Podwójne lodówki - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Lodówka podwójna side by side - wady i zalety

Jeśli kogoś nie odstrasza cena, lodówki dwudrzwiowe to sama wygoda. Przede wszystkim ich pojemność jest znacznie większa i pozwala na przechowanie znacznie większej ilości produktów. Pojemność podwójnych lodówek waha się od 292 do 407 litrów. Ogromna ilość miejsca pozwala na wygodne rozmieszczenie produktów i łatwo wszystko znaleźć. Szczególnie wygodne jest rozmieszczenie najbardziej potrzebnych produktów na drzwiach lodówki.

Skrzydła drzwi lodówki side by side są krótsze, dlatego też łatwiej zmieści się ona w wąskim pomieszczeniu.

Z uwagi na duże wymiary lodówek podwójnych, musisz wygospodarować dużo miejsca w kuchni. Przykładowo szerokość popularnego modelu Samsung RS7768FHCBC wynosi 912 mm. Posiadacze mniejszych kuchni mogą wybrać modele Hotpoint Ariston, których szerokość wynosi tylko 70 cm.

Wadą lodówek side by side jest podzielenie przestrzeni na dwie części, w skutek czego półki są krótsze i trudniej włożyć duży garnek czy pizzę. Dlatego też producenci AGD zaproponowali użytkownikom podwójne lodówki z większą prawą stroną. Wadą lodówek dwudrzwiowych, z uwagi na większe wymiary, jest niemal dwa razy wyższy pobór energii. Sprawdź także ten artykuł o lodówkach side by side.

Zaletą chłodziarki 2-drzwiowej są dodatkowe udogodnienia, jak dyspenser do wody oraz kostkarka do lodu. Urządzenia te zabierają miejsce w lodówce oraz wymagają podłączenia do wody, ale dostarczają świeżej, schłodzonej wody, co w upalne dni jest nie do przecenienia.

Podwójne lodówki - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Podwójne lodówki - nowoczesne rozwiązania

Lodówka podwójna biała nie jest już modna. Obecnie producenci AGD prześcigają się w propozycjach modnych, ciemnych kolorów oraz takich, jak srebrny, stal nierdzewna, czarne szkło, które świetnie prezentują się w nowoczesnej kuchni. Lodówka biała znajdzie się w ofercie LG.

Przy zakupie warto brać pod uwagę roczne zużycie energii, gdyż oznacza ono, ile zapłacimy za użytkowanie lodówki. Niestety chłodziarka 2-drzwiowa side by side jest większa i zużywa więcej prądu. Wśród lodówko-zamrażarek dwudrzwiowych obowiązuje klasa energetyczna A+. Natomiast najnowsze modele, jak Samsung Family Hub RS68N8941SL, posiadają już klasę energetyczną A++. Klasa energetyczna A++ oznacza spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej a co za tym idzie spore oszczędności w portfelu. Dla przykładu model Samsung RS51K57H02C z klasą A+ oferuje roczne zużycie energii na poziomie 433 kWh co oznacza koszty 238,15 zł rocznie. Natomiast w przypadku nowszego modelu Samsung Family Hub RS68N8941SL mamy roczne zużycie energii 382 kWh, czyli zapłacimy tylko 210,10 zł rocznie.

Polecane lodówki - sprawdź ceny najlepszych modeli!

W nowoczesnych lodówkach side by side takie udogodnienia jak dystrybutor wody, regulacja pojemników na drzwiach czy szybkie zamrażanie to standard. Wygodną funkcją jest tryb wakacyjny, dzięki któremu lodówko-zamrażarka przestawia się na działanie ekonomiczne. Podwójne lodówki mają również wyświetlacz połączony przez Wi-Fi ze smartfonem. Możesz obejrzeć na smartfonie zawartość lodówki i ułatwić życie rodzinie dzięki przydatnym aplikacjom. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach Gorenje?

Lodówka podwójna - popularne modele

Wśród producentów AGD dobrą opinią cieszą się lodówko-zamrażarki side by side firmy Samsung, LG, Hotpoint Ariston.

Wśród podwójnych lodówek Samsung sporą popularnością cieszy się model SAMSUNG RS51K57H02C. Jego wymiary to 178,9 x 91,2 x 70 cm, zaś pojemność chłodziarki to 334 l, a zamrażarki 177 l. Lodówka robi dobre wrażenie na użytkownikach, którzy chwalą dobry stosunek jakości do ceny, pojemność, estetykę wykonania oraz takie udogodnienia jak kostkarka do lodu i dystrybutor wody.

Na uwagę zasługuje-2 drzwiowa, biała lodówka LG GSL761SWYV side by side. Użytkownicy chwalą cicho i płynnie chodzące szuflady, ogromną przestrzeń i dużo półek. Lodówka ta nie ma bezpośredniego podłączenia wody, lecz pojemnik 4 l, który nieco ogranicza przestrzeń lodówki. Czy podwójne lodówki to sprzęt wart zastanowienia? Do dużej kuchni i dla dużej rodziny na pewno tak.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny