Indukcja w domu – wady i zalety

Do pewnego momentu największą wadą, jaką miała płyta kuchenna indukcyjna, była jej cena. Niestety, ale indukcja naprawdę potrafiła sporo kosztować, znacznie przewyższają zwykłe płyty elektryczne. Obecnie jednak ta różnica się zmniejszyła, a płyty indukcyjne stały się jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie, więc ich stosowanie jest wygodne i naprawdę korzystne.

Płyta kuchenna działająca na indukcję to duża oszczędność – jej zużycie prądu jest mniejsze, więc szybko zwróci się w rachunkach. Jest także łatwiejsza do utrzymania w czystości niż płyty elektryczne. Spadające na kuchenkę resztki jedzenia nie przypalają się, a ponieważ nie masz do czynienia z płomieniem jak w przypadku kuchenki gazowej, nie musisz martwić się osadem czy spalonymi drobinkami. Płyta indukcyjna Siemens jest naprawdę świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza, że produkty tej marki są wyposażone w wiele dodatkowych, bardzo funkcjonalnych opcji, które znacznie ułatwiają gotowanie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Samsung?

Kuchnia indukcyjna Siemens – dodatkowe opcje

Kuchenka indukcyjna Siemens każdego rodzaju (zarówno do zabudowy, jak i wolnostojąca) została wyposażona w technologię powerInduction. Jest to system elektromagnetyczny, który emituje ciepło tylko tam, gdzie potrzeba – wyłącznie pod naczyniem. Dzięki temu straty ciepła są mniejsze, więc oszczędność energii elektrycznej znacznie większa. Za to odpowiedzialne są czujniki indukcyjne, które bezbłędnie wyczuwają obecność odpowiedniego garnka.

Niektóre modele są wyposażone w takie funkcje jak cookingSensor Plus Ready, czyli system automatycznego mierzenia i kontrolowania temperatury. Możesz także spodziewać się łatwych i intuicyjnych systemów sterowania za pomocą wyświetlaczy i panelów dotykowych. Wszystko po to, by temperatura była ustawiona precyzyjnie.

Garnek na płycie indukcyjnej, a także płyty idukcyjne marki Siemens, popularne modele i rodzaje oraz opinie
Płyty indukcyjne Siemens - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Płyty indukcyjne Siemens – opinie o modelach

Siemens oferuje różnego rodzaju modele ze zróżnicowanych przedziałów cenowych i wyposażonych w inne funkcjonalności, więc każdy z pewnością znajdzie coś dobranego do swoich potrzeb. Na uwagę zasługuje zwłaszcza seria iQ700, w ramach której znajduje się kilkanaście modeli. Ich najważniejszą zaletą są czujniki indukcyjne, czyli możliwość elastycznego dopasowywania pól grzewczych do wielkości twoich naczyń. Liczba i rozmieszczenie miejsc grzejących i wielkość płyty są różne, od 90-centymetrowych płyt dla dużych rodzin, po mniejsze, 60-centymetrowe o dwóch „palnikach” dla pary lub singli. Płyty iQ700 mają zamontowane sensory temperatury, zapobiegające przypalaniu lub kipieniu. Ta kuchenka jest niestety dość droga, ceny zaczynają się od 3000 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły na temat AGD.

Kuchnia indukcyjna Siemens, którą także warto rozważyć, to iQ500, nieco młodszy model, który jest nieco tańszy, a nadal został wyposażony w nowoczesne funkcjonalności. Jedną z nich jest Booster, czyli system błyskawicznego grzania, dzięki czemu znacznie oszczędzisz czas w trakcie gotowania wody. Płyta indukcyjna Siemens iQ500 ma tak zwaną CombiZone, czyli możliwość gotowania w dużych garnkach lub podłużnych naczyniach. Każda ze stref grzewczych może mieć inną temperaturę, ustawianą na wygodnym w użyciu wyświetlaczu i panelu dotykowym. Ceny wahają się w granicach pod 1800 do 3200 zł.

Płyta indukcyjna Siemens iQ100 Plano Design to także produkt godny uwagi. Jest może mniej zaawansowana technologicznie, ale dla zwykłych potrzeb codziennego gotowania jest to z pewnością wystarczające. Jest wyposażona w opcję powerBoost, która pozwala na maksymalne zwiększenie mocy grzania jednego pola indukcyjnego. Ta płyta wyróżnia się bardzo minimalistycznym i zarazem niezwykle eleganckim designem. Dzięki temu pasuje do każdej kuchni. Kosztuje około 1900 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny