Płyta indukcyjna Amica – wady i zalety

Płyta elektryczna Amica z indukcją to sprzęt najwyższej jakości. Ma bardzo wiele zalet, jedną z nich jest niewygórowana cena w stosunku do innych producentów. Na szczególną uwagę zasługują najnowsze modele tej marki. Są wyposażone w dodatkowe opcje i funkcjonalności, które ułatwiają gotowanie.

Jedną z nich jest sterowanie sensoryczne. Płyta indukcyjna Amica ma opcję Hob&Go, czyli postaw i gotuj – bez konieczności wybierania jednej opcji czy ustawiania temperatury. W ofercie marki Amica znajduje się indukcja w różnych wydaniach. Dwupalnikowa płyta idealna do małych kuchni, duża dla większych rodzin, do zabudowy i wolnostojąca, biała i czarna – wybór jest naprawdę bardzo duży. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest płyta gazowo-elektryczna. Jest naprawdę bardzo wygodna w użyciu i ma wiele zalet. Jest to jednak płyta gazowo-elektryczna, jeszcze bez elementów indukcji.

Część z płyt Amica to płyty ceramiczne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Druga część jest szklana. Amica korzysta ze szkła Schott Cern, bardzo dobrego materiału, który jest niezwykle trwały, odporny na zarysowania, pęknięcia i uszkodzenia. Szkło Schott Cern jest wykorzystywany przez bardzo wiele marek sprzętu AGD. Amica posiada w swym asortymencie także płyty do zabudowy elektryczne, ceramiczne i inne. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Bosch?

Płyta indukcyjna Amica linia IN

Amica IN to jedna z najbardziej popularnych i najnowocześniejszych serii płyt indukcyjnych. Są to płyty do zabudowy. Model PI6544LCDSTK jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym i białym. Płyta ma bardzo nowoczesny design, ładnie się prezentuje w kuchniach w każdym stylu. Jest to płyta na cztery palniki, ale z opcją Bridge, czyli możliwości łączenia pól grzejnych. Automatycznie rozpoznaje wielkość garnka, dopasowując pole grzania do jego wielkości. Ma także booster grzania, który pozwoli ci błyskawicznie podgrzać wodę.

Płyta indukcyjna Amica czy też płyta elektryczna Amica, na której mężczyzna robi jajecznicę oraz opinie na jej temat, a także wady i zalety
Płyty indukcyjne Amica - opinie, zalety, wady, ceny, popularne i polecane modele

Płyta tego rodzaju jest wyposażona we wszystkie systemy bezpieczeństwa w stosunku do dzieci, a także wskaźnik ciepła resztkowego. Sterowanie sensoryczne jest możliwe dzięki łatwemu w obsłudze wyświetlaczowi. Płyta elektryczna Amica z linii IN jest wyposażona w zaawansowany system Silder, który pozwala łatwo dopasować poziom grzania do twoich potrzeb. Dzięki temu nie musisz wielokrotnie klikać, wystarczy jeden płynny ruch. Cena tej płyty wynosi około 1600 zł. Sprawdź także ten artykuł o płytach indukcyjnych Siemens.

Indukcyjne płyty ceramiczne Amica – opinie o modelach

Bardzo popularna jest płyta indukcyjna Amica PIT6541NSU. Jest to model do zabudowy w kolorze czarnym, bez szlifu. Ma także opcję Bridge, która pozwala na łączenie pól grzewczych. Dlatego możesz na niej przygotować jedzenie w większych naczyniach, podłużnych lub owalnych. Jest to płyta czteropalnikowa, świetnie sprawdza się w przypadku osób, które lubią gotować. Ma opcję przyspieszania grzania, a także pauzę – dzięki temu nie musisz ustawiać temperatury od nowa – system zapamiętuje wcześniejsze ustawienia. Ma także 3 gotowe programy gotowania, których możesz używać automatycznie. Płyta ceramiczna Amica PIT6541NSU kosztuje około 1400 zł.

Jeśli szukasz czegoś bardziej designerskiego, dobrym rozwiązaniem jest biała płyta indukcyjna. PI6140PWTK to także czteropalnikowa płyta ze szkła ceramicznego ze sterowaniem sensorowym. Jest bardzo elegancka, nadaje się do kuchni w wielu różnych stylach i różnych rodzajów. Indukcja w tym wydaniu jest bardzo wygodna i komfortowa, system ustawiania temperatury intuicyjny. Możesz także ustawić system automatycznego gotowania, który samoczynnie obniża temperaturę grzania. Ciekawym rozwiązaniem jest także system utrzymywania temperatury. Wszystko dzieje się po prostu automatycznie. Cena tej płyty Amica wynosi tylko 1300 zł.

Do małych kuchni lub dla singli czy par dobrze sprawdza się płyta dwupalnikowa. PH3200PG to jeden z najbardziej interesujących modeli marki Amica. Ma dwa palniki, których nie można połączyć do jednego pola grzewczego. Ta płyta indukcyjna Amica jest bardzo bezpieczna. Ma wskaźniki ciepła resztowego i innego rodzaju zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem. Jak większość płyt tej marki, także ta jest sterowana w łatwy sposób. Ty razem jednak w grę wchodzą pokrętła, które bez problemu można ustawić we właściwy sposób. Jest dostępna tylko w czarnym kolorze. Cena waha się w okolicach 600 zł.

Jednym z najdroższych modeli marki Amica jest ceramiczna płyta bez ramki w prostokątnym kształcie. To model PI7511SF, designerska płyta sterowana elektronicznie. Także można na niej łączyć pola grzewcze, jest wyposażona w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa. Jej najważniejszą zaletą jest opcja rozpoznawania wielkości garnka. Można jej używać nie tylko do gotowania, lecz także do podgrzewania ciepła, a wszystko dzieje się automatycznie. Ceny tej płyty są dość wysokie – wynoszą więcej niż 2200 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86.9% czytelników artykuł okazał się być pomocny