Imieniny to czas, w którym spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, aby wspólnie świętować. Czasami będzie to kameralna wizyta u bliskiej nam osoby, a innym razem przyjęcie, na którym zjawi się kilkadziesiąt osób. W obu przypadkach pojawia się dylemat dotyczący prezentu. Nawet gdy znamy dobrze drugą osobę, to miewamy z nim problem. Staje się on tym większy, gdy przyjmiemy zaproszenie od solenizanta, którego znamy z pracy lub jest to nasz kontrahent. Czasami po prostu nie wypada odmówić udziału w takiej uroczystości. Dlatego warto mieć w zanadrzu kilka uniwersalnych pomysłów na prezent imieninowy.

Słodkie podarunki

Słodycze obok napojów wyskokowych, to jedne z najpopularniejszych prezentów. Nie mniej wręczenie komuś wyższemu rangą lub osobie, z którą prowadzimy biznes tabliczki czekolady lub paczki żelek nie wygląda za dobrze. Trzeba więc znaleźć inny sposób, który pozwoli wyjść z tej kłopotliwej sytuacji, a z drugiej strony zaskoczy pozytywnie odbiorcę. Dobrze sprawdzą się do tego zadania elegancko zapakowane, ręcznie przygotowane i bogate w smaki praliny. Mogą stanowić niezależny prezent lub wraz z innymi produktami można dodać je do kosza łakoci. Z pewnością będzie to wyróżniający się prezent pod wieloma względami. Sprawdźmy dlaczego.

Czekoladowe szaleństwo

Dla osób o dużym poczuciu humoru można pokusić się o pewnego rodzaju igraszkę. Czekoladowy samochód, zestaw narzędzi, atrybuty business woman, czy pantofelek Kopciuszka, to nieliczne z propozycji. Trzeba przyznać, że takie oryginalne czekoladki na długo zostaną w pamięci solenizantki lub solenizanta. Świetnie sprawdzą się także w przypadku osób młodszych, które chętnie zjedzą czekoladowego pada do konsoli czy płytę winylową Smooth Jazz. W sytuacji, gdy taki rodzaj prezentu wydaje się nam zbyt dziecinny lub mniej taktowny, trzeba zaproponować coś innego. Wspomniane już pudełko różnokolorowych, smakowych pralinek opakowany w pięknie zdobione opakowanie z pewnością przyciągnie uwagę. Ilość łakoci można dostosować według uznania. Smakowe doznania z najlepszej czekolady zacząć można od 4 sztuk, ale dostępne są znacznie pokaźniejsze warianty. Całość zapakowana jest w drewniane pudełko z grawerem „Wszystkiego najlepszego z okazji imienin”. Taki podarunek to nieszablonowe rozwiązanie, które docenią wszyscy sympatycy słodkości.

Uniwersalne rozwiązania

Czasami sukces tkwi w najprostszych rozwiązaniach. Zdarza się, że na siłę szukamy pomysłów, które uważamy, że komuś mogą się spodobać. Istnieją sytuacje, gdzie osobę znamy tylko pobieżnie. Wówczas łatwo się wygłupić, jeśli tylko słyszeliśmy, że uprawia sport lub uwielbia książki. Jeśli taka informacja się nie sprawdzi, to można mówić o dużej porażce. Dlatego warto postawić na standardowe rozwiązania w nieszablonowej formie. Takie właśnie są oryginalne praliny zapakowane w ozdobne opakowania. Przede wszystkim to taktowne rozwiązanie, które nikogo nie urazi, a swoją formą pozytywnie zaskoczy i wyróżni się na tle innych podarunków. Szukając więc prezentu, warto pomyśleć o łakociach w niecodziennej formie.

Prezent na imieniny nawet dla osoby bliskiej może być problemem. Jeżeli nie mamy pomysłu, to warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Nie muszą to być jednak banały, z którymi często możemy się spotkać. Kreatywne czekoladowe kompozycje są czymś wyróżniającym. Dostępne warianty sprawiają, że znajdzie się coś dla dzieci, młodzieży, ale także dla osób starszych, czy na oficjalne uroczystości. Dzięki temu w prosty sposób pozbędziemy się problemu, a solenizant lub solenizantka docenią elegancką skrzyneczkę z łakociami. W końcu, kto ich nie lubi?

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej