania nie jest wysoka, gdyż tradycyjną płytę elektryczną można już kupić za 215 zł. Za płytę ceramiczną do zabudowy zapłacisz co najmniej 393 zł, zaś ceny płyt indukcyjnych 2 palnikowych do zabudowy zaczynają się od 666 zł.

Świetnym rozwiązaniem jest również nastawna płyta elektryczna dwupalnikowa, którą można zabrać ze sobą na wyjazd jako kuchenkę turystyczną. Osoby wynajmujące mieszkanie mogą zawsze zabrać kuchenkę nastawną ze sobą. W przypadku nastawnych kuchenek elektrycznych jednopalnikowych cena zaczyna się już od 25 zł, zaś nastawną kuchenkę indukcyjną z 1 palnikiem można kupić już za 60zł. Z kolei cena kuchenek 2 palnikowych zaczyna się od 55 zł w przypadku palników elektrycznych. Natomiast najtańsza kuchenka indukcyjna marki Esperanza 239 zł. Na rynku znajdziemy płyty dwupalnikowe z pokrywą szklaną firmy Rommelsbacher w cenach od 977 zł. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o AGD.

Kuchenka nastawna jednopalnikowa lub 2 palnikowa - jaką wybrać?

Tradycyjna płyta grzewcza elektryczna jest niedroga, jednak nierówna powierzchnia utrudnia mycie. Ponadto nie posiada ona zaawansowanych funkcji i nie chroni przed oparzeniem. Nowszym rozwiązaniem jest kuchenka ceramiczna. Jej cena jest wyższa, jednak gładką powierzchnię łatwiej umyć. Czarny, gładki blat wygląda bardzo estetycznie. Ponadto kuchenka ceramiczna posiada bezstopniową regulację temperatury oraz lampkę sygnalizującą, że kuchenka jest włączona.

Dwupalnikowa płyta elektryczna
Płyty elektryczne dwupalnikowe - popularne modele, ceny, opinie, zalety, wady

O ile tradycyjne kuchenki nastawne elektryczne nadal królują na rynku, o tyle to kuchenki ceramiczne są wypierane przez kuchenki indukcyjne. Kuchenki indukcyjne zaś są niedrogie, energooszczędne i bezpieczne.

Płyta elektryczna dwupalnikowa - popularne modele

Wśród nastawnych kuchenek dwupalnikowych największą popularnością cieszy się Esperanza Cotopaxi EKH004K czarna w cenach od 45 do 51 zł. Przeważają opinie, że kuchenka gotuje szybko, jest łatwa do czyszczenia, zaś obudowa się nie nagrzewa.

Wśród kuchenek indukcyjnych świetnie opinie zbiera indukcyjna płyta grzewcza Sencor SCP 5404GY. Użytkownicy chwalą łatwość obsługi i funkcjonalność. Pojawiają się niestety opinie negatywne co do pękającej obudowy. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytach indukcyjnych.

Użytkownicy wyrażają dobre opinie o nieco droższym modelu kuchenki indukcyjnej Hyundai IND233, która uważana jest za produkt udany: szybko gotuje, łatwa w obsłudze, estetycznie wykonana. Spośród płyt do zabudowy na uwagę zasługuje płyta elektryczna dwupalnikowa AKPO PKA 30830, której zalety to przystępna cena, funkcjonalność i łatwość obsługi.

Kuchenki dwupalnikowe nastawne to świetne rozwiązanie na wyjazdy lub jako dodatkowa kuchenka, gdy mamy większe przyjęcie. Zaś kuchenki dwupalnikowe do zabudowy są idealne w małych kuchniach. Obecnie technologia, która wygrywa, to indukcja.

ikona podziel się Przekaż dalej