Płyta indukcyjna Samsung – wady i zalety

Samsung to znany producent elektroniki, który zdobywa sobie także uznanie na rynku AGD. Nic dziwnego, ich sprzęt kuchenny jest naprawdę bardzo zaawansowany technologicznie. Płyty grzewcze indukcyjne tej marki mają bardzo wiele zalet. Są przede wszystkim wyposażone w bardzo wiele opcji, które sprawiają, że sprzęt staje się bardziej funkcjonalny i bardziej komfortowy.

Płyta indukcyjna jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Są bezpieczniejsze niż standardowe płyty elektryczne, dlatego że grzeją tylko strefowo – tam, gdzie został postawiony garnek. Dodatkowo bardzo łatwo można je utrzymać w czystości. Przede wszystkim z reguły płyty marki Samsung wykonane są z ceramiki, szkła lub kombinacji tych materiałów, więc bez problemu możesz je przetrzeć zwykłą ściereczką. Na dodatek spadające na płytę resztki jedzenia lub kipiąca zupa nie przypalają się, błyskawicznie je usuniesz i nie pozostawiają żadnego śladu na powierzchni. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach gazowych?

Płyta indukcyjna Samsung – dodatkowe funkcje

Zalety płyt indukcyjnych Samsung polegają przede wszystkim na zastosowaniu najnowszej technologii. Jedną z najbardziej zaawansowanych nowostek jest Ready Pan, program, który pozwala na błyskawiczne podgrzanie garnków. Takie rozwiązanie pozwala na poczynienie naprawdę dużych oszczędności, zwłaszcza, jeśli chodzi o energię elektryczną. W ofercie Samsunga znajduje się także rodzaj płyty indukcyjnej, który w efektywniejszy sposób steruje przekazywaniem ciepła resztkowego. Wszystko po to, by było bardziej ekonomicznie i ekologicznie.

Płyty Samsung do zabudowy są bardzo bezpieczne. Zostały wyposażone w specjalną funkcję Safety Shutoff, która wyłącza grzanie, jeśli płyta jest włączona zbyt długo lub jeśli użytkownik nie ingeruje w jej ustawienia. Dzięki temu nie musisz się martwić, jeśli zapomnisz wyłączyć grzanie wychodząc z domu.

Płyta indukcyjna Samsung – opinie o modelach Chef Collection

Indukcja pozwala na bardzo precyzyjne ustawianie temperatur, ale płyty z dość drogiej, wyjątkowej serii Samsung Chef Collection jeszcze usprawniają ten proces. Linia została stworzona we współpracy z najlepszymi szefami kuchni na świecie, pracującymi w restauracjach oznaczonych gwiazdkami Michelin. Kosztuje około 2600-2800 zł, ale jest naprawdę warta swojej ceny. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji, przeczytaj także ten artykuł o kuchenkach indukcyjnych.

Płyta indukcyjna Chef Collection to świetne rozwiązanie. Ma bardzo wiele zalet, chociaż płyty indukcyjne Samsung mają dość wysokie ceny
Płyty indukcyjne Samsung - popularne modele, opinie użytkowników, ceny, zalety, wady

Poza wszystkimi wymienionymi wyżej opisanych funkcjonalności, ale jest wyposażone w dodatkową opcję – Virtual FlameTM, dzięki której możesz określić moc konkretnej płyty grzewczej. Na dodatek na ceramicznej powierzchni pojawiają się światełka LED, które oddają siłę grzania, którą ustawiłeś na kuchence. Jedno spojrzenie wystarczy, by wiedzieć, jaka jest jej moc działania. Ten rodzaj płyty Samsung zdobywa bardzo dobre opinie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które traktują gotowanie na poważnie. Kuchenka pozwala na przygotowanie najbardziej skomplikowanych potraw, które potrzebują bardzo precyzyjnej temperatury. Cała płyta jest strefą grzania, możesz więc wykorzystywać dowolnej wielkości garnki i naczynia, by przygotować tyle, ile potrzebujesz.

Płyty grzewcze marki Samsung – inne modele

Marka Samsung ma bardzo szeroką ofertę, w której znajdziesz także o wiele tańsze modele. Jednym z najbardziej godnych uwagi jest NZ64F3NM1AB, płyta indukcyjna wykonana ze szkła ceramicznego, o ponadczasowej, bardzo eleganckiej stylistyce. Moc przyłączeniowa wynosi 7200 W. Płyta została stworzona z myślą o rodzinach z dziećmi – ma kilka blokad zabezpieczających przed najmłodszymi. Dotykowe sterowanie aż 9 poziomami mocy i system Ready Pan sprawiają, że gotowanie może być naprawdę błyskawiczne. Liczba półgrzejnych jest zmienna, ponieważ na płycie można ustawiać garnki różnej wielkości. Nie jest niestety wyposażona w najnowocześniejsze systemy przekazywania ciepła resztkowego, ale za to jej cena nie przekracza 1400 zł, a często można ją kupić o wiele taniej.

Na uwagę zasługuje także model NZ64K5747BK. Liczba pól grzejnych jest zaskakująca – są ich 3, ale jedno z nich jest bardzo długie. Możesz je wykorzystać do ustawienia podłużnego naczynia lub dwóch mniejszych garnków. System ich rozpoznawania pozwala na zmniejszenie pola grzania do minimum, co jest świetnym sposobem na oszczędność. Ten model jest wyposażony w dodatkową opcję KeepWarm, która pozwala na utrzymanie identycznej temperatury potrawy przez długi czas. Również jest to sprzęt do zabudowy, który ma bardzo nowoczesny wygląd i bardzo wysokiej jakości wykończenie. Wygodny system sterowania pozwala precyzyjnie ustalić temperaturę grzania na każdym polu z osobna. Model możesz kupić za około 1700-1800 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny