Kuchenka indukcyjna dwupalnikowa – wady i zalety

Indukcja stała się tak popularna właśnie ze względu na bardzo duży zbiór przeróżnych zalet. Jedną z nich jest to, że jest o wiele bardziej ekonomiczna – zużywa znacznie mniej prądu niż innego rodzaju kuchenki. Na dodatek sterowanie dotykowe pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie temperatury, co znów przekłada się na lepsze potrawy, które możesz przygotować z prawdziwą wirtuozerią. Płyty indukcyjne prezentują się także bardzo nowocześnie, więc miłośnicy minimalistycznego designu z pewnością będą nimi zainteresowani.

Standardowa płyta indukcyjna do zabudowy ma więcej niż 50 cm szerokości. To oznacza, że w małych kuchniach zwyczajnie nie ma dla niej miejsca. Dlatego najbardziej znani producenci wypuścili na rynek płyty, których szerokość jest mniejsza, ale kosztem liczby pól grzania. Płyta indukcyjna dwupalnikowa jest wystarczająca dla pary lub singla, a na dodatek jej cena jest znacznie niższa. Zostawią trochę miejsca koło kuchenki na przygotowanie jedzenia. Przenośna płyta to dobre rozwiązanie w wynajmowanych mieszkaniach – możesz przenosić je do innej kuchni lub po prostu znaleźć dla niej najwygodniejsze miejsce. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż zwykła kuchenka elektryczna do zabudowy. Indukcja jest szybsza, wygodniejsza i łatwiejsza do utrzymania w czystości. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kuchenkach indukcyjnych?

Płyta indukcyjna dwupalnikowa – opinie o modelach do zabudowy

Jedną z płyt dwupalnikowych do zabudowy, które zyskały najlepsze opinie jest Electrolux EHF 3920. To model o bardzo małych wymiarach, ten rodzaj płyty ma niewielką szerokość, ale w tym przypadku jest to naprawdę mała wartość – zaledwie 29 cm. To wystarczająco, by zmieścić dwa różnego rodzaju pola grzewcze. Płyta nie ma niestety wolnego pola indukcyjnego, ale została wykonana z bardzo wysokiej jakości szkła ceramicznego, więc łatwo ją wyczyścić. W tym wypadku możliwe jest sterowanie manualne za pomocą wygodnych pokręteł. Ceny w najpopularniejszych sklepach AGD wahają się w granicach 600 zł.

Ciekawą ofertę przedstawiła także Amica. Ich dwupolowa płyta do zabudowy PI3510U jest wyposażona w funkcję Booster, czyli opcję błyskawicznego podgrzewania potraw, która naprawdę pozwala ma duże oszczędności energii. Jest to o wiele bardziej zaawansowany technologicznie rodzaj płyty niż poprzedni. Jest wyposażony w timer i możliwość programowania czasowego każdego pola grzewczego z osobna. Dodatkową zaletą tej kuchenki jest wskaźnik ciepła resztkowego. To o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie niż płyta elektryczna, ponieważ minimalizuje prawdopodobieństwo oparzeń i innych wypadków tego rodzaju. Cena tego modelu jest jednak nieco wyższa i zazwyczaj przekracza 800 zł. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach gazowych?

Przenośna płyta indukcyjna dwupalnikowa

Chociaż płyty indukcyjne do zabudowy prezentują się o wiele bardziej nowocześnie, czasami trzeba wybrać płytę przenośną. Wolnostojące płyty indukcyjne produkuje bardzo wiele marek, a indukcja działa na takiej samej zasadzie. Jedyne różnice to wysokość płyty i jej cena – z reguły są nieco tańsze. To dość zaskakujące, ale jedną z najbardziej polecanych jest płyta indukcyjna dwupalnikowa Hyundai IND. Ma dwie strefy gotowania i możliwość szybkiego i bardzo precyzyjnego ustawienia temperatury na dziesięciostopniowej skali. Można także ustawić czas gotowania do 180 minut, po którym wszystko samo się wyłączy. Jej minusem jest stosunkowo nieduży obszar grzania, który pozwala wyłącznie na zastosowanie garnków o średnicy 23 cm. Jednakże ten rodzaj płyty jest dzięki temu znacznie mniejszy i wygodniejszy do przenoszenia. Cena oscyluje w okolicy 400 zł.

Podobną cenę oferuje Sencor za płytę dwupalnikową SPC 5303 GY, która wyróżnia się bardziej nowoczesną stylistyką. Dużą zaletą jest sterowanie dotykowe i wyświetlacz, który podaje temperaturę dla każdego z pól grzewczych. Ich poziom grzania można ustawiać osobno, niezależnie od siebie. Możesz ustawić temperaturę za pomocą dziesięciostopniowej skali, a następnie wyznaczyć czas gotowania, kiedy temperatura ma się utrzymać. Oba urządzenia są do siebie bardzo podobne, z tą różnią, że płyta Sencor jest znacznie bezpieczniejsza – na wyświetlaczu pojawiają się komunikaty o błędach i cieple resztkowym. To bardzo komfortowe, ponieważ od razu wiesz, gdzie pojawił się problem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny