W pierwszej chwili może nam się wydawać, że idea przekształcenia naszego domu z miejsca, w którym się mieszka w bezpieczną przystań i przytulne schronienie to zadanie, które nas przerasta. Tymczasem wystarczy kilka prostych zabiegów, aby zwykłe mieszkanie zamienić w rajski przyczółek. W pierwszej kolejności powinniśmy się skupić na zapewnieniu naturalnego oświetlenia i odpowiedniej wentylacji. Do pomieszczeń, w których przebywamy, powinno bez problemu docierać światło słoneczne oraz świeże powietrze. Mając na uwadze te dwa fundamentalne czynniki, zajmijmy się aspektem zagospodarowania przestrzeni. 

Posprzątaj bałagan

Dom, w którym panuje bałagan i chaos, wzmaga rozdrażenienie i podnosi poziom stresu. Przebywanie w bezładzie jest na dłuższą metę męczące. Rozrzucone dookoła przedmioty rozpraszają naszą uwagę, przez co trudniej jest nam się skupić. Szukanie rzeczy w bałaganie odbiera nam dodatkowo czas, pogłębiając naszą frustrację. Dlatego warto zadbać o regularne porządkowanie domu i utrzymywanie go w czystości.

Prostym, a skutecznym rozwiązaniem będzie zakup mikro- i makroorganizerów czyli specjalnie zaprojektowanych akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku w ramach szuflady, szafy, biurka czy całego pomieszczenia. Tego rodzaju akcesoria bez trudu znajdziesz w Ikei. Natomiast jeśli szukasz bardziej nietypowych rozwiązań i ciekawego dizajnu, zdecydowanie warto sprawdzać dynamiczną ofertę Zalando Lounge, gdzie dodatkowo z kuponami rabatowymi możesz liczyć na atrakcyjne zniżki.

(sprawdź: https://oncecouponatime.com/pl/kod-rabatowy/zalando-lounge )

Przedmioty, meble i urządzenia domowe, z których nie korzystasz regularnie możesz przekazać organizacji dobroczynnej bądź też wystawić na jednym z portali z używanymi rzeczami.  Pozbywając się z domu niepotrzebnych rzeczy odciążysz siebie i swoje otoczenie.

Pokochaj rośliny

Rośliny nie tylko poprawiają wygląd mieszkania lub domu, ale także jakość powietrza, którym oddychamy w naszych przysłowiowych czterech ścianach. Ożywiają więc wnętrza dosłownie i w przenośni. Wybór roślin do domu musi być jednak przemyślany. Najlepiej postawić na takie, o które łatwo zadbać i które wpasują się do otoczenia. Kaktusy znane są ze swoich właściwości pochłaniania szkodliwego promieniowania. Z kolei rośliny o zielonych i żółtych liściach bedą sprzyjać relaksacji i uspokojeniu.

Świece zapachowe i olejki eteryczne

Palenie świec i używanie olejków eterycznych w domu może być świetnym sposobem na stworzenie przytulnego wnętrza. Olejki takie jak różany, lawendowy, bergamotowy, ylang-ylang czy cytrynowy pozytywnie wpływają na układ nerwowy. Dla skutecznej aromaterapii możesz użyć podgrzewacza bądź specjalnego dyfuzora do olejków.

Umieszczenie aromatycznych olejków i świec zapachowych w zakamarkach domu pomoże nam stworzyć namiastkę spa bądź salonu masażu, a tym samym warunki do głębszej relaksacji.

Stwórz przestrzeń dla siebie

Znajdź w swoim domu cichy zakątek, który posłuży jako Twoja mała prywatna przestrzeń. Powinno to być miejsce, w którym będziesz mógł się zrelaksować i w spokoju poprzebywać z samym sobą, oderwać się od codziennych trosk i wyciszyć. Rozważ umieszczenie w tym miejscu dużej pufy, poduszek do siedzenia bądź wygodnego fotela. Jako dodatek mogą posłużyć świece, pozytywne i motywujące hasła, inspirujące cytaty, zdjęcia, ulubiona muzyka – wszystko to, co jest Ci bliskie i pozytywnie Cię nastraja.

W ten sposób stworzysz swoją prywatną przestrzeń, w której będziesz mógł zaznać chwili spokoju, oderwać się od codzienności i zregenerować, a to pozwoli lepiej zacząć kolejny dzień.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny