Nowa pralka - jakie powinna mieć funkcje? 

Przede wszystkim warto pamiętać, że pralka powinna nie tylko doskonale spierać plamy na odzieży, ale także i zapewniać jej odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu można będzie uniknąć sytuacji, w której nowa bluzka czy sukienka po 2-3 praniach nadają się do wyrzucenia. To samo dotyczy kolorów. Jakościowy sprzęt dba o to, aby ich intensywność pozostała niezmienna, sprawia to, że nawet stare ubrania wciąż wyglądają atrakcyjnie. W trosce o odzież, należy więc zwrócić uwagę na programy do prania, jakie znajdują się w wybranej pralce. Co będzie najbardziej przydatne? 

Oszczędne pranie 

Po pierwsze, programy przeznaczone do prania delikatnej odzieży. Warto wiedzieć, że takie tkaniny jak wełna, jedwab czy cienka wiskoza powinny być prane w niskiej temperaturze oraz bez wirowania. W ich przypadku doskonale sprawdzi się więc tryb prania ręcznego. W przypadku większości ubrań optymalne jest także pranie krótkie, często oznaczone jako pranie ekologiczne. To dobre rozwiązanie zarówno dla naszych ubrań, jak i dla środowiska i domowego budżetu. W końcu krótsze pranie, to mniejsze zużycie prądu oraz niższe rachunki. 

Pralka z funkcją pary - co daje? 

Wiele osób narzeka na to, że po praniu ubrania są wygniecione i wymagają intensywnego prasowania. Dotyczy to zwłaszcza naturalnych tkanin. Prasowanie to jedna z najmniej lubianych czynności, dlatego sporo osób zwyczajnie rezygnuje z „problemowych” tkanin i stawia na materiały, które aż tak się nie gniotą. Na szczęście nie trzeba już dłużej rezygnować z ulubionych strojów. Producenci nowoczesnego sprzętu znaleźli bowiem rozwiązanie tego problemu w postaci funkcji parowej. Niektóre pralki marki Electrolux posiadają specjalny program parowy SteamSystem, który minimalizuje zagniecenia. 

Pralka parowa - jak działa? 

Z pary w pralce korzystać można w dowolny sposób. Dobrym pomysłem jest odświeżenie ubrań, które nie wymagają prania, a ich problemem jest np. brzydki zapach związany z  papierosami. Para pozwala na szybkie odświeżenie bez konieczności wstawiania całego cyklu prania. To wygodne i oszczędne rozwiązanie. Poza usuwaniem nieprzyjemnych zapachów, para doskonale redukuje zagniecenia. Warto pamiętać jednak, że para działa nie tylko podczas odświeżania, ale także i zwykłego prania. System SteamCare pozwala bowiem zakończyć każde pranie delikatnym podmuchem pary, co zmniejsza ilość zagnieceń nawet o jedną trzecią. Pralka z parą (sprawdź na: https://www.youtube.com/watch?v=qcgVtjKbuhc) ma jeszcze jedną zaletę. Usuwa z odzieży roztocza, bakterię i wirusy, dlatego ubrania zawierają mniej alergenów i są bardziej higieniczne. 

Jaką pralkę z funkcją pary wodnej kupić? 

Ciekawym produktem jest pralka SteamCare 700 UniversalDose 9 marki Electrolux. Poza wspomnianą już funkcją pary, pralka posiada system SensiCare, który samodzielnie dostosowuje parametry cyklu prania do ładunku, co ma zapobiegać zbyt długiemu praniu ubrań. Ciekawym dodatkiem jest także innowacyjna szuflada UniversalDose, która  wykorzystuje dostosowane strumienie wody do zmiękczania i rozpuszczania kapsułek, co sprawia, że pranie jest szybsze i jeszcze skuteczniejsze. 

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką Electrolux

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej