Gotowanie makaronu na płycie gazowej

Płyta gazowa Solgaz – opinie, zalety i wady

Kuchenki gazowe jako popularne rozwiązanie w kuchni

Płyty Solgaz najczęściej wyposażone są w 4 palniki – największy o dużej mocy grzania, 2 średnie i jeden mały. Co ciekawe, te nowsze modele wzbogacone są dodatkowo o podwójne lub nawet potrójne korony, dzięki czemu posiadają większą moc grzewczą. Gotowanie na kuchence gazowej staje się więc bardzo komfortowe, gdyż stabilny ruszt doskonale podtrzymuje garnki – nawet te posiadające okrągłe dno!

Kuchenki Solgaz są popularnym rozwiązaniem wśród wielbicieli tego rodzaju sprzętu AGD. Oczywiście, czynnikiem grzewczym w tych kuchenkach jest gaz – powoduje on wzrost temperatury podczas spalania. Nowoczesne płyty są już bardzo zaawansowane technologicznie oraz posiadają palniki bogate w wysoką moc. Co ciekawe, często są one wkomponowane w szklaną taflę – a więc, gaz pod szkłem stanowi tym sposobem dość innowacyjne rozwiązanie. A może zainteresuje cię także artykuł o kuchenkach indukcyjnych?

Zalety kuchenek Solgaz

Ich główną zaletą jest dobra cena w stosunku do jakości wykonania sprzętu AGD. Oczywiście, koszty eksploatacji są również niewielkie. Dodatkowo, płyta gazowa Solgaz pozwala na stosowanie niemal wszystkich naczyń – jednak najbardziej polecanymi są te w typie WOK. W mieszkaniu jest chwilowa awaria prądu? To nic! Na tej kuchence spokojnie będziesz mógł gotować… dalej!

Wady płyt gazowych

Palnik nie nagrzewa się zbyt szybko, a także zdecydowanie trudniej się go czyści – w porównaniu chociażby do płyt indukcyjnych. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest zawsze kuchnia gazowa bez palników, które ukryte są w szkle. Oczywiście, konieczne będzie też posiadanie odpowiedniego przyłącza do gazu bądź butli gazowej.

Płyta gazowa bez płomienia

Gaz pod szkłem

Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie marki Solgaz. Dzięki płaskiej powierzchni ceramicznej i palnikom, które są pod nią schowane, gotowanie jest bardzo bezpieczne i przyjemne! Płyta gazowa bez palników na wierzchu automatycznie sprawia, że czyści się ją szybko oraz łatwo. Co ciekawe, w takiego rodzaju płycie technologia spalania gazu umożliwia zaoszczędzenie go do nawet 50%! Oczywiście, przy zachowaniu świetnego wyglądu płyty gazowej.

Płyty gazowe Solgaz – opinie, ceny, popularne modele, zalety, wady 2

Zdecydowanie, jest to prawdziwa płyta gazowa bez płomienia. Gaz spalany jest w niej katalitycznie, w schowanym pod ceramiką palniku. Rozwiązanie to umożliwia osiągnięcie temperatury spalania gazu, bo jest to ok. 800 st. C. Cóż, to niemal dwa razy tyle, jak w najzwyklejszej kuchence gazowej! W omawianych płytach gaz wykorzystywany jest więc efektywniej, a Ty nie martwisz się przy tym tłustymi osadami na meblach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o czyszczeniu mikrofalówki?

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto dodać, że Kuchenki Solgaz pracują cyklicznie – wyłączają gaz, kiedy powierzchnia jest nagrzana i włączają go wtedy, gdy z niej korzystasz. Każda płyta wyposażona jest w jedno bądź dwa dodatkowe pola, oznaczane pasami. Pola te nagrzewają się w trakcie gotowania, jednak nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu, możesz na nich podtrzymywać temperaturę ugotowanego obiadu!

Wybrane modele kuchenek gazowych Solgaz

Płyta gazowa Solgaz GPC 3+1

Model 3+1 jest jednym z najpopularniejszych płyt producenta. Doskonale wpasujesz go w szafkę o szerokości 60cm! Posiada on 3 standardowe palniki i 1 lub 2 „darmowe”, o których mogłeś przeczytać powyżej.

Zastosowana tej płycie elektronika pozwala na duże bezpieczeństwo w czasie korzystania. Duży wyświetlacz powiadamia o zanieczyszczeniach lub braku gazu, a także o jego niekontrolowanym wycieku. Modele te działają z niemal każdym rodzajem gazu. Dzięki zasilaczowi rezerwowemu, możesz korzystać z płyty nawet wtedy, gdy zabraknie prądu!

Ceny modelu wahają się między 2200-2300 zł.

Płyta gazowa Solgaz GPC 4+1

Dzięki szklanej powierzchni, łatwo jest utrzymać ją w czystości. Płyta ta nie wymaga również specjalnych garnków. Modele te posiadają specjalny panel dotykowy, dzięki któremu łatwo przyrządzisz posiłek dla całej rodziny. Gaz pod szkłem nagrzewa tylko w wyznaczonych miejscach, więc nie ma żadnych strat cieplnych!

Kuchenka posiada 4 palniki i 1 lub 2 dodatkowe, niepobierające gazu. Wysoka temperatura pracy tych palników dokładnie wykorzystuje gaz, pozwalając na oszczędzanie go nawet o połowę więcej, jak w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych!

Cena płyty to ok. 2400 zł.

Płyta gazowa Solgaz GPC 2+1

Jest najmniejszą z płyt gazowych producenta. Niewielkie rozmiary sprzętu AGD umożliwiają na dopasowanie go nawet do niewielkich kuchni, ale też… kempingów! Kuchenka posiada 2 palniki standardowe i 1 dodatkowy. Opinie użytkowników tego modelu wskazują na wysoką jakość jego zastosowania w małych mieszkaniach, typu kawalerka.

Ceny tej niewielkiej płyty oscylują między 1500-1600 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny