Najpopularniejsze środki do czyszczenia skóry na rynku

Tarrago Universal Cleaner – do czyszczenia wszelkiego rodzaju skór

Jest to uniwersalny płyn do czyszczenia, odpowiedni do wszystkich kolorów i rodzajów skóry. Zalecany jest w szczególności do galanterii skórzanej, ale i do skórzanej tapicerki samochodowej. Przed użyciem preparatu usuń z powierzchni skóry kurz, nalej na szmatkę niewielką ilość produktu i wytrzyj powierzchnię.

Cena preparatu to ok. 20 zł.

Strong Cleaner – do czyszczenia skór

Jest jednym z najlepszych produktów, dostępnych na rynku. Ten preparat do czyszczenia skóry skutecznie wyeliminuje każde zabrudzenie i usunie wszelkie plamy, nawet z mebli skórzanych! Pielęgnacja skóry naturalnej z jego pomocą jest gwarancją oryginalnej jakości, nawet po wielu latach użytkowania danej rzeczy. Dzięki środkowi Strong Cleaner zabezpieczysz dodatkowo skórzaną powierzchnię przez skutkami przypadkowego zabrudzenia jej!

Preparat jest środkiem wodnym, będącym bezpiecznym w użyciu. Można użyć go do wielu gatunków skór. Z łatwością doczyścisz nim plamy zarówno po jedzeniu, jak i po piciu. Renowacja skóry z jego pomocą odbywa się poprzez wytworzenie z niego… piany na gąbce. Pamiętaj jednak, żeby zabezpieczyć meble kremem ochronnym, w celu zachowania dobrej jakości ich skóry na dłużej.

Koszt zakupu produktu to ok. 40 zł. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak czyścić ecoskórę.

K2 Auron – zestaw do czyszczenia skóry

Ten preparat do czyszczenia skóry zapewni jej delikatność i matowy wygląd oraz ochroni ją przed ewentualnym pękaniem czy przecieraniem. Dzięki niemu usuniesz wszelakie zabrudzenia oraz plamy – nie tylko na nowej skórze, ale również na tej starszej! Preparat nie powoduje usunięcia ochronnej warstwy fabrycznej, a także nie przetłuszcza nadmiernie skóry. Z tego też powodu nadaje się on do czyszczenia np. skórzanej kierownicy.

Cena zestawu to ok. 80 zł.

Czyszczenie torebki ze skóry za pomocą specjalnych środków, a także najlepszy preparat do czyszczenia skóry, zarówno mebli, jak i torebek
Preparat do czyszczenia skóry – przegląd najlepszych środków do czyszczenia skóry

K2 Letan – preparat do czyszczenia skóry

Środek czyszczący jest całkowicie bezzapachowy i uniwersalny, dzięki czemu nadaje się do pielęgnacji nawet mebli skórzanych! Ten wyjątkowy zestaw do czyszczenia skóry jest niesamowicie skuteczną „bronią” do walki z brudem na skórze. Produkt ten znajdzie swoje zastosowanie podczas czyszczenia niemal każdej skórzanej powierzchni. Środki do czyszczenia skóry K2 Letan pozwolą na łatwe „doprowadzenie do porządku” ulubionych mebli, tapicerki w samochodzie, a nawet… skórzanej galanterii!

Jednak, na tym pielęgnacja skóry naturalnej się nie kończy – preparat pozwoli bowiem na zaimpregnowanie skóry, chroniąc ją jednocześnie przed wysychaniem i pękaniem. Dzięki wysokiej odporności produktu na wilgoć, nie musisz obawiać się o skórzaną powierzchnię wyczyszczoną tym preparatem.

Cena produktu to ok. 15 zł – z łatwością dostaniesz go w Castoramie. Sprawdź także artykuł z poradami o czyszczeniu butów zamszowych.

Colourlock – Soft Clean 

To preparat sprzedawany w specjalnej butelce z aplikatorem. Zastosowanie to znacznie ogranicza używanie wody, będącej szkodliwą dla skórzanych powierzchni. Dzięki preparatowi błyskawicznie usuniesz zabrudzenia ze skórzanej tapicerki samochodowej, nie uszkadzając jej bądź nie ścierając przez przypadek farby. Co ciekawe, płyn usuwa również… nieprzyjemne zapachy!

Renowacja przeprowadzona za pomocą tego środka dotyczy praktycznie każdej skórzanej powierzchni, łącznie w walizkach, torebkach czy na meblach.

Cena produktu to ok. 70 zł.

Pianka Sonax – do czyszczenia skóry naturalnej

Użytkownicy śmieją się, że to brutalny środek wobec brudu na skórze, jednak wobec niej samej jest „łagodny jak baranek”. Produkt nie zawiera silikonu i przeznaczony jest do czyszczenia zarówno tapicerki skórzanej, jak i pokrowców na motocykle czy mebli i innych elementów stworzonych z gładkiej skóry. Usuwa on zabrudzenia po tłuszczach, nadając skórze niesamowitej gładkości. Co ciekawe, pianka doskonale usuwa zabrudzenia z… podgrzewanych foteli w samochodzie!

Dzięki zawartemu woskowi pszczelemu, pianka Sonax skutecznie zakonserwuje skórzaną powierzchnię. Preparat nie posiada barwiących substancji, tak więc spokojnie możesz zastosować go do każdego koloru skóry.

Koszt zakupu produktu to ok. 21 zł.


Mleczko Sonax – do czyszczenia skóry

Kolejna propozycja marki Sonax, tym razem w wersji mleczka. Wysokogatunkowy produkt przeznaczony jest do łagodnego czyszczenia i pielęgnowania skórzanych elementów – zarówno we wnętrzu samochodu, jak i innych powierzchni ze skóry. Bez problemu usuniesz nim nawet olej, chroniąc jednocześnie skórę przed wyschnięciem lub pęknięciem materiału. Co ważne, po wchłonięciu mleczka skóra nie staje się śliska!

Cena produktu to ok. 15 zł.

Uwaga!

Pamiętaj, żeby po każdym czyszczeniu skóry zawsze zadbać o jej odpowiednią konserwację, np. poprzez nasmarowanie jej kremem – w ten sposób posłuży przez wiele następnych lat.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny