Płyta gazowa Amica – co ją wyróżnia?

Kuchenki gazowe do zabudowy Amica

Jak w większości kuchenek gazowych, płyta gazowa Amica klasyczna lub gazowa ceramiczna (czyli na szkle i bez płomienia) wyposażona jest w 4 palniki. Największy z nich posiada jednocześnie największą moc grzania, z kolei pozostałe miejsca grzewcze są stosunkowo mniej wydajne – zależnie od wielkości. Płyta gazowa do zabudowy Amica jest produkowana również w mniejszej wersji. Są to więc płyty dwupalnikowe– to idealne rozwiązanie dla singli lub osób, które zwyczajnie… mniej gotują. Oczywiście, rodzaj płyty zależy wyłącznie od upodobań i posiadanego miejsca w kuchni. Przyrządzanie posiłków na kuchence gazowej jest niezwykle komfortowe – znajduje się tutaj stabilny ruszt, podtrzymujący kuchenne naczynia nawet takie, które posiadają okrągłe dno! Gaz jest czynnikiem grzewczym w kuchenkach – to właśnie on powoduje wzrost temperatury podczas spalania. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach gazowych Solgaz?

Płyty kuchenne Amica są wysoko zaawansowane technologicznie oraz posiadają palniki bogate w dużą moc grzewczą. Tak jak wiele kuchenek w dzisiejszych czasach i tutaj zastosowano metodę bez płomienia. Co to oznacza? Otóż, niektóre kuchenki gazowe do zabudowy bądź wolnostojące posiadają gaz wmontowany… pod ceramiczną powłoką. Tak więc, możesz przyrządzać swoje posiłki na szkle niezależnie od tego, jaki to rodzaj płyty – to znaczy czy kuchenka ma 4 palniki, czy może jest to urządzenie dwupalnikowe.

Zalety i wady płyt kuchennych Amica

Największą zaletą kuchenki jest dość niska cena oraz bardzo dobre wykonanie urządzenia. Płyta gazowa do zabudowy Amica wyróżnia się także energooszczędnością – niezależnie od zakupionego modelu. Co ważne, wcale nie musisz dokupować do niej specjalnych garnków– jak to bywa np. w przypadku kuchenek indukcyjnych. Płyta gazowa Amica działa nawet wówczas, kiedy zabraknie w domu prądu. Sprawdź także ten artykuł o płytach gazowych Beko.

Niestety, urządzenie posiada również swoje wady. Palniki w kuchenkach gazowych rozgrzewają się dość powoli oraz są trudniejsze w utrzymaniu czystości – no chyba, że zdecydujesz się na wersję szklaną, czyli tzw. kuchenkę bez palników. Minusem kuchenki gazowej jest także konieczność posiadania odpowiedniego przyłącza do gazu oraz butli gazowej. Jednak bez problemu możesz podłączyć to urządzenie samodzielnie. Jeżeli boisz się to zrobić, gaz zawsze może przyłączyć do kuchenki… gazownik.

Płyty gazowe Amica i ich perfekcyjna praca

Warto dodać, że płyta grzewcza Amica pracuje cyklicznie – odłączy ona gaz zawsze, kiedy powierzchnia jest nagrzana oraz włączy z powrotem, kiedy znowu zechcesz coś przygotować. Każda płyta grzewcza posiada również… jedno bądź dwa dodatkowe pola! Są one zazwyczaj oznaczone pasami. Te pola będą nagrzewać się w trakcie gotowania, ale nie pobiorą przy tym ani grama gazu! Dzięki temu podtrzymają wyłącznie temperaturę ugotowanej potrawy, zapewniając ciepły posiłek nawet po kilkunastu minutach od jego przyrządzenia.

Płyta gazowa Amica w pięknie zaaranżowanej kuchni. Płyta gazowa do zabudowy i polecane modele wraz z cenami
Płyty gazowe Amica – opinie, ceny, popularne modele do zabudowy, zalety, wady

Popularne modele kuchenek gazowych Amica

Płyta gazowa Amica PG6611SRB IN

Jeżeli spędzasz w kuchni zbyt dużo czasu, ta płyta gazowa ceramiczna pozwoli na oszczędzenie go. Palnik typu Booster zwiększa moc grzania, a więc potrawa przygotuje się szybko i sprawnie – zachowując jednocześnie cenne substancje odżywcze dania. Palnik niespodziewanie zgasł? Nie martw się – specjalny zawór odetnie do niego dopływ gazu, zapewniając bezpieczeństwo całej rodzinie!

Kuchenka posiada palniki ukryte pod szkłem, które są efektywne i wydajne, a także wygodne do czyszczenia. Nad szklaną taflą wystaje tylko górna część palnika – zwiększając jednocześnie wydajność procesu grzania. Opinie użytkowników wskazują na świetną estetykę urządzenia, które dopasuje się do każdej aranżacji kuchennej.

Cena płyty gazowej to ok. 1000 zł.

Płyta gazowa Amica PG6510X EH – biała

Jej nietuzinkowy kolor pozwoli na proste wkomponowanie płyty w wystrój kuchni. Gładka powierzchnia urządzenia zapewni stabilność podczas gotowania. Ta biała płyta jest wersją klasyczną kuchenki gazowej, dlatego też… niewiele kosztuje. W prosty sposób zmienisz ustawienia płyty za pomocą sterowania pokrętłami – dzięki nim z łatwością dobierzesz odpowiednie parametry do gotowania.

Cena urządzenia to ok. 386 zł.

Płyta gazowa Amica PG6511 SPR

Jest to płyta w kolorze czarnym, którą również można operować za pomocą wygodnych i czytelnych pokręteł. Żeliwne ruszty są w niej wytrzymałe i wyróżnia je wyjątkowa stabilność. Co ciekawe, wmontowane są w tę kuchenkę palniki WOK – dzięki ich zwiększonej mocy grzania oraz potrójnemu płomieniowi z łatwością przyrządzisz każdy posiłek, zwłaszcza w dużych garnkach!

Koszt zakupu urządzenia to ok. 800 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej