Pamiętaj, że nie wszystkie laminaty są tak samo trwałe i odporne na uszkodzenia. Zanim więc złożysz zamówienie, upewnij się, że wybrany dostawca oferuje sprawdzone produkty. Możesz też od razu wybrać ofertę firmy, która od lat jest liderem w branży laminatów.

Jak wygląda produkcja laminatów?

W porównaniu z tradycyjnymi płytami wyprodukowanie dobrego laminatu jest bardziej skomplikowane. Liczne warstwy papieru impregnowanego specjalną żywicą poddawane są sprasowaniu. Wymaga to dużego ciśnienia oraz odpowiednio wysokiej temperatury, aby uzyskany efekt był zgodny z oczekiwaniami. W ten sposób można wyprodukować twarde i wytrzymałe laminaty hpl, które bez żadnego problemu można poddać procesowi obróbki. Uzyskany efekt sprawdza się również w przypadku wymagających klientów, o czym może świadczyć popularność stosowania laminatów hpl jako materiałów wykończeniowych o funkcji dekoracyjnej.

Dlaczego laminaty hpl są takie popularne?

Trudno wskazać lepsze rozwiązanie, które pomimo niskiej ceny charakteryzowałoby się tak doskonałą odpornością na rozrywanie oraz zgniatanie. Dodatkowo laminaty są bardzo twarde, a ich powierzchnia odporna na uszkodzenia. Nowoczesny laminat sprawdzi się również w trudnych warunkach, czego przykładem mogą być aplikacje w miejscu narażonym na wpływ czynników biologicznych lub atmosferycznych (promieniowanie UV). Coraz częściej wykorzystuje się je w obiektach użyteczności publicznej lub w środkach komunikacji miejskiej, ponieważ niewielkim kosztem można stworzyć ładnie wyglądającą powierzchnię dekoracyjną. Wciąż jednak zdecydowaną większość odbiorców stanowią klienci z branży meblarskiej. To właśnie w niej płyty hpl można stosować do wielu różnych zastosowań. Przykładem może być chęć stworzenia wytrzymałego blatu kuchennego lub trwałych frontów do mebli.

Polski dystrybutor laminatów

Obecnie laminaty hpl najlepiej jest zamówić u dystrybutora, który specjalizuje się w tych rozwiązaniach już od ponad dwudziestu lat. Pełną ofertę, wraz z opisami poszczególnych rozwiązań zawsze znajdziesz na stronie https://www.patron-bis.pl/. Zamieszczane są tu również najważniejsze aktualności związane z dostępnym asortymentem. Firma dysponuje bogatą ofertą (ponad 500 produktów), na którą składają się:

  • laminaty (produkowane między innymi przez firmy Homapal oraz FunderMax),
  • płyty HPL do wnętrz (produkowane zgodnie z normą EN 438, która potwierdza zadeklarowane właściwości uzyskanych materiałów),
  • płyty HPL elewacyjne (odporne na wpływ promieni UV i oferowane w różnych grubościach),
  • materiały uzyskiwane z żywic akrylowych i naturalnych minerałów Solid Surface (idealne do zlewów, umywalek oraz wanien),
  • klasyczne płyty meblowe (zgodne z normami EN 14322 oraz 14323 i poddawane laminowaniu żywicą melaminową).

Nie musisz znać się na laminatach, aby zamówić rozwiązania pasujące do interesujących cię zastosowań. Każdy klient może liczyć na bezpłatną pomoc w wybraniu artykułów. Warto z tego skorzystać również przy większych zamówieniach, bo wówczas można uzyskać dodatkową zniżkę. Niezależnie od ilości zamawianych płyt, firma gwarantuje terminowe dostawy do każdego miejsca na terenie Polski.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny