Spray do rozciągania butów

Shoeboy’s – pianka do rozciągania butów

Wiadomo, buty nie zawsze są wygodne. Kupiłeś skórzane buty i nie możesz dopasować ich do swoich stóp? A może masz odciski i zwyczajnie nie możesz chodzić w nowych butach? Zastanawiasz się zapewne w tym momencie, jak rozbić skórzane buty. Otóż, spróbuj skorzystać z rozciągacza w sprayu, Shoeboy’s. Do jego składu zaliczyć można:

  • alkohol,
  • wodę,
  • plastyfikator,
  • środek pielęgnujący.

To doskonałej jakości, bezbarwny preparat do rozciągania butów, który przeznaczony jest głównie dla gładkich oraz szorstkich skór obuwia. Niestety, ale na lakierowaną skórę może okazać się on… nieskuteczny. Wystarczy, że potrząśniesz butelką, spryskasz miejsca uciskające od zewnętrznej strony butów i włożysz do środka stopy. Postaraj się rozchodzić je przez co najmniej pół godziny. Z całą pewnością szybko docenisz produkt, zwłaszcza gdy dużo chodzisz. Środek do rozciągania butów sprawi, że skóra stanie się elastyczna – o tak, dzięki temu będziesz mógł swobodnie spacerować! Niestety, nie dostaniesz go w sieci sklepów obuwniczych typu CCC albo Deichmann (jak np. powszechnie dostępne produkty marki Scholl). A może zainteresuje cię także ten artykuł ze sposobami na obcierające buty?

Spray do rozciągania butów kosztuje ok. 30 zł / 150 ml.

Kaps – pianka do rozciągania butów

Jeżeli czujesz, że nowo zakupione obuwie jest nieco ciasne, spróbuj użyć pianki do butów marki Kaps. Jest to specjalistyczny produkt do rozciągania obuwia, który zyskał sobie bardzo pozytywne opinie na rynku. Dzięki właściwościom preparatu, skórzane buty szybko się zmiękczą i staną się elastyczne, zatem… łatwo dopasujesz je do stóp! Środek ten wyeliminuje na pewno ucisk, jaki sprawia ból. W przeciwieństwie do powyżej opisanego preparatu, Kaps nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

Wstrząśnij opakowaniem, spryskaj bezbarwną pianką obuwie od środka (pozycja pionowa) tam, gdzie but uciska. Możesz włożyć wilgotne buty na nogi i rozchodzić je nieco, zaraz po użyciu preparatu. Chcesz psiknąć pianką od zewnątrz buta? Przetestuj najpierw więc ją na małym fragmencie buta i upewnij się, że nowe obuwie się… nie odbarwi! Preparatu również nie dostaniesz w sieci Deichmann bądź CCC.

Spray do rozciągania butów kosztuje ok. 15 zł / 100 ml.

Jak rozciągnąć buty?

Collonil – preparat do rozciągania butów

To wysokiej jakości pianka do rozciągania obuwia, która doskonale potrafi zmiękczyć zwłaszcza skórzane buty. Kiedy zastosujesz produkt na za ciasne buty, skóra stanie się nieco bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie. Wystarczy, że psikniesz pianką do wnętrza obuwia w miejsce, gdzie buty cisną. Dzięki temu na pewno uda się wyeliminować ucisk, jaki jest przyczyną bólu przy chodzeniu. Warto również założyć potraktowany pianką but na nogę i rozchodzić go po domu – dzięki temu, na pewno nieco się powiększy! Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak rozciągnąć buty.

Spray do rozciągania butów lub pianka do rozciągania butów, czyli porady, jak rozciągnąć buty krok po kroku
Preparat lub spray do rozciągania butów – co wybrać i jak zastosować?

Collonil nadaje się do każdego rodzaju materiału, jednak rozprowadzany od środka obuwia. Jeżeli chcesz psiknąć pianką na lakierowaną skórę, musisz zrobić to wyłącznie od środka – inaczej możliwe, że przez przypadek uszkodzisz powłokę butów! Zanim jednak użyjesz preparatu na całość obuwia, koniecznie sprawdź go w mało widocznym miejscu. Dzięki temu nabierzesz pewności, że środek zadziała.

Spray do rozciągania butów kosztuje ok. 24 zł / 100 ml.

Tarrago Sneakers Care Expander – rozciągacz do butów

To produkt popularności nie mniejszej, jak produkty marki Scholl. Dlaczego Tarrago ma tak dobre opinie na rynku? Otóż, przeznaczony jest on do rozciągania butów w większości wykonanych ze skóry – głównie syntetycznej i licowej, chociaż świetnie potrafi rozciągnąć również buty z… nabuku! Po jego użyciu szybko poczujesz, jak ucisk na stopy powoli zostaje wyeliminowany – dzięki temu, znowu będziesz czuć komfort podczas chodzenia. Ten bezbarwny środek należy stosować wyłącznie od środka za ciasnego obuwia. Wystarczy, że:

  1. Dokładnie wymieszasz produkt przed jego aplikacją do środka butów.
  2. Zastosujesz piankę w miejscu ucisku obuwia (od środka).
  3. Pozostawisz produkt na ok. 5 minut w butach, żeby dobrze się po nich „rozszedł”.
  4. Włożysz obuwie na stopy i pochodzisz w nim przez przynajmniej pół godziny.

Pamiętaj, że warto będzie przed zastosowaniem produktu sprawdzić jego działanie na niewidocznym fragmencie obuwia. Dzięki temu przekonasz się, czy pianka nie będzie miała negatywnego wpływu na kolor zakupionych butów bądź na ich strukturę. Widzisz, że z butami wszystko jest w porządku? Zatem, wówczas dopiero możesz potraktować za ciasne obuwie preparatem w całości. Jak widzisz, rozciąganie uciskających butów wcale nie musi być aż takie… trudne!

Spray do rozciągania butów kosztuje ok. 38 zł / 125 ml.

ikona podziel się Przekaż dalej