Płyta gazowa Samsung - klasyczne i nowoczesne powierzchnie

W przypadku kuchni gazowej istotną sprawą jest powierzchnia płyty grzewczej. Kuchenki gazowe do zabudowy Samsung produkowane są w dwóch wersjach: z powierzchnią ze stali nierdzewnej oraz szklaną. Płyty grzewcze ze stali nierdzewnej mają sporo zalet. Przede wszystkim są tanie, wytrzymałe oraz ładnie wyglądają i pasują kolorystycznie do większości kuchni. Ich wadą jest możliwość zarysowania płyty w czasie czyszczenia. Ceny tych płyt wahają się od 567 zł do 698 zł, dostępne są również drogie modele w cenach od 1194 zł.

Nowoczesnym rozwiązaniem jest gaz pod szkłem, gdzie planiki ukryte są pod warstwą szkła. Jednak płyty gazowej na szkle nie znajdziemy w ofercie Samsung. Niektóre modele kuchenek gazowych do zabudowy Samsung charakteryzują się pięknym czarnym wzornictwem. Jest to nie tyle gaz pod szkłem, co metalowe, emaliowane podłoże połączone z szybą ceramiczną z przodu. Taka płyta przypomina nieco płyty na szkle i jest bardzo łatwa do czyszczenia z uwagi na gładką powierzchnię.

Płyta gazowa Samsung na szkle należy do rozwiązań droższych, gdyż ceny modeli zaczynają się od 775 zł. Sprawdź także ten artykuł o płytach gazowych bez płomienia.

Kuchnia gazowa Samsung - nowoczesne rozwiązania w trosce o wygodę

Każda płyta gazowa Samsung została wyposażona w żeliwny ruszt, który został tak zaprojektowany, że łatwo po nim przesuwać garnki. Dzięki temu nie musisz podnosić ciężkich garnków. Konstrukcja rusztu zapewnia stabilne ustawienie garnków. Ruszt można myć w zmywarce do naczyń.  Natomiast sama powierzchnia płyty gazowej Samsung jest równa, dzięki czemu można ją łatwo przecierać do czysta.

W trosce o wygodę klienta kuchnie Samsung pod zabudowę wyposażono w takie funkcje, jak:

  • elektryczna zapalarka
  • wskaźnik centralnego ustawienia garnka
  • zabezpieczenie uchodzenia gazu
Płyta gazowa Samsung , na której gotuje się danie oraz kuchenki gazowe do zabudowy Samsung polecane do zakupu
Płyty gazowe Samsung - polecane modele, opinie, ceny, zalety, wady

W ofercie Samsung znajdziemy płyty pod zabudowę 4 palnikowe. Kuchnia 3 palnikowa nie jest produkowana przez Samsung. Tradycyjna kuchnia gazowa do zabudowy Samsung ma szerokość 60 cm. W ofercie znajduje się również droższy model większej kuchni 5 palnikowej o szerokości 75 cm. Samsung stawia również na dużą moc palników, która pozwala na szybkie ugotowanie potrwa.

Kuchenki gazowe do zabudowy Samsung - popularne modele

W ofercie sprzętu AGD Samsung znajdziemy nowoczesne i warte zaintersowania modele płyt pod zabudowę. Nie znajdziemy tu gazu pod szkłem, lecz producent zadbał o wygodę użytkowników, projektując modele z gładką pokrywą łatwą do czyszczenia i wygodne żeliwne ruszty. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu artykuły o płytach indukcyjnych?

Świetne opinie zdobywa popularny model Samsung NA64H3010AK z płytą gazową na szkle o szerokości 60 cm. Ceny tego modelu kształtują się od 798 do 899 zł. Ta kuchnia gazowa posiada miejsce na patelnię z wypukłym dnem i specjalną nakładkę pod wok. Użytkownicy chwalą stabilny ruszt, wytrzymałą powierzchnię o dużych walorach estetycznych. Przeważają jednak opinie, że czarne płyty trudno się czyści, gdyż widać na nich każdą kroplę czy zaciek. Użytkownicy narzekają również, że nie da się na niej ustawić 4 większych garnków jednocześnie. Ta płyta gazowa dla niektórych ma zatem swoje wady.

Często wybierany jest również jeden z tańszych modeli do zabudowy Samsung NA64H3010AS z powierzchnią ze stali nierdzewnej. Większość klientów wyraża dobre opinie o tym produkcie jako estetycznie wykonanym i łatwym do utrzymania w czystości. Wadą tego modelu są zbyt blisko umieszczone palniki, które uniemożliwiają postawienia dużych garnków obok siebie.

Wśród producentów AGD oferujących płyty gazowe do zabudowy Samsung znajduje się na czele popularności wśród takich producentów jak Bosch i Amica. Samsung stawia na wygodę użytkownika, którą zapewnia moc palników umożliwiającą szybkie gotowanie, stabilne ruszty i gładka powierzchnia płyty oraz na estetykę wykonania. Płyta gazowa Samsung to wybór wart rozważenia.

ikona podziel się Przekaż dalej