Jak wyprać poduszkę z pierza w pralce automatycznej?

Pierwszorzędną rzeczą, jaką należy wykonać, zanim rozpoczniemy pranie pierza, jest sprawdzenie oznaczeń na metce produktu. Teoretycznie większość producentów utrzymuje, że nie powinno się prać poduszek z pierza w pralce automatycznej. Jednak, gdy zastosujemy się do kilku sprawdzonych rad, bez problemu wypierzemy poduszkę w pralce. Po pierwsze, wybierzmy słoneczny dzień. To pomoże w procesie suszenia.

Po drugie, jedno pranie powinno zawierać jedną poduszkę. Ewentualnie można włożyć do bębna dwie małe. Po trzecie, należy użyć bardzo delikatnego płynu do prania. I po czwarte, program prania powinien być dostosowany do bardzo delikatnych rzeczy. Oznacza to, że temperatura i szybkość wirowania powinny być koniecznie zredukowane. Sprawdź także porady, jak usunąć plamy z herbaty.

Po włączeniu prania, ważne jest zerkanie na pralkę co jakiś czas. Gdyby mokre poduszki okazały się za ciężkie, mogłyby nawet zablokować pralkę. Pod koniec zaleca się poddanie poduszki jeszcze jednemu wirowaniu. Tym razem na wyższych obrotach.

Podczas prania pierza warto zastosować trik z piłkami tenisowymi, które wkładamy do bębna pralki wraz z praną poduszką. Obecność piłek ma na celu rozbijanie pierza, które zbija się podczas prania.

Jeśli obawiamy się, że pierze po praniu zmieni swoją strukturę, można zastosować inną metodę. Polega ona na wyjęciu zawartości ze środka i upranie samego materiału. Jednak w ten sposób nie odświeżymy całej poduszki, a jedynie tkaninę, z której poduszka jest wykonana.

Czy można suszyć poduszki z puchu w suszarce?

Pranie poduszek z pierza w pralce wymaga w kolejnym etapie po wyjęciu z pralki, odpowiedniego suszenia. Pod żadnym pozorem nie zaleca się przeprowadzania suszenia poduszek z pierza w suszarce bębnowej. Grozi to uszkodzeniem puchowego wypełnienia. Uprane poduszki powinny schnąć naturalnie na zewnątrz, korzystając ze słońca i wiatru.

Po wypraniu poduszek należy je rozłożyć w przewiwenym miejscu, na przykład na balkonie, żeby dobrze wyschły pod wpływem powiewów wiatru.
Po wypraniu poduszek należy je rozłożyć w przewiwenym miejscu, na przykład na balkonie, żeby dobrze wyschły pod wpływem powiewów wiatru.

Po wyjęciu z pralki trzeba je dobrze roztrzepać i rozłożyć w nasłonecznionym oraz przewiewnym miejscu. Przynajmniej co godzinę powinno się odwracać i przetrzepywać poduszki, aby wypełnienie równomiernie schło i się nie zbijało. To dosyć długi proces suszenia, jednak efekt końcowy wynagradza cały ten trud. Przekonajcie się sami. Sprawdź także sposoby na usunięcie plam z krwi.

Po całkowitym wyschnięciu, poduszki z puchu staną się puszyste, miękkie, pachnące i będą sprawiały wrażenie „napompowanych”. Jednym słowem – będą wyglądać jak nowe. Po wykonaniu prania bardzo szybko odczujemy znacznie lepszy komfort snu.

Pranie kołdry puchowej w domu

Nie wszyscy są jednak tak odważni, by zdecydować się na pranie kołdry puchowej w domu. Przecież wiąże się to z niemałym ryzykiem. Może okazać się, że z puchu zrobią się zbite kule. Pościel straci na puszystości i zdeformowana, będzie nieestetycznie wyglądać. Zanim więc poczynimy jakiekolwiek działania, przeczytajmy instrukcje znajdujące się na metce.

Może okazać się, że kołdra puchowa w ogóle nie nadaje się do prania w pralce. Wypełnienie tego typu bardzo łatwo jest uszkodzić. A najgorsze jest to, że już nie będzie dało się go przywrócić do pierwotnego stanu. Dlatego, posiadając kołdrę puchową (która nie jest tanim wydatkiem), warto oddać ją do pralni chemicznej. Będziemy mieć przynajmniej pewność, że nic się jej nie stanie.

Powyższe wskazówki warto przyswoić. Wielu ludziom może wydawać się, że pranie poduszek z pierza lub kołdry z tym samym wypełnieniem, nie jest możliwe w domu. Jak się okazuje, wiele gospodyń decyduje się na pranie pierza w domu. Wykorzystując powyższe rady, płynące wprost z doświadczenia, pielęgnacja puchowej pościeli na pewno nie sprawi dużego kłopotu. Dlatego, gdy zamarzy nam się cieplutka, puchowa pościel – bez wahania w nią zainwestujmy. Nasze porady na pranie poduszek z pierza będą wówczas jak znalazł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny