Lodówka podwójna side by side - wady i zalety

Jeśli kogoś nie odstrasza cena, lodówki dwudrzwiowe to sama wygoda. Przede wszystkim ich pojemność jest znacznie większa i pozwala na przechowanie znacznie większej ilości produktów. Pojemność podwójnych lodówek waha się od 292 do 407 litrów. Ogromna ilość miejsca pozwala na wygodne rozmieszczenie produktów i łatwo wszystko znaleźć. Szczególnie wygodne jest rozmieszczenie najbardziej potrzebnych produktów na drzwiach lodówki.

Skrzydła drzwi lodówki side by side są krótsze, dlatego też łatwiej zmieści się ona w wąskim pomieszczeniu.

Z uwagi na duże wymiary lodówek podwójnych, musisz wygospodarować dużo miejsca w kuchni. Przykładowo szerokość popularnego modelu Samsung RS7768FHCBC wynosi 912 mm. Posiadacze mniejszych kuchni mogą wybrać modele Hotpoint Ariston, których szerokość wynosi tylko 70 cm.

Wadą lodówek side by side jest podzielenie przestrzeni na dwie części, w skutek czego półki są krótsze i trudniej włożyć duży garnek czy pizzę. Dlatego też producenci AGD zaproponowali użytkownikom podwójne lodówki z większą prawą stroną. Wadą lodówek dwudrzwiowych, z uwagi na większe wymiary, jest niemal dwa razy wyższy pobór energii. Sprawdź także ten artykuł o lodówkach side by side.

Zaletą chłodziarki 2-drzwiowej są dodatkowe udogodnienia, jak dyspenser do wody oraz kostkarka do lodu. Urządzenia te zabierają miejsce w lodówce oraz wymagają podłączenia do wody, ale dostarczają świeżej, schłodzonej wody, co w upalne dni jest nie do przecenienia.

Kobieta zaglądająca do lodówki side by side oraz polecane podwójne lodówki i ich wady i zalety, a także najlepsze modele i ceny
Podwójne lodówki - popularne modele, opinie, ceny, zalety, wady

Podwójne lodówki - nowoczesne rozwiązania

Lodówka podwójna biała nie jest już modna. Obecnie producenci AGD prześcigają się w propozycjach modnych, ciemnych kolorów oraz takich, jak srebrny, stal nierdzewna, czarne szkło, które świetnie prezentują się w nowoczesnej kuchni. Lodówka biała znajdzie się w ofercie LG.

Przy zakupie warto brać pod uwagę roczne zużycie energii, gdyż oznacza ono, ile zapłacimy za użytkowanie lodówki. Niestety chłodziarka 2-drzwiowa side by side jest większa i zużywa więcej prądu. Wśród lodówko-zamrażarek dwudrzwiowych obowiązuje klasa energetyczna A+.

Oto kilka lodówek firmy Samsung, na które warto zwrócić uwagę:

Lodówka Samsung RS65R54412C

Lodówka Samsung RS65R54412C wyróżnia się innowacyjnymi technologiami i eleganckim projektem drzwi z czarnego szkła. Wykorzystanie technologii SpaceMax™ sprawia, że urządzenie zyskuje większą przestrzeń do przechowywania (aż 635 litrów!), bez zwiększania zewnętrznych rozmiarów i zmniejszenia wydajności energetycznej. System All-around Cooling zapewnia równomierne chłodzenie. W urządzeniu panuje stała temperatura, a produkty spożywcze dłużej zachowują świeżość. Kompresor Digital Intverter powoduje, że lodówka zużywa mniej energii, ciszej pracuje i wolniej się zużywa. Rozwiązania, w które wyposażony został ten model, gwarantują również stabilne warunki przechowywania oraz opcję szybkiego chłodzenia lub zamrażania. Dzięki obecności filtra dezodoryzującego jedzenie zachowuje swój oryginalny smak i aromat.

Lodówka Samsung RS68A8820B1

Elegancka, nowoczesna lodówka Samsung to przestrzeń użytkowa wynosząca aż 634 l. Dzięki technologii SpaceMax™ osiągnięto dużą powierzchnię, bez potrzeby zwiększania zewnętrznych wymiarów urządzenia oraz bez utraty energooszczędności. Lodówka posiada funkcję Smart Conversion™, która dzięki technologii Cool Select+ pozwala na wybór 1 z 5 trybów – np. zamianę zamrażarki w lodówkę. Dwa niezależne obiegi powietrza, czyli Twin Cooling Plus™, przedłużają świeżość i zachowują soczystość produktów spożywczych. Lodówkę wyróżnia również cicha, wydajna praca i energooszczędność, dzięki obecności kompresora Digital Inverter. Wyposażona jest ona także w wygodny panel sterowania.

Lodówka Samsung RS68A8841B1

Nowatorskie technologie i 634 litry pojemności zamknięte w wyszukanym designie. Taka jest właśnie lodówka Samsung RS68A8841B1. Unikalna technologia SpaceMax™ sprawia, że urządzenie oferuje nam dużą przestrzeń użytkową, zachowując takie same wymiary zewnętrzne. Z kolei technologia Cool Select+ umożliwia wybór 1 z 5 inteligentnych trybów, na przykład zmianę zamrażarki w lodówkę. Dłuższą świeżość jedzenia gwarantuje technologia Twin Cooling Plus™. Co więcej, kompresor Digital Inverter sprawia, że praca urządzenia jest cicha, wydajna i energooszczędna. Należy również wspomnieć o minimalistycznym wzornictwie Built-in, które perfekcyjnie wkomponuje się w każde wnętrze.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele lodówek

Szukasz nowej lodówki i zastanawiasz się jaki model wybrać? Poznaj najczęściej wybierane lodówki przez naszych czytelników.

W nowoczesnych lodówkach side by side takie udogodnienia jak dystrybutor wody, regulacja pojemników na drzwiach czy szybkie zamrażanie to standard. Wygodną funkcją jest tryb wakacyjny, dzięki któremu lodówko-zamrażarka przestawia się na działanie ekonomiczne. Podwójne lodówki mają również wyświetlacz połączony przez Wi-Fi ze smartfonem. Możesz obejrzeć na smartfonie zawartość lodówki i ułatwić życie rodzinie dzięki przydatnym aplikacjom. A może zainteresuje cię także ten artykuł o lodówkach Gorenje?

Lodówka podwójna - popularne modele

Wśród producentów AGD dobrą opinią cieszą się lodówko-zamrażarki side by side firmy Samsung, LG, Hotpoint Ariston.

Wśród podwójnych lodówek Samsung sporą popularnością cieszy się model SAMSUNG RS51K57H02C. Jego wymiary to 178,9 x 91,2 x 70 cm, zaś pojemność chłodziarki to 334 l, a zamrażarki 177 l. Lodówka robi dobre wrażenie na użytkownikach, którzy chwalą dobry stosunek jakości do ceny, pojemność, estetykę wykonania oraz takie udogodnienia jak kostkarka do lodu i dystrybutor wody.

Na uwagę zasługuje-2 drzwiowa, biała lodówka LG GSL761SWYV side by side. Użytkownicy chwalą cicho i płynnie chodzące szuflady, ogromną przestrzeń i dużo półek. Lodówka ta nie ma bezpośredniego podłączenia wody, lecz pojemnik 4 l, który nieco ogranicza przestrzeń lodówki. Czy podwójne lodówki to sprzęt wart zastanowienia? Do dużej kuchni i dla dużej rodziny na pewno tak.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 74,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny