Są ubrania, które wymagają prasowania — niestety nie da się tego przeskoczyć. Bawełna, len i wiskoza to najczęściej stosowane włókna w przemyśle odzieżowym. Są naturalne, dobre dla naszej skóry, ale niestety mają tendencję do mocnych zagnieceń. Jeśli zależy Ci na oszczędności czasu i chcesz, jak najmniej uwagi poświęcać na domowe obowiązki — jest tylko jedno dobre rozwiązanie — zainwestuj w nowoczesny sprzęt do prasowania, który maksymalnie ułatwi Ci tę czynność. 

 

Jednym z najlepszych rozwiązań w tej dziedzinie jest zakup aktywnej deski do prasowania (sprawdź na: www.prasowaczeparowe.pl) lub systemu do prasowania, włoskiej marki Euroflex. Inwestycja szybko zwraca się w postaci zaoszczędzonego czasu. Twoje ubrania zawsze będą wyglądały schludnie, a prasowanie będzie trwało o wiele krócej.

 

Czym jest aktywna deska do prasowania i na czym polega jej fenomen?

 

Aktywna deska do prasowania to nowość na rynku na miarę popularnych robotów kuchennych. Wymaga od Ciebie minimum wysiłku, ponieważ wspiera Cię podczas wykonywania tej czasochłonnej czynności.

 

Jak sama nazwa wskazuje — deska do prasowania jest aktywna. Posiada kilka zaawansowanych funkcji, które umożliwiają:

 • prasowanie wielu warstw jednocześnie,
 • prasowanie w pionie,
 • bezpieczne prasowanie bardzo delikatnych tkanin,
 • prasowanie bez tworzenia dodatkowych zagnieceń,
 • prasowanie przy użyciu suchej pary, która ma wpływ na trwałość i efektywność tej czynności.

 

 

Najważniejsze funkcje aktywnych desek do prasowania

 

Zastanawiasz się, jakim cudem deska może pomagać Ci podczas prasowania? Nie chodzi jedynie o szeroki zakres regulacji i doskonałe wyprofilowanie.  Aktywne deski Euroflex Smooth Line wykorzystują 3 funkcje, które zupełnie zmieniają zasady gry. Jest to system nadmuchu, system zasysania oraz funkcja podgrzewania. Poniżej pokrótce opisaliśmy każdą z nich.

 

Funkcja nadmuchu w aktywnej desce Euroflex sprawia, że prasowanie jest łatwe nawet dla osób początkujących. Odpowiada za delikatne unoszenie pokrowca, a dokładniej — tworzy swoistą poduszkę powietrzną, na której układasz ubranie. Dzięki temu tkanina, którą prasujesz, nie jest uwięziona pod stopą żelazka. Delikatnie porusza się podczas prasowania, co eliminuje problem powstawania kolejnych zagnieceń.

 

Funkcja zasysania odpowiada za efektywność prasowania. Pozwala na jednoczesne wygładzenie kilku warstw, nawet w przypadku grubszych tkanin, jak dżins. Na czym polega? Sprawia, że para wodna nie zatrzymuje się we włóknach, ale z łatwością przez nie przepływa. Dzięki temu tkanina od razu jest sucha i idealnie gładka.

 

Kolejna innowacja to funkcja podgrzewania, która przyspiesza cały proces. Prasowanie jest o wiele łatwiejsze, a jego efekty trwalsze. Zupełnie eliminujemy problem zatrzymywania się pary w zagięciach czy szwach, co stanowi główną przyczynę powstawania ponownych zagnieceń. Ubrania nawet po kilku godzinach od prasowania pozostają idealnie gładkie. Cały proces jest o wiele łatwiejszy i trwa krócej.

Poznaj sprawdzony sposób na szybkie i trwałe prasowanie ubrań. To prawdziwa rewolucja!
Poznaj sprawdzony sposób na szybkie i trwałe prasowanie ubrań. To prawdziwa rewolucja!

Deska z żelazkiem lub bez — wybierz rozwiązanie, które lepiej odpowiada Twoim potrzebom

 

Zachęcamy Cię do zapoznania się z dwoma modelami, które są bardzo dobrze oceniane przez użytkowników. Chodzi dokładnie o deskę aktywną Smooth B1< i deskę z żelazkiem Smooth B2.

 

Pierwsza deska — Smooth B1 jest dedykowana osobom, które posiadają stację parową lub zwykłe żelazko. Ma wszystkie wyżej wymienione funkcje i maksymalnie ułatwia codzienne zmagania z domowym żelazkiem.  Pomimo dużego wyrzutu pary w stacjach parowych, podgrzewana powierzchnia deski jest sucha, a pozostałości gorącej pary zostają usunięte bez jej skraplania na podłogę.

 

Dzięki funkcji podgrzania i zasysania — nawet przy użyciu stacji z dużym wyrzutem pary — masz pewność, że odzież po prasowaniu będzie zupełnie sucha i gładka. Ubrania wyprasowane na tej desce można od razu schować do szafy bez konieczności oczekiwania na ich wyschnięcie.

 

Drugi model aktywnej deski, czyli System do prasowania Smooth B2, to kompleksowe rozwiązanie, które łączy profesjonalną deskę oraz wysokiej klasy urządzenie prasujące. Jeśli nie masz na swoim wyposażeniu stacji parowej — to najlepsza opcja dla Ciebie. Profesjonalne żelazko z masywną, aluminiową stopą jest integralną częścią aktywnej deski. Gwarantuje lepsze efekty prasowania, przy mniejszym zużyciu energii.

 

Zestaw jest w pełni bezpieczny nawet dla delikatnych tkanin. Pozwala na prasowanie w zakresie od 140 stopni do 175 stopni Celsjusza. Możesz używać go zarówno w poziomie, jak i do prasowania w pionie. Możesz również prasować grubsze materiały lub wiele warstw tkanin jednocześnie, dzięki wytworzonej w bojlerze deski, a podgrzanej ponownie w żelazku, suchej parze. Nie musisz również prasować z obu stron. W przeciwieństwie do zwykłego żelazka, profesjonalne urządzenie w systemie Smooth B2 ma, wyłącznie w przedniej części stopy, otwory emitujące suchą parę. Duża, gładka powierzchnia za otworami jest podgrzewana i służy do utrwalania efektu wygładzonej przez parę tkaniny. Połączenie przednich otworów parowych i powierzchni suszącej na stopie żelazka znacząco skraca czas prasowania.

 

Producent zadbał także o wygodę przechowywania sprzętu. Z łatwością przeniesiesz go w dowolne miejsce w mieszkaniu.  Żelazko w zestawie Smooth B2 jest wykonane z wysokiej klasy surowców, przy czym jest lekkie i poręczne. Dobrze układa się w dłoni, co ma wpływ na Twój komfort. Deska posiada specjalne koła, które uławiają przesuwanie jej z punktu do punktu. Po złożeniu zajmuje mało miejsca, co znacząco ułatwia jej przechowywanie np. w szafie.

 

Poznaj sprawdzony sposób na szybkie i trwałe prasowanie ubrań. To prawdziwa rewolucja!
Poznaj sprawdzony sposób na szybkie i trwałe prasowanie ubrań. To prawdziwa rewolucja!

Cechy, które sprawią, że prasowanie będzie szybsze i przyjemniejsze

Co sprawia, że prasowanie jest o wiele łatwiejsze i szybsze? Jest kilka cech, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów. Przygotowaliśmy małą ściągę.

 

 • Mobilność i łatwe przechowywanie deski.
 • Funkcja podgrzewania, która sprawia, że ubrania są suche po kontakcie z parą.
 • Funkcja nadmuchu, która ułatwia przesuwanie żelazka i eliminuje problem zagnieceń.
 • Funkcja zasysania, która umożliwia prasowanie kilku warstw.
 • Regulacja deski do wzrostu użytkownika.
 • Możliwość stosowania zwykłej wody (zamiast wody destylowanej).
 • Ergonomia żelazka, jego lekkość i dobre dopasowanie do dłoni.
 • Stopa żelazka, materiały i jak jest wykonana.
 • Możliwość prasowania w pionie.

 

Nie lubisz prasować? Szukasz rozwiązań, które ułatwią Ci tę czynność? Aktywna deska Euroflex rewolucjonizuje prasowanie. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu, prasowanie stanie się łatwe, a nawet przyjemne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej — zajrzyj na stronę sklepu prasowaczeparowe.pl.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej