Płyta indukcyjna Electrolux – wady i zalety

Jeśli urządzasz kuchnię lub planujesz remont, zamontowanie płyty indukcyjnej to zdecydowanie jeden z najlepszych pomysłów. Przede wszystkim płyta indukcyjna Electrolux to bardzo bezpieczne rozwiązanie. Tego rodzaju sprzęt grzeje tylko w miejscu, w którym masz ustawiony garnek, a to oznacza, że dotknięcie płyty nie powoduje poparzeń. Dodatkowo warto wiedzieć, że płyty ceramiczne indukcyjne są dużo łatwiejsze w utrzymaniu w czystości niż ich elektryczne odpowiedniki.

Kipiące potrawy czy resztki jedzenia przedostające się na płytę indukcyjną nie przypalają się. Dlatego właśnie dużo łatwiej można je usunąć, na powierzchni nie pozostają żadne ślady ani z wody, ani z resztek jedzenia. Dlatego też bardzo dobre opinie zbiera płyta grzewcza w białym kolorze. Płyta indukcyjna Electrolux to sprzęt bardzo dobrej jakości. Znany producent jest gwarancją zastosowania najbardziej funkcjonalnych nowinek technologicznych, które naprawdę znacznie ułatwiają korzystanie i codzienne użytkowanie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach marki Electrolux?

Płyta indukcyjna Electrolux – dodatkowe funkcje

Płyty indukcyjne Electrolux wyróżniają się nie tylko bardzo nowoczesnym designem - są bardzo cienkie i charakteryzują się niezwykłą jakością wykonania. Ich największą zaletą jest technologia CleverHeat, która pozwala na wykorzystanie ciepła resztkowego, niewykorzystanego po grzaniu. Dzięki temu jest to bardzo ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Zużycie prądu zmniejsza także dodatkowa funkcja Booster, która pozwala na podgrzanie potrawy w maksymalnie najkrótszym czasie.

Płyty ceramiczne indukcyjne Electrolux mają także opcję pozostawiania jedzenie w fazie podtrzymywania ciepła. Oznacza to, że potrawa nie będzie się już gotować, więc nie będzie ryzyka jej przypalenia, ale będzie ciepła przez długi czas. Kuchenki indukcyjne marki Electrolux mają wiele możliwości ustawienia mocy i trybu pracy. Wszystko po to, byś mógł naprawdę przygotowywać najwspanialsze i najlepiej skomponowane potrawy. Najnowsze modele, wyposażone w technologię Hob2Hood automatycznie sterują także okapem, by nic cię nie rozpraszało. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.

Opinie o płytach Electrolux

Płyta grzewcza Infinite EHI6540FHK to zdecydowanie jeden z modeli, który najbardziej zasługuje na uwagę. Jest wyposażona we wszystkie wspomniane wyżej technologie, możesz także połączyć ją z odpowiednim okapem. Została tak zaprojektowana, byś mógł stosować naczynia różnej wielkości – wystarczy, że zakryją jedno z czterech zaznaczonych miejsc, a płyta sama dopasowuje szerokość pola grzania. To płyta do zabudowy, o bardzo nowoczesnym, minimalistycznym wyglądzie. Jej zużycie prądu jest bardzo niskie, więc wysokie ceny zostają nieco zrównoważone przez niższe rachunki za energię elektryczną. Za ten model musisz zapłacić mniej więcej 1600 zł.

Opinie o płytach indukcyjnych Electrolux są niezmiennie bardzo dobre. Mają bardzo wiele zalet, a ceny są dość wysokie.
Płyty indukcyjne Electrolux - popularne modele, opinie, zalety, wady, ceny

Bardzo dobre opinie zebrały także płyty indukcyjne do zabudowy z nowej serii Slim-Fit. Jak sama nazwa mówi – są naprawdę cieniutkie, dzięki czemu wyglądają bardzo minimalistycznie. Łatwo jest je zamontować – nadają się na każdy blat, więc wymiana zwykłej płyty gazowej czy elektrycznej nie stanowi żadnego problemu. Są dostępne w dwóch kolorach – czarnym lub białym i mają bardzo precyzyjny panel sterowania, który pozwala na dokładne ustawienie temperatury. Model LIT60430BW jest ponadto wyposażony w funkcję timera i opcję Stop&Go;, która pomaga utrzymać potrawy w cieple. Jest w niej wbudowane także maksymalne przyspieszenie grzania. Cena zawiera się w przedziale 1800-2000 zł.

Z tej samej serii bardzo dobrze sprawdza się płyta Slim-Fit Multiple Bridge. Jej ogromną zaletą jest natychmiastowe działanie i reakcja na ustawienia. Zwiększanie i zmniejszanie mocy dzieje się natychmiast, co pozwala na gotowanie bez przypalania i bez żadnego problemu. Czuły na dotyk panel sterowania to gwarancja precyzyjnego ustawiania temperatury i wszystkich wskaźników. Ta płyta grzewcza ma jedną, ogromną zaletę – można połączyć wszystkie pola i używać do gotowania naprawdę dużych garnków. W najpopularniejszych sklepach ze sprzętem AGD kupisz ją za około 2000 zł.

Electrolux w swojej ofercie ma jednak także płyty ze znacznie niższej półki cenowej. To przede wszystkim EHH 3634 F9K, płyta, która zebrała bardzo dobre recenzje. To starszy model, ale ciągle jest w sprzedaży ze względu na dobrą jakość w stosunku do rewelacyjnej ceny – możesz ją kupić za 1200 zł. Jest wyposażona w funkcję Booster, więc zwiększanie mocy jest natychmiastowe, ma także funkcję Stop&Go, która pozwala na utrzymanie potraw w cieple. Jest bardzo funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Wyświetlacz pozwala na kontrolowanie temperatury i mocy grzania, a także na jej wygodne regulowanie poprzez panel dotykowy. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą dużo inwestować w wyposażenie kuchni, ale zależy im na sprzęcie dobrej jakości.

ikona podziel się Przekaż dalej