Kuchnia indukcyjna - jaką wybrać?

Indukcja staje się coraz częściej wybieraną technologią w przypadku płyt grzewczych w kuchni. Łączy ona w sobie wysoką efektywność gotowania, energooszczędność oraz bezpieczeństwo. Czołowi producenci AGD, jak Bosch, Amica, Electrolux czy Samsung posiadają w swojej ofercie płyty indukcyjne do zabudowy. Świetnie opinie zbiera kuchnia indukcyjna Bosch.

Wybór płyty indukcyjnej zaczynamy od jej wielkości i ilości pól grzewczych. Płyta elektryczna do zabudowy firmy Bosch posiada wymiary 80 lub 60 cm i 4 pola grzewcze. Zalety kuchni indukcyjnych to przede wszystkim szybkość gotowania. Kuchnia indukcyjna Bosch działa dużo szybciej niż tradycyjna płyta ceramiczna.

Kolejne zalety indukcji to oszczędność energii, a co za tym idzie mniejsze rachunki za prąd. W płytach indukcyjnych Bosch, na przykład w modelu Bosch PIE631FB1E zastosowano wskaźnik zużycia energii, dzięki któremu dowiesz się, jak gotować bardziej ekonomicznie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Siemens?

Płyty grzewcze kuchenki indukcyjnej są bezpieczne, gdyż nagrzewa się tylko dno garnka, zaś wszystko dookoła pola grzewczego pozostaje tylko lekko ciepłe. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników płyty Bosch zaopatrzono we wskaźnik zalegania ciepła, który informuje o temperaturze pola grzewczego i kiedy można go bezpiecznie dotknąć.

Niebagatelną zaletą jest również łatwość czyszczenia oraz estetyka. Płyty indukcyjne Bosch zachwycają gładką, czarną powierzchnią i eleganckim wykończeniem.

Indukcja ma także wady, czyli konieczność zakupu specjalnych garnków oraz niemożność korzystania z indukcji osób z rozrusznikiem serca.

Płyta elektryczna do zabudowy Bosch - nowoczesne rozwiązania

Szczególną zaletą płyt indukcyjnych do zabudowy jest ich eleganckie wzornictwo. Spośród producentów AGD firma Bosch szczególnie zadbała o eleganckie wykończenie, jakim jest ukośny szlif z przodu.

Płyta indukcyjna Bosch charakteryzuje się łatwością w obsłudze. Producent zadbał o wygodne sterowanie DirectSelect, które pozwala na wybranie stopnia grzania lekkim dotknięciem bez konieczności wielokrotnego naciskania. W płytach elektrycznych do zabudowy firmy Bosch zastosowano funkcję QuickStart, która rozpoznaje usytuowanie garnka czy patelni i aktywuje dane pole grzewcze. Sprawdź także ten artykuł o kuchenkach indukcyjnych Samsung.

Kobieta gotująca obiad na płycie indukcyjnej Bosch. Kuchenka Bosch i jej polecane modele wraz z cenami i opinie
Płyty indukcyjne Bosch - opinie, ceny, zalety, wady, popularne modele

Ciekawą funkcją, którą posiada kuchnia indukcyjna Bosch, jest ReStart, która zapamiętuje ustawienia gotowania. Jeśli musisz wyłączyć kuchenkę, bo coś się wylało lub wykipiało, możesz ją spokojnie wyczyścić, a następnie włączając przycisk ReStart powrócić do wcześniejszych ustawień gotowania. Innym rozwiązaniem w przypadku rozlania jest przycisk “Krótkie czyszczenie”, który pozwala zablokować płytę na 30 sekund, aby szybko ją przetrzeć.

Bezpieczeństwo płyt indukcyjnych Bosch do zabudowy zyskało sobie dobre opinie użytkowników. Producent zastosował czasowy wyłącznik, który pozwala na ustawienie wyłączenia po określonym czasie. Płyty Bosch rozpoznają również obecność naczyń i wytwarzają ciepło tylko wtedy, gdy w strefie grzewczej znajduje się garnek lub patelnia. Unikamy, dzięki temu, włączenia kuchenki przez dziecko lub zwierzaka. Producent zadbał również o ChildLock, który pozwala zablokować ustawienia płyty przed działaniem dzieci lub zwierzaków.

Podłączenie płyty indukcyjnej dobrze jest powierzyć doświadczonemu elektrykowi, co łączy się z kosztem około 200 zł. Jednak firma Bosch znana jest z przemyślanej ergonomii i tego, że gwarantuje łatwość podłączenia płyty przez użytkownika po przeczytaniu instrukcji obsługi.

Płyta indukcyjna Bosch - najlepsze modele, ich wady i zalety

Modele płyt indukcyjnych Bosch w popularnych sklepach internetowych kształtują się od 1089 zł do 6749 zł. Jednym z najbardziej popularnych modeli kuchni indukcyjnych Bosch jest płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E w cenach od 1275 do 1340 zł. Użytkownicy chwalą szczególnie czytelny i łatwy w obsłudze panel sterowania. Świetne opinie zbiera również łatwa do czyszczenia powierzchnia, cicha praca urządzenia oraz szybkość nagrzewania i stygnięcia. Zaletą tego modelu jest łatwe 3-fazowe podłączenie kuchenki. Pojawiły się opinie, że montaż tej płyty należy do przyjemności.

Kolejny lubiany model, który zbiera doskonałe opinie, to Bosch PVS651FC1E w cenach od 1563 do 1620 zł.  Użytkownicy wskazują na takie zalety jak intuicyjna obsługa sensoryczna, która ułatwia obsługę kuchenki nawet osobom starszym. Użytkownicy chwalą ten model za cichą pracę. Jakie wady ma płyta indukcyjna Bosch PVS651FC1E? Przede wszystkim wysoka cena.

Wśród producentów AGD firma Bosch stawia na płyty indukcyjne do zabudowy, które zachwycają eleganckim wzornictwem, zapewniają łatwość obsługi i funkcje zwiększające bezpieczeństwo. Płyta indukcyjna to wybór wart rozważenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 78.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny