Płyta gazowa Solgaz – opinie, zalety i wady

Kuchenki gazowe jako popularne rozwiązanie w kuchni

Płyty Solgaz najczęściej wyposażone są w 4 palniki – największy o dużej mocy grzania, 2 średnie i jeden mały. Co ciekawe, te nowsze modele wzbogacone są dodatkowo o podwójne lub nawet potrójne korony, dzięki czemu posiadają większą moc grzewczą. Gotowanie na kuchence gazowej staje się więc bardzo komfortowe, gdyż stabilny ruszt doskonale podtrzymuje garnki – nawet te posiadające okrągłe dno!

Kuchenki Solgaz są popularnym rozwiązaniem wśród wielbicieli tego rodzaju sprzętu AGD. Oczywiście, czynnikiem grzewczym w tych kuchenkach jest gaz – powoduje on wzrost temperatury podczas spalania. Nowoczesne płyty są już bardzo zaawansowane technologicznie oraz posiadają palniki bogate w wysoką moc. Co ciekawe, często są one wkomponowane w szklaną taflę – a więc, gaz pod szkłem stanowi tym sposobem dość innowacyjne rozwiązanie. A może zainteresuje cię także artykuł o kuchenkach indukcyjnych?

Zalety kuchenek Solgaz

Ich główną zaletą jest dobra cena w stosunku do jakości wykonania sprzętu AGD. Oczywiście, koszty eksploatacji są również niewielkie. Dodatkowo, płyta gazowa Solgaz pozwala na stosowanie niemal wszystkich naczyń – jednak najbardziej polecanymi są te w typie WOK. W mieszkaniu jest chwilowa awaria prądu? To nic! Na tej kuchence spokojnie będziesz mógł gotować… dalej!

Wady płyt gazowych

Palnik nie nagrzewa się zbyt szybko, a także zdecydowanie trudniej się go czyści – w porównaniu chociażby do płyt indukcyjnych. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zawsze kuchnia gazowa bez palników, które ukryte są w szkle. Oczywiście, konieczne będzie też posiadanie odpowiedniego przyłącza do gazu bądź butli gazowej.

Płyta gazowa bez płomienia

Gaz pod szkłem

Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie marki Solgaz. Dzięki płaskiej powierzchni ceramicznej i palnikom, które są pod nią schowane, gotowanie jest bardzo bezpieczne i przyjemne! Płyta gazowa bez palników na wierzchu automatycznie sprawia, że czyści się ją szybko oraz łatwo. Co ciekawe, w takiego rodzaju płycie technologia spalania gazu umożliwia zaoszczędzenie go do nawet 50%! Oczywiście, przy zachowaniu świetnego wyglądu płyty gazowej.

Plyty gazowe pod szkłem to świetne rozwiązanie. Mają dość wysokie ceny, ale są bezpieczniejsze i bardzo ciekawie się prezentują.
Płyty gazowe Solgaz – opinie, ceny, popularne modele, zalety, wady

Zdecydowanie, jest to prawdziwa płyta gazowa bez płomienia. Gaz spalany jest w niej katalitycznie, w schowanym pod ceramiką palniku. Rozwiązanie to umożliwia osiągnięcie temperatury spalania gazu, bo jest to ok. 800 st. C. Cóż, to niemal dwa razy tyle, jak w najzwyklejszej kuchence gazowej! W omawianych płytach gaz wykorzystywany jest więc efektywniej, a Ty nie martwisz się przy tym tłustymi osadami na meblach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu mikrofalówki?

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto dodać, że Kuchenki Solgaz pracują cyklicznie – wyłączają gaz, kiedy powierzchnia jest nagrzana i włączają go wtedy, gdy z niej korzystasz. Każda płyta wyposażona jest w jedno bądź dwa dodatkowe pola, oznaczane pasami. Pola te nagrzewają się w trakcie gotowania, jednak nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu, możesz na nich podtrzymywać temperaturę ugotowanego obiadu!

Wybrane modele kuchenek gazowych Solgaz

Płyta gazowa Solgaz GPC 3+1

Model 3+1 jest jednym z najpopularniejszych płyt producenta. Doskonale wpasujesz go w szafkę o szerokości 60cm! Posiada on 3 standardowe palniki i 1 lub 2 „darmowe”, o których mogłeś przeczytać powyżej.

Zastosowana tej płycie elektronika pozwala na duże bezpieczeństwo w czasie korzystania. Duży wyświetlacz powiadamia o zanieczyszczeniach lub braku gazu, a także o jego niekontrolowanym wycieku. Modele te działają z niemal każdym rodzajem gazu. Dzięki zasilaczowi rezerwowemu, możesz korzystać z płyty nawet wtedy, gdy zabraknie prądu!

Ceny modelu wahają się między 2200-2300 zł.

Płyta gazowa Solgaz GPC 4+1

Dzięki szklanej powierzchni, łatwo jest utrzymać ją w czystości. Płyta ta nie wymaga również specjalnych garnków. Modele te posiadają specjalny panel dotykowy, dzięki któremu łatwo przyrządzisz posiłek dla całej rodziny. Gaz pod szkłem nagrzewa tylko w wyznaczonych miejscach, więc nie ma żadnych strat cieplnych!

Kuchenka posiada 4 palniki i 1 lub 2 dodatkowe, niepobierające gazu. Wysoka temperatura pracy tych palników dokładnie wykorzystuje gaz, pozwalając na oszczędzanie go nawet o połowę więcej, jak w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych!

Cena płyty to ok. 2400 zł.

Płyta gazowa Solgaz GPC 2+1

Jest najmniejszą z płyt gazowych producenta. Niewielkie rozmiary sprzętu AGD umożliwiają na dopasowanie go nawet do niewielkich kuchni, ale też… kempingów! Kuchenka posiada 2 palniki standardowe i 1 dodatkowy. Opinie użytkowników tego modelu wskazują na wysoką jakość jego zastosowania w małych mieszkaniach, typu kawalerka.

Ceny tej niewielkiej płyty oscylują między 1500-1600 zł.

Innova - nowośc 2020 w której Solgaz zastępuje iskrowniki żarnikami

Kuchenka gazowa gaz pod szkłem – płyta Innova Polska firma znów zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem” Dotychczasowe rozwiązanie dostępne na rynku uległo jednak znacznej modyfikacji. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa czarna pozostał, lecz podczas produkcji wykorzystano bardziej zaawansowaną i udoskonaloną technologię. Efekt? Nowość - płyta Innova jest pierwszą na świecie propozycją, w której zastosowano żarniki. Co to oznacza dla użytkownika? Podczas włączania gazu nie słychać tzw. cykania. W efekcie kuchenka gazowa gaz pod szkłem włącza się cicho, umożliwiając komfortowe użytkowanie bez obawy np. o zbudzenie śpiących domowników lub dekoncentrację osoby, która wykonuje w pobliżu zadania wymagające skupienia. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na światowym rynku. To jednak nie koniec. Dzięki regulacji mocy mamy możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury w zakresie 50-250. Płyta Innova posiada również funkcję booster, która dzięki zwiększonej mocy pracy palnika przyspieszy gotowanie. Warta podkreślenia jest także możliwość wstrzymania pracy płyty jednym przyciskiem, a następnie wznowienie, przy zachowaniu wszystkich wcześniejszych ustawień poszczególnych palników (funkcja Start&Stop;).

Płyta gazowa bezpłomieniowa działa na każdym rodzaju gazu, a duże palniki pozwolą łatwo rozmieścić nawet największe garnki. A jak to wygląda w praktyce? Płyta Innova reguluje moc grzania, pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. Akumulacja ciepła przez płytę grzejną pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto, bonus w postaci „darmowego pola”, wykorzystującego generowane ciepło sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu silników magnetycznych oraz opatentowanemu systemowi elektrozaworów nowej generacji możliwa jest również płynna regulacja mocy. A co najważniejsze – badania przeprowadzone przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), potwierdzają do 50% mniejsze zużycie gazu niż w tradycyjnych kuchenkach.

ikona podziel się Przekaż dalej