Historia Metalkas

Znana firma z Bydgoszczy została założona przez Franciszka Tadeusza Grzenia w 1957 roku. Początkowo był to niewielki zakład, który zatrudniał jedynie kilku pracowników. Powstał w nim pierwszy prototyp kasetki metalowej, który szybko zyskał uznanie wielu klientów. Od 1991 roku prowadzeniem firmy Metalkas zajęli się dwaj synowie założyciela. W 1998 r. Tadeusz Grzenia wybudował pierwszy zakład produkcyjny, w którym rozpoczęła się produkcja metalowych szafek, apteczek, regałów, sejfów ściennych i gabinetowych.

W kolejnych latach firma Metalkas zaczęła sukcesywnie poszerzać gamę produktów. Producent mebli metalowych, drabin aluminiowych i wysokiej klasy sejfów otworzył salony firmowe w wielu polskich miastach. Rozpoczął też sprzedaż wyrobów na terenie Czech oraz Słowacji. W 2015 roku powstała marka firmowana rodowym nazwiskiem Grzenia, a dwa lata później została uruchomiona najnowocześniejsza na świecie linia do produkcji drabin. Producent mebli loftowych oraz szaf metalowych zainwestował w innowacyjny park maszynowy i współpracuje obecnie z największymi sieciami DIY na całym świecie!

Oferta firmy Metalkas

Oferowane produkty zostały zaprojektowane z myślą o nawet najbardziej wymagających użytkownikach. Firma Metalkas posiada w sprzedaży produkty, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów. Produkcja mebli metalowych, certyfikowanych sejfów czy drabin aluminiowych odbywa się z dbałością o nawet najmniejszy szczegół. W ofercie Metalkas dostępne są wyroby, które znajdują zastosowanie w przemyśle, obiektach użyteczności publicznej oraz gospodarstwach domowych.

Dużym powodzeniem cieszą się pojemne i funkcjonalne szafy metalowe. Producent słynie z wytwarzania konstrukcji, które wykazują odporność na duże obciążenia, działanie czynników zewnętrznych czy uszkodzenia mechaniczne. W pomieszczeniach socjalnych sprawdzą się zwłaszcza praktyczne szafy BHP producenta Metalkas. Oferowane egzemplarze posiadają wymagane atesty oraz certyfikaty. W dużych zakładach i przydomowych warsztatach przydadzą się szczególnie meble metalowe i warsztatowe. Producent zadbał o to, by zapewniały bezpieczne przechowywanie wielu narzędzi czy akcesoriów.

Marki firmy Metalkas – sejfy na zamówienie i drabiny

Rodzinna spółka stawia na nieustanny rozwój i stale poszerza asortyment oferowanych produktów. Na bazie wieloletniego doświadczenia firmy Metalkas powstały dwie marki:

  • Grzenia – seria prestiżowych sejfów została stworzona z myślą o nawet najbardziej wymagających klientach. Certyfikowane produkty wyróżniają się oryginalnym designem, który idealnie wpasowuje się w wystrój eleganckich wnętrz.
  • Bayersystem – najwyższej jakości produkty posiadają certyfikaty TUV, jak również spełniają wymogi normy europejskiej PN EN-131. W ofercie Metalkas dostępne są regały plastikowe, drabiny domowe i przemysłowe, które gwarantują bezpieczną pracę na wysokościach.

Zakupy w sklepie stacjonarnym i internetowym

Producent mebli warsztatowych i szaf metalowych Metalkas posiada salony sprzedaży w Niemczech, Czechach oraz wielu polskich miastach. Oferowane produkty są dostępne w około 30 krajach europejskich. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza certyfikowane sejfy, kasetki metalowe, skrzynki gazowe i na listy, apteczki, drabiny przemysłowe, szafy metalowe BHP oraz meble warsztatowe producenta Metalkas. Klienci mogą też dokonać zakupów przez internet i skorzystać z wielu obowiązujących promocji. Ze szczegółami oferty warto zapoznać się na stronie internetowej sklep.metalkas.com.pl!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny