Odkurzacz Hoover

Dane techniczne urządzenia

Hoover Ultra Vortex to odkurzacz sieciowy o mocy silnika 500 W. Posiada poręczną budowę i dość komfortową w użyciu elektroszczotkę. Dużym atutem produktu okazał się długi, pięciometrowy kabel, który pozwala na wygodną pracę w każdej części pomieszczenia.

Objętość pojemnika na kurz wynosi 0,3 l. Co prawda nie jest to dużo, ale w pełni wystarcza do odkurzania przynajmniej jednego zabrudzonego materaca.

Ciekawostką są także kółka, które ułatwiają prowadzenie urządzenia i chronią nasze meble przed porysowaniem.

Silny odkurzacz i elektroszczotka to jeszcze nie koniec możliwości urządzenia. Hoover Ultra Vortex został wyposażony w lampy UV-C, które skutecznie eliminują roztocza z powierzchni naszych mebli.

Cena odkurzacza to 399 zł. Do nabycia w sklepie https://www.komputronik.pl/product/480816/hoover-mbc-500uv-011.html

Odkurzacz Hoover

Pierwsze wrażenie

Hoover Ultra Vortex ma przyjemną, przemyślaną budowę. Rączka pewnie trzyma się w dłoni, a dodatkowe rolki ułatwiają odkurzanie poziomych powierzchni. Urządzenie waży 2 kg, zatem nie jest zbyt ciężkie. Jedyny problem użytkowy może pojawić się podczas długotrwałego odkurzania pionowych oparć mebli. Musimy włożyć w tą czynność nieco więcej wysiłku.

Odkurzacz Hoover

Na uwagę zasługuje bardzo wygodny w obsłudze pojemnik. Możemy go zdjąć z odkurzacza za dotknięciem jednego przycisku. Dalsze działania również są bardzo proste. Otwieramy pojemnik, wysypujemy zgromadzone w nim nieczystości i zdejmujemy kurz z filtra. Cała procedura jest niezwykle prosta i zajmie nam zaledwie kilka chwil.

Tryby pracy Hoover Ultra Vortex

Odkurzacz Ultra Vortex posiada trzy tryby pracy. Są nimi:

Odkurzanie/usuwanie roztoczy – to tryb przeznaczony do dogłębnego oczyszczania bardziej delikatnych mebli. Podczas pracy elektroszczotka pozostaje w stanie bezczynności.

Trzepanie – łączy w sobie pracę trybu odkurzania oraz elektroszczotki. Dogłębnie czyści materiał, a jednocześnie usuwa powierzchniowe nieczystości. Sprawdzi się np. do usuwania alergenów i sierści z kanap i foteli.

Lampa UV-C – to kolejny krok w walce z roztoczami. Lampa UV-C zabija 99 procent alergenów. Można ją stosować wraz z trybem trzepania bądź samego odkurzania.

Odkurzacz Hoover

Jak sprawdził się odkurzacz Hoover Ultra Vortex?

Podczas testów urządzenie sprzątało łóżka sypialne, poduszki, narożnik i fotele. Przy każdej tkaninie bardzo dobrze spełniało swoje zadanie. Odkurzacz pewnie trzyma się w dłoni, jest nieco głośny (zapewne przez dużą siłę), ale przy krótkotrwałym odkurzaniu nie sprawia to żadnego problemu.

Ciekawostką są też zabezpieczenia lampy UV-C. Odkurzacz posiada specjalne czujniki, które sprawiają, że lampa działa jedynie po zetknięciu z materiałem. W przypadku odsunięcia urządzenia od podłoża, tryb lampy zostaje automatycznie wyłączony. Jest to dość skuteczne rozwiązanie wpływające na zachowanie bezpieczeństwa podczas użytkowania.

Odkurzanie łóżek za pomocą Hoover Ultra Vortex różni się od odkurzania za pomocą tradycyjnego urządzenia. Vortex jest wygodniejszy w obsłudze na siedziskach i materacach, dodatkowo zapewnia znacznie wyższą skuteczność. Odkurzanie nawet z pozoru bardzo czystych materacy wskazało wysoką skuteczność działania. W pojemniku na nieczystości pojawiły się zabrudzenia z kurzu. Ich ilość wskazywała na to, że urządzenie było w stanie wydobyć je z głębszych przestrzeni materacy i poduszek.

Odkurzacz Hoover

Myślę, że Hoover Ultra Vortex w pełni spełnił swoje zadanie. Mogę go szczególnie polecić osobom ze skłonnościami do alergii. Z pewnością przyda się także wszystkim innym użytkownikom, którzy chcą zadbać o skuteczną eliminację bakterii, roztoczy i alergenów.

Ostateczna ocena produktu to mocne 9/10 punktów.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny