Czy sposób przechowywania proszku ma znaczenie?

Owszem ma znaczenie, ponieważ oryginalne opakowanie jest często niepraktyczne. Nieszczelne zamknięcie może powodować, że proszek przy nabieraniu będzie się wysypywał. Przechowywanie detergentu w pierwotnym opakowaniu jest także niebezpieczne, jeśli w pobliżu znajduje się dziecko.

Kolejnym czynnikiem, który ma duży wpływ na proszek do prania, jest wilgoć. Dlatego, jeśli przechowujemy detergent w łazience, szybko zauważymy, że tworzą się z niego bryły. Wszystko przez wilgoć oraz nieszczelne zamknięcie opakowania. W tym przypadku dozowanie proszku do pralki jest znacznie bardziej kłopotliwe.

Dlatego by stan skupienia proszku nie uległ zmianie, należy przechowywać go w suchym i szczelnie zamkniętym miejscu. W sprzedaży są specjalne pojemniki na proszek, które skutecznie zabezpieczają środek piorący. Niektóre wyposażone są nawet w blokady przed dziećmi. Jeśli zainteresował cię ten temat, w tych artykułach znajdziesz więcej porad o praniu.

Przechowywanie proszku

Rodzaje pojemników na proszek do prania

Wybór pojemników na proszek jest ogromny. Występują one w przeróżnych kształtach, wzorach i kolorach. Wykonane są z plastiku lub z metalu. Muszą być jednak mocne, ponieważ narażone są na kilkukilogramowe obciążenie. Pojemnikiem może być metalowa puszka na proszek do prania, plastikowe pudełko, wiaderko lub dwuczęściowy pojemnik eco bubble do koloru i białego (otrzymywany w gratisie wraz z proszkiem ariel i poradnikiem prania, za udział w akcji promującej pralki Samsung).

Można znaleźć nawet bardzo oryginalny pojemnik na proszek do prania imitujący pralkę. Koszt tego typu pudełka na popularnych aukcjach internetowych wynosi ok. 13 zł/5l. Ze względu na sporo niższą cenę oraz ciekawy design, polecane jest plastikowe wiaderko na proszek z Lidla. Pojemnik kosztuje zaledwie 8 zł. Z kolei puszka na proszek do prania jest już droższa. Jej cena wynosi od 40 zł do nawet 100 zł.

Niektóre modele puszek posiadają w zestawie miarkę do proszku. Decydujące się na zakup pojemnika, wzór oraz kolor możemy bez problemu dopasować do wystroju każdej łazienki. Dzięki temu pojemnik będzie spełniał funkcję dekoracyjną. W dodatku skutecznie zabezpieczy proszek przed wilgocią i zbryleniem.

Czym kierować się przy wyborze pojemnika?

Rozważając zakup pojemnika na proszek do prania, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na to, czy pudełko, które nam się podoba, posiada rączkę. Dzięki temu elementowi pojemnik jest znacznie bardziej praktyczny. Rączka musi też być wytrzymała, by pod ciężarem detergentu nie uległa pęknięciu. Ważna jest też wielkość pojemnika.

Pojemnik na proszek do prania powinien być bardzo drobiazgowy wybrany. To pojemnik, który koniecznie musi chronić proszek przed wilgocią i zbrylaniem się.
Pojemnik na proszek do prania - na co zwrócić uwagę, który wybrać?

Zazwyczaj uniwersalną pojemnością jest 5 litrów. Na komfort użytkowania składa się także wygodne otwieranie pojemnika. Większość plastikowych pudełek posiada wieczka na zatrzask. Ważne jest też, by pojemnik był szczelny. W przypadku posiadania dzieci należy zwrócić uwagę, czy pojemnik na proszek wyposażony jest w specjalne zabezpieczenie.

Ciekawą opcją jest pojemnik na proszek do prania eco bubble, pełniący funkcję gratisu do pralek samsung. Dwudzielna komora pozwala na przechowywanie proszku do koloru i do białego w jednym pojemniku. Nie bez znaczenia jest również kolorystyka. Zazwyczaj wybieramy pudełko na detergent pod kątem stylu, w jakim urządzona jest nasza łazienka. Może ono wkomponować się w wystrój lub posłużyć jako element dekoracyjny. Tę kwestię pozostawiamy już do indywidualnego rozstrzygnięcia.

Jak prawidłowo wykonywać czyszczenie pojemnika?

Czyszczenie pojemnika na proszek nie przebiega w jakiś skomplikowany sposób. Po wykorzystaniu środka piorącego wystarczy tylko umyć pojemnik z dodatkiem np. płynu do mycia naczyń i wysuszyć. Aby usunąć zalegające na dnie resztki detergentu, można wlać do pojemnika trochę gorącej wody, która rozpuści proszek. Zanim wsypiemy nowy proszek, należy jeszcze sprawdzić, czy pojemnik jest suchy. W przeciwnym razie w środku pojawi się wilgoć, która spowoduje zbrylenie się proszku.

Zewnętrzną powierzchnię pojemnika można jedynie przecierać z kurzu wilgotną szmatką. Pusty i niepotrzebny już pojemnik na proszek do prania, można też wyczyścić pastą z sody i wody (wtedy pozbędziemy się zapachu). Warstwę pasty pozostawia się na ok. 2 dni. Po tym czasie można opłukać pojemnik i wykorzystać go zupełnie w innym celu.

Niepozorny, plastikowy bądź metalowy pojemnik na proszek okazuje się być bardzo praktycznym akcesorium. Dzięki niemu zyskamy lepszy komfort dozowania detergentu oraz zabezpieczymy go przed zbryleniem. Jeśli jeszcze nie masz w domu takiego pojemnika i nie wiesz, czy okaże się on dobrym zakupem, zdecyduj się na wiaderko z Lidla za kilka złotych. Niewielkim kosztem sama przetestujesz jego użyteczność.

ikona podziel się Przekaż dalej