Korzyść numer 1: energooszczędność

Jednym z najważniejszych aspektów, które sprawiają, że nowoczesne oświetlenie led dostępne na galerialimonka.pl/oswietlenie-led stało się tak popularne, jest jego energooszczędność. Nikt nie lubi przepłacać – zwłaszcza gdy energia elektryczna jest z każdym rokiem coraz kosztowniejsza, a rachunki potrafią przyprawić o ból głowy. Przy korzystaniu z diod LED przeciętny użytkownik może spożytkować nawet 90% mniej prądu w porównaniu z tym, ile by go zużył w przypadku eksploatowania tradycyjnych świetlówek.

Korzyść numer 2: żywotność

To kolejny aspekt, którego nie wolno pominąć. Żywotność diody LED określa się średnio na poziomie 50 000 godzin. Wystarczy zestawić ją z tradycyjną żarówką żarową, która wytrzymuje około 1000 godzin świecenia. Wnioski nasuwają się same. Brak konieczności częstej wymiany zużytej żarówki to nie tylko wygoda, ale także produkowanie mniejszej ilości śmieci, a więc postawa zdecydowanie bardziej proekologiczna. Istotna jest też kwestia finansowa i możliwość zaoszczędzenia kwot na zakup kolejnych akcesoriów oświetleniowych.

Korzyść numer 3: wysoki poziom estetyki

W przypadku nowoczesnych opraw oświetleniowych niewielka żarówka jest praktycznie niewidoczna, a zarazem bardzo estetyczna. Na dodatek nowoczesne lampy ledowe dostarczają zupełnie nowych możliwości, których na próżno szukać w tradycyjnych rozwiązaniach. Mowa tu między innymi o szerokim zakresie barwowym, charakterystycznym dla taśm LED. Wyjątkowymi efektami świetlnymi można zarządzać przy użyciu systemu Smart Home lub specjalnego pilota, tworząc nowoczesny, zdalnie sterowany układ, który jeszcze lepiej spełnia potrzeby domowników. Współczesne lampy LED mogą zostać sparowane ze specjalnymi czujnikami, aby włączać się w reakcji na wykrycie obecności domowników w danym pomieszczeniu. Dostarcza to wyjątkowego komfortu w czasie korzystania z oświetlenia na co dzień.

Korzyść numer 4: bezpieczeństwo użytkowania

Lampy led wewnętrzne bazują na stosunkowo niewielkim napięciu, dlatego użytkownik w razie poważnej awarii nie musi się obawiać zagrożenia silnym porażeniem. Niewielka ilość ciepła wytwarzanego w czasie pracy sprawia, że diody LED znajdują w domach tak wszechstronne zastosowanie. Często stanowią w pełni bezpieczny i funkcjonalny element zabudowy kuchennej.

Korzyść numer 5: ekologia

Oświetlenie LED samą swoją żywotnością udowodniło już, jak bardzo ekologicznym jest rozwiązaniem. Brak rtęci, typowej dla klasycznych, dawniej stosowanych żarówek, zwiększa bezpieczeństwo domowników i całkowicie niweluje ryzyko kontaktu ze szkodliwą substancją. Ponadto diody LED są łatwo biodegradowalne.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej