Płyta gazowa Whirlpool - co warto wiedzieć?

Płyta gazowa Whirlpool posiada wydajne palniki, które zostały tak skonstruowane, aby płomień kierował się do góry, pod powierzchnię garnka a nie na boki. Dzięki temu unikamy strat energii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, więcej ciepła dociera do garnków i patelni. Woda szybciej dochodzi do wrzenia i potrawy gotują się szybciej.

Większość modeli płyt gazowych Whirlpool posiada 4 palniki. NIektóre modele mają 5 palników. Natomiast płyty 3-palnikowe nie są oferowane przez Whirlpool.

Whirlpool zadbał również o bezpieczeństwo użytkowników. Specjalne zabezpieczenia odcinają dopływ gazu w momencie zgaśnięcia płomienia, dlatego jeśli płomień zgaśnie w wyniku zalania, przeciągu itp. masz pewność, że gaz nie będzie się ulatniał. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach gazowych Samsung?

Płyta gazowa do zabudowy - jaką powierzchnię wybrać?

Na co zwrócić uwagę, kupując płytę gazową do zabudowy? Jednym z głównych kryteriów jest powierzchnia płyty. Whirlpool ma w ofercie płyty emaliowane, które są tanie i łatwe do utrzymania w czystości. Modele w modnym kolorze antracyt będą pasowały nawet do kuchni o wystroju nowoczesnym.

Whirlpool oferuje również płyty ze stali nierdzewnej w kolorze inox, które są łatwe do czyszczenia, estetycznie i wytrzymałe. Są to płyty najtańsze i najbardziej popularne. Wśród tych płyt gazowych Whirlpool znajdują się modele 2, 4 i 5 palnikowe. Płyty ze stali mają wymiary od 56 do 59 cm.

Kobieta gotująca makaron na płycie gazowej Whirlpool oraz płyta gazowa do zabudowy i polecane modele
Płyty gazowe Whirlpool - opinie, ceny, zalety, wady, popularne modele

Większość modeli w ofercie Whirlpool to szklana płyta gazowa do zabudowy. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zachwyca estetyką. Szkło łatwo jest utrzymać w czystości, jednak jest podatne na uszkodzenia. Ceny płyt gaz na szkle zaczynają się od 584 zł. Większość płyt szklanych ma wymiary 59 cm i użytkownicy zwracają uwagę, że miejsca jest za mało na duże garnki. Whirlpool nie oferuje płyt gazowych na szkle ceramicznym. Sprawdź także ten artykuł o płytach gazowych Beko.

Kuchenka gazowa Whirlpool - popularne modele

Modelem, który zbiera dobre opinie użytkowników, jest kuchenka gazowa Whirlpool AKM 268 NB z 4 palnikową płytą emaliowaną w kolorze antracyt. Klienci chwalą ją jako elegancką, stylową, łatwą w obsłudze i łatwą do utrzymania w czystości. Ceny tego modelu zaczynają się od 499 zł.

Wśród modeli ze stali nierdzewnej najpopularniejszy model kuchenki gazowej Whirlpool to AKM 260 XI w cenach od 329 do 336 zł. Model ten został wyposażony w elektryczną zapalarkę i zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Model ten zbiera dobre opinie za łatwość montażu, estetyczny wygląd, łatwość w obsłudze. Zaletą jest tu stosunek ceny do jakości.

Wśród urządzeń AGD na zainteresowanie zasługuje również płyta gazowa klasyczna Whirlpool AKR361IX w cenach od 422 do 466 zł. Użytkownicy chwalą dobre rozstawienie palników, dzięki czemu płyta jest wygodna do użytkowania. Na uwagę zasługuje dobry stosunek jakości do ceny. Ruszt jest solidny i stabilny, a dzięki dobremu rozstawowi palnikowa garnki nie obijają się o siebie.

Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest płyta gazowa do zabudowy Whirlpool AKT 6465/NB o wymiarach 59 cm. Jej ceny kształtują się od 820 do 849 zł. Jest to 4 palnikowa płyta gaz na szkle. Płyta ta zyskała sobie dobre opinie użytkowników dzięki łatwości obsługi, łatwości czyszczenia oraz mocy palników. Klienci chwalą ruszt żeliwny znajdujący się na całej powierzchni płyty, co ułatwia przesuwanie garnków. Ruszt jest solidny i stabilny. Ta płyta gazowa Whirlpool została zaopatrzona w specjalny palnik Wok, który budzi kontrowersyjne opinie klientów. Niektórzy klienci chwalą Wok, gdyż można na nim szybko gotować, jest umieszczony z przodu i nie nagrzewa ściany. Inni zaś uważają go za zbędny i za duży dla tradycyjnych garnków i patelni.

W przypadku tradycyjnych płyt gazowych Whirlpool idzie w kierunku nowoczesności i bezpieczeństwa użytkowników, stawiając na estetyczne szklane płyty, wygodne żeliwne ruszty i zabezpieczenia przed wypływem gazu.

ikona podziel się Przekaż dalej