Wady i zalety płyt indukcyjnych Whirlpool

Kuchenka indukcyjna Whirlpool to bardzo dobry wybór. Przede wszystkim płyty indukcyjne tego rodzaju pozwalają na zaoszczędzenie bardzo wiele energii. Zwykłe płyty elektryczne pobierają aż 25% energii więcej. Indukcja niweluje także ryzyko przypalenia się jedzenia.

Chociażby z tego względu wyczyszczenie kuchenki jest bardzo proste. Spadające na płytę resztki jedzenia nie przypalają się i nie przywierają do jej powierzchni, a ceramiczna powierzchnia jest łatwiejsza do wyczyszczenia. Płyta indukcyjna Whirlpool to świetne rozwiązanie. W przypadku dużego AGD wybór producenta jest bardzo istotny, a to jest strzał w dziesiątkę. Produkty marki Whirlpool zyskują bardzo dobre opinie, przede wszystkim dlatego, że głównym celem producenta jest uzyskanie maksymalnej funkcjonalności swoich sprzętów. Sprawdź także artykuł o montażu płyty indukcyjnej krok po kroku.

Płyta indukcyjna Whirlpool – dodatkowe opcje

Płyty indukcyjne wykorzystują nie tylko działanie indukcji, z roku na rok kolejne modele są wyposażone w dodatkowe opcje, które sprawiają, że korzystanie z płyty jest o wiele łatwiejsze i bardziej funkcjonalne. Przewyższają zdecydowanie płyty elektryczne pod względem funkcjonalności. Pierwsze pojawiające się na rynku płyty, jak na przykład model Schott Ceran, były o wiele bardziej proste w obsłudze, ostatnio jednak stają się coraz bardziej technologicznie zaawansowane. Płyta grzewcza tego rodzaju najczęściej wyposażona jest w system, który w przypadku marki Whirlpool nazywany jest 6-tym zmysłem. Jest to jak najbardziej trafiona nazwa – system sam dopiera temperaturę, by doprowadzić gotowaną wodę do wrzenia.

Najnowsze płyty indukcyjne mogą podgrzewać nie tylko standardowe garnki, lecz także różnego rodzaju – podłużne lub w różnych kształtach. Można używać na nich zarówno mniejszych, jak i większych naczyń, a temperatura każdego pola może być ustawiana osobno lub wspólnie. To daje ci większą elastyczność, podobnie jak przyciski różnego rodzaju, które mogą zmniejszać, zwiększać temperaturę lub ustawić ją czasowo na o wiele wyższym poziomie. Wszystko po to, by było jak najwygodniej. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytach indukcyjnych Samsung?

Płyta Whirlpool w kuchni, a także płyty indukcyjne Whirpool i ich zastosowanie, rodzaje oraz wady i zalety
Płyty indukcyjne Whirlpool - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Płyty indukcyjne Whirlpool – wybrane modele, ceny i opinie

Jednym z najbardziej popularnych modeli jest płyta indukcyjna do zabudowy ACM 918/BA. Jest to zwykła, czarna płyta o standardowym designie i połyskliwej powierzchni. Jej użytkowanie jest bardzo wygodne ze względu na łatwy sposób sterowania systemem grzania każdego pola z osobno. Gotowanie na niej może być maksymalnie elastyczne, ponieważ została wyposażone w panel FlexiCook – miejsce grzania dopasowuje się do rodzaju i kształtu garnka. Oczywiście jest także wyposażona w system 6-zmysł. Ceny tego modelu są także godne uwagi – możesz kupić ją za około 1600-1800 zł.

Whirlpool ma w swojej ofercie także białe płyty grzewcze, idealnie sprawdzające się w przypadku najbardziej nowoczesnych i minimalistycznych kuchni. Wykonany ze szkła ceramicznego model ACM 808 BA/S wyróżnia się bardzo dużą mocą grzania. Urządzenie jest sterowane dotykowo, a panel sterowania bardzo łatwy do obsługi, pozwala na intuicyjne ustawienie każdej strefy grzania osobno. Elektroniczne rozpoznawanie naczyń i dopasowywanie do nich sposobu grzania także jest niezwykle funkcjonalne. Płyta jest dodatkowo wyposażona w timer. Jej cena waha się w granicach 1700 zł.

Kolejna kuchenka indukcyjna Whirlpool to SMP 658C/BT/IXL. To płyta grzewcza bardzo nowoczesnym wyglądzie i niezwykłej funkcjonalności. Jej cena jest trochę wyższa – kosztuje około 3000 zł, jest jednak warta takiego wydatku ze względu na dużą liczbę pól grzewczych – jest ich aż osiem. To urządzenie jest sterowane panelem dotykowym, dodatkowo możesz także wykorzystywać do gotowania programy automatyczne. Teraz pilnowanie gotujących się potraw nie będzie żadnym problemem – kuchenka może zrobić to za ciebie i poinformuje cię sygnałem dźwiękowym, kiedy danie będzie już ugotowane.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 79.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny