Porównywarka ubezpieczeń

Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na wykupienie polisy ubezpieczeniowej przez Internet. Kiedyś, aby zawrzeć taką umowę, trzeba było osobiście udać się do biura towarzystwa ubezpieczeniowego albo agenta ubezpieczeniowego. Teraz nie jest to już konieczne – wszystko można załatwić on-line.

Przez Internet można wykupić także polisę ubezpieczeniową OC (odpowiedzialności cywilnej) dla właścicieli samochodów. Jednocześnie przy wyborze najkorzystniejszej oferty on-line może pomóc nam łatwa w obsłudze porównywarka ubezpieczeniowa, która wskaże najtańsze polisy.

Dlaczego warto wykupić polisę ubezpieczeniową OC przez Internet? Jak zawrzeć wtedy umowę? Zapraszamy do sprawdzenia!

Dlaczego warto kupić OC on-line?

Polisy ubezpieczeniowe możemy wykupić dzisiaj także przez Internet – bez potrzeby wychodzenia z domu. Formalności są bardzo proste w realizacji, dlatego też na taką metodę może zdecydować się każdy z nas.

Dodatkowo, gdy poszukujemy dobrych polis OC przez Internet, bardzo pomocna będzie specjalna porównywarka OC, z której możemy skorzystać w sieci. Porównywarki szybko obliczają wysokość polis ubezpieczeniowych w różnych towarzystwach, a tym samym pomagają kierowcom w wyszukaniu najkorzystniejszych dla nich ofert.

Zalety wykupu polisy OC przez Internet:

 • niska cena – ubezpieczenie OC kupione przez Internet będzie na ogół tańsze od tego wykupionego stacjonarnie
 • łatwe porównanie ofert – porównywarka OC oraz kalkulator OC pomogą w obliczeniu kosztów polisy i wyborze najkorzystniejszego ubezpieczenia
 • szybkość – polisę możemy wykupić już w przeciągu kilkunastu minut, to duży plus, gdy polisa kończy się tego samego dnia
 • dostępność – ubezpieczenie można zawrzeć o każdej porze dnia i nocy, także w weekendy oraz w święta
 • wygoda – nie musimy udawać się do stacjonarnego punktu ubezpieczyciela, ponieważ wszystko załatwimy z komfortowego fotela w swoim domu
 • bezpieczeństwo – wykupienie polisy OC on-line jest całkowicie bezpieczną procedurą, która jest tak samo ważna, jak procedura realizowana stacjonarnie

Zatem te wszystkie zalety spowodowały, że obecnie tak wielu kierowców decyduje się na zawarcie umowy OC on-line. Jak to zrobić?

Zawarcie umowy OC przez Internet – krok po kroku

Na samym początku musimy wybrać najlepszą ofertę. W tym celu bardzo pomocna będzie porównywarka ubezpieczeniowa Porowneo.pl, która szybko oblicza dla klientów koszty polis różnych rodzajów, w tym także ubezpieczeń komunikacyjnych.

Przy obliczaniu kosztów należy przygotować także odpowiednie dokumenty:

 • prawo jazdy
 • dowód rejestracyjny
 • aktualną polisę ubezpieczeniową – gdy ją posiadamy

Po wypisaniu formularza otrzymujemy indywidualną listę ubezpieczeń – na jej podstawie możemy następnie wybrać najlepszą ofertę, która będzie spełniała nasze wymagania, na przykład pod kątem najniższej ceny.

Kolejny krok to finalizacja transakcji. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk „kup polisę”, aby zrealizować transakcję przez Internet. Będziemy wtedy poproszeni o podanie dodatkowych danych.

Dane potrzebne do zawarcia umowy OC on-line:

 • nasze dane osobowe i adresowe oraz numer PESEL – gdy nie podaliśmy ich wcześniej
 • numer VIN samochodu

Wybieramy również rodzaj interesującej nas płatności, na przykład opłatę jednorazową lub ratalną – półroczną albo kwartalną.

Gdy cały formularz jest już wypisany, wtedy przechodzimy do etapu płatności. Za polisę możemy zapłacić różnymi metodami. Ważne jest, aby opłata dotarła do ubezpieczyciela przed początkiem ważności naszej polisy. Najszybciej opłacimy ją z użyciem systemów płatności on-line, na przykład szybkim przelewem.

Po opłaceniu polisy OC na nasz adres e-mailowy przesyłana jest zawarta właśnie umowa. Następnie umowę możemy wydrukować i mieć ją przy sobie, na przykład z dowodem rejestracyjną pojazdu. Aktualnie nie ma potrzeby wożenia ze sobą papierowego dokumentu – służby w Polsce mogą sprawdzić polisę OC klienta w specjalnej bazie.

Uwaga! Gdy planujemy wyjazd za granicę, wówczas i tak będziemy potrzebowali papierowego dokumentu potwierdzającego zawarcie polisy OC.

Także wykupiona on-line polisa ubezpieczeniowa może być nadana na nasz adres korespondencyjny, gdy wybraliśmy taką opcję.

Porównaj polisy OC i wykup najlepsze ubezpieczenie już teraz!

Zatem zawarcie umowy ubezpieczeniowej przez Internet jest bardzo prostą procedurą, która pozwala kierowcom na wyszukanie najkorzystniejszej dla nich oferty jeszcze łatwiej. Wystarczy tylko kilkanaście minut, aby zrealizować całą formalność – bez potrzeby udawania się do ubezpieczyciela lub agenta, co na pewno zajęłoby nam o wiele więcej czasu.

Dodatkowo, dostępne on-line porównywarki ubezpieczeń pozwalają nam na jeszcze prostsze wyszukanie atrakcyjnych ofert. Porównywarka ubezpieczeniowa w jednym miejscu gromadzi informacje o różnych ubezpieczeniach i prezentuje je w czytelny sposób.

Sprawdź już teraz najkorzystniejsze ubezpieczenia OC wraz z porównywarką ubezpieczeń Porowneo.pl i podpisz umowę ubezpieczeniową on-line!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny