Segregacja kosmetyków

Pierwszym etapem, od którego powinniśmy rozpocząć nasze porządki, jest segregacja kosmetyków. Powinniśmy wyjąć wszystkie produkty z toaletki lub szufladki na stół, lub podłogę. Sprawdźmy każdy produkt z osobna, czy jego data przydatności pozwala jeszcze na bezpieczne użytkowanie. Data nadrukowana jest zazwyczaj na opakowaniu, jednak należy także zwrócić uwagę, czy na opakowaniu nie ma symbolu otwartego słoiczka, w którym umieszczona jest cyfra. Jeżeli takie oznaczenie jest obecne na opakowaniu, to oznacza, że produkt można bezpiecznie stosować przez określoną, cyfrą na symbolu, ilość miesięcy po otwarciu produktu. W kolejnym kroku kosmetyki należy posegregować na kilka kategorii, których przykładem mogą być:

  • kosmetyki do makijażu,
  • kosmetyki do pielęgnacji ciała,
  • kosmetyki do pielęgnacji twarzy,
  • lakiery do paznokci.

Organizacja przestrzeni

Jeżeli chcemy, aby nasze porządki przyniosły trwałe efekty, to dobrze jest wspomóc się organizerami i koszykami do łazienki od www.wenko-sklep.pl. Obecnie dostępny jest szeroki wybór tego typu produktów, dzięki czemu możemy dopasować je wielkością oraz wyglądem do naszych indywidualnych potrzeb. Najlepszym sposobem jest przeznaczenie jednego organizera lub koszyczka na jedną, wybraną kategorię kosmetyków. Dzięki takiej segregacji w łatwy sposób będziemy mogli znaleźć wybrany produkt oraz zachować porządek w przyszłości. Dobrym pomysłem jest wybór organizerów wykonanych z przezroczystego tworzywa, dzięki temu wszystkie produkty będą widoczne i łatwe do zlokalizowania. Jedną z podstawowych zasad, które pomogą utrzymać ład na toaletce, jest minimalizm. Należy przechowywać tylko te produkty, z których faktycznie się korzysta. Jeżeli porządki będziemy przeprowadzali regularnie, to uporządkowanie toaletki powinno zająć nam jedynie chwilę czasu.

Jak przechowywać produkty higieniczne?

Często na naszej toaletce trzymamy produkty higieniczne, takie jak płatki kosmetyczne, patyczki do uszu lub chusteczki. Środki te śmiało możemy przechowywać w ich oryginalnych opakowaniach. Jeżeli jednak nie podoba nam się ich estetyka lub obawiamy się, że mogą się zakurzyć, to warto jest wykorzystać szklane zamykane słoiczki. Szkło jest materiałem, które łatwo jest wyczyścić i zdezynfekować. Obecnie możemy dostać takie pojemniki w różnych kształtach, wielkościach oraz kolorach. Dobranie odpowiedniego słoiczka nie powinno zatem stanowić większego problemu. Obecne organizery do kosmetyków, koszyczki i słoiczki to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale również doskonały element dekoracyjny. Dzięki temu możemy śmiało ustawić je zarówno w szufladach, jak i w miejscu widocznym na blacie.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej