Płyta indukcyjna Beko – wady i zalety

Beko ma bardzo szeroką ofertę różnego rodzaju płyt indukcyjnych. Wszystkie jednak łączy jedna, bardzo ważna zaleta: niezwykle wysoka jakość. Są wykonane ze szkła ceramicznego Schott Ceran, najwyższej klasy i najbardziej odpornego na uszkodzenia szkła, po które często sięgają najbardziej cenieni producenci AGD. Szkło Schott Ceran to gwarancja, że produkt będzie bardzo trwały.

Dodatkowo Beko bardzo dba o bezpieczeństwo. Wszystkie płyty, nawet te najmniej zaawansowane technologiczne i najprostsze, mają zamontowane systemy bezpieczeństwa, na przykład zabezpieczenie przed dziećmi czy przed zalaniem.

Kolejną zaletą jest ogromny wybór. Możesz szukać płyt w różnych rozmiarach i wielkościach. Przyjrzyj się także szerokości i możliwości dopasowywania wielkości pól grzania. Możesz także zdecydować o kolorze i rodzaju wykończenia – czarne bez ramki są najbardziej popularne, ale może spodoba ci się także biała płyta, na przykład ze szlifowanymi brzegami. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Bosch?

Płyta indukcyjna Beko – standardowe modele

Najbardziej typowy, a zarazem najbardziej popularny model marki Beko to HII 64201 F2HT. To płyta o standardowych wymiarach i typowych czterech polach grzewczych. Co ją wyróżnia? Została wyposażona w opcję IndyFlex, która pozwala na wygodne dopasowanie wielkości pól grzewczych do potrzeb, wielkości i rodzaju garnków. Masz możliwość połączenia kilku stref gotowania w jedną, więc możesz ustawić na niej a przykład brytfanny czy rondle. Płyta jest wyposażona w zabezpieczenie przed dziećmi i wskaźnik ciepła resztkowego. Jej cena waha się w okolicach 1400 zł.

Płyta indukcyjna Beko w kuchni oraz jej wady i zalety oraz opinie na jej temat, a także polecane modele
Płyty indukcyjne Beko - opinie, zalety, wady, popularne modele, ceny

Nieco inny jest model HII 64800 FHT, także bezbramkowy i w czarnym kolorze. Jego pola grzewcze są dość interesująco rozłożone – dwa są na okrągłe garnki, dwa na kwadratowe, ale dopasowują się do rozmiaru i wielkości naczynia, więc jest to w zupełności elastyczne. Najnowsza technologia pozwoliła na stworzenie trzech automatycznych programów, dzięki którym łatwiej włączysz duszenie, gotowanie lub smażenie. Płyta jest wyposażona w zabezpieczenia przed przypadkowym włączeniem, zalaniem czy przegrzaniem. Jej koszt to około 1700 zł.

Bardzo ciekawie prezentuje się w kuchni biała płyta indukcyjna Beko HII 64500 FHTW. To jeden z modeli o najbardziej zaawansowanych technologiach. Podobnie jak wcześniej przedstawiony model, jest wyposażona w panel sterowania dotykowego i ma technologię indukcyjną IndyFlex, dopasowującą sposób grzania do wielkości naczyń. Również jest wyposażona we wszystkie systemy bezpieczeństwa, także przed zalaniem i przed przegrzaniem. Ze względu na nowoczesny design i wyjątkowy kolor, kosztuje około 1900 zł. Sprawdź także ten artykuł o płytach indukcyjnych Samsung.

Nietypowe płyty grzewcze indukcyjne Beko

Płyty grzewcze Beko są dostępne także w nietypowych kolorach i rozmiarach, tak, żebyś mógł je idealnie dopasować do swojej kuchni. Świetnie opinie zyskała mała płyta HDMI 32400 DTX, o dwóch polach grzewczych w różnych rozmiarach. Jest idealna do małych pomieszczeń lub dla osób, które nie gotują zbyt często. Płyta jest wyposażona w funkcję Booster, która pozawala na błyskawiczne podgrzewanie. Ma wskaźnik ciepła resztkowego i wszystkie najważniejsze systemy bezpieczeństwa. Bardzo dużym atutem jest jej cena – kosztuje nieco więcej niż 800 zł.

Beko ma w swojej ofercie także grafitową płytę, złożoną z czterech pól grzewczych, w których dwa są połączone i pozwalają na gotowanie w brytfannie lub dużym rondlu. Płyta także ma system Booster. Bardzo dobrze się prezentuje w nowoczesnych kuchniach ze względu na swój nietypowy kolor i bezramkowe wykończenie. Warto się nią zainteresować także ze względu na cenę, która wynosi 1700 zł.

ikona podziel się Przekaż dalej