Pożyczki dla studentów w banku czy firmie pożyczkowej?
Studenckie życie nie jest ani łatwe, ani tanie. Wynajęcie mieszkania lub pokoju w akademiku, codzienne wyżywienie i materiały na studia niemało kosztują, a czas poświęcony na naukę niejednokrotnie nie pozwala na podjęcie regularnej pracy. Remedium mogą być pożyczki dla studentów na preferencyjnych warunkach.
Poszukując pożyczki, studenci mają do wyboru produkty oferowane przez banki i firmy pozabankowe. Te pierwsze zwykle są nieprzychylne studentom, natomiast drugie mają niższe wymagania, które rekompensują oprocentowaniem. Którą opcję wybrać?
Pożyczka dla studenta w banku
Wybór między bankiem a firmą pozabankową jest tylko pozorny, ponieważ niewiele banków chce pożyczać pieniądze studentom. Studenci to grupa, której typowi przedstawiciele są młodzi, nie posiadają stałego zatrudnienia, a więc i stabilnego źródła dochodów, a niejednokrotnie również pozytywnej historii kredytowej. Wiarygodność pożyczkobiorcy - studenta w oczach banku jest znikoma, dlatego równie niewielkie wydaje się być prawdopodobieństwo uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu pożyczki. Więcej szans mają ci, którzy przed próbą uzyskania finansowania z banku zdążyli zbudować historię kredytową. Ten fakt może działać na ich korzyść i doprowadzić do szczęśliwego finału w postaci udzielenia pożyczki. Pożyczka dla studenta w banku jest więc możliwa do uzyskania, ale jedynie dla nielicznych przedstawicieli tej grupy.
Pożyczki dla studentów w firmach pozabankowych
Alternatywą dla banków są pozabankowe firmy pożyczkowe, a więc prywatne przedsiębiorstwa, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy. W tego rodzaju firmach zwykle łatwiej uzyskać pożyczkę, nie tylko studentom, ale i innym osobom, które z jakiegoś powodu nie otrzymały jej w banku. Prosta procedura wnioskowania i przyznawania pożyczki, a także krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową i wypłatę pieniędzy sprawiają, że pozabankowe pożyczki dla studentów stały się bardzo popularne.
Pożyczka na studia w firmie pozabankowej - jak ją wybrać?
Chcąc wybrać najkorzystniejszą pożyczkę pozabankową, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy, przykładowy ranking pożyczek dla studentów znajdziemy tutaj - https://www.chwileczka.pl/pozyczka-chwilowka-dla-studenta-kto-pozyczy-studentowi/. Analizując oferty, pod uwagę trzeba wziąć kilka wytycznych. Dla ubiegających się o pożyczkę studentów bardzo ważne będą wymagania - im ich mniej, tym lepiej. Często wykorzystywaną praktyką jest wymaganie przedłożenia dowodów na osiąganie okazjonalnych zarobków lub wyciągu z konta za kilka ostatnich miesięcy. Równie często zdarza się, że o pożyczkę może ubiegać się jedynie student, który ukończył już 21 lat. Form zabezpieczenia spłaty jest wiele, dlatego przed zaciągnięciem pożyczki warto sprawdzić, jakie obowiązują w określonej firmie.
Pożyczka na studia powinna być tania, dlatego drugim kryterium są koszty, nie tylko te związane z oprocentowaniem, ale również opłatami pozaodestkowymi. Ich wysokość określa RRSO, które odzwierciedla sumę opłat, jaką pożyczkobiorca ponosi w ciągu roku spłacania pożyczki. Im niższe RRSO, tym tańsza jest pożyczka. Konieczne jest również skrupulatne przestudiowanie umowy, szczególnie pod względem procedury spłaty oraz kar umownych, wynikających z opóźnień w spłacie.
Kropką nad "i" jest czas wypłaty pieniędzy. Najszybciej można uzyskać chwilówkę, czyli niewielką pożyczkę udzielaną na krótki czas. Nieco dłużej należy poczekać na decyzje kredytową i wypłatę pieniędzy w przypadku pożyczki ratalnej.
artykuł sponsorowany