Mopy profesjonalne do mycia podłóg - jaki wybrać?

Mopy przemysłowe posiadają stelaż płaski, który jest wsuwany do nakładki z mikrofazy lub klips, w który wkłada się mop sznurkowy. Mop płaski myje skutecznie dzięki temu, że nakładka z mikrofazy dokładnie przylega do powierzchni podłogi. Do mopa płaskiego można zastosować bardzo chłonne nakładki bawełniane lub z mikrofazy, które świetnie nadają się do mycia podłóg drewnianych, paneli oraz posadzek.

Stelaż sznurkowy dobrze sprawdza się do zbierania wody i rozlanych płynów. Najtańszy rodzaj mopa sznurkowego ma cięte końcówki i jest bardzo chłonny. Korzysta się z nich jednorazowo, gdyż nie można ich prać. Stelaż sznurkowy kosztuje około 10 zł.

Inny rodzaj to mopy sznurkowe pętelkowe, które są najbardziej popularne, gdyż czyszczą większy obszar oraz można je prać w pralce. Przykładem są mopy do mycia podłóg Kentucky w cenie około 16 zł. Mop wykonany jest z bawełny i posiada końcówki w kształcie pętelek. Za stelaż sznurkowy Kentucky w zestawie z uchwytem i kijem zapłacimy około 45 zł.

Mopy sznurkowe z mikrofibry są bardziej higieniczne, ekologiczne i hipoalergiczne. Można je prać ponad 500 razy. Duże mopy przemysłowe przeznaczone do dużych powierzchni wymagają wiele wysiłku przy czyszczeniu, dlatego też można wybrać mop z wiadrem na kółkach.

Mopy profesjonalne do mycia podłóg płaskie stosowane przez firmę i inne polecane modele do profesjonalnego sprzątania
Profesjonalne mopy przemysłowe do mycia dużych powierzchni - ceny, opinie, popularne modele

Mopy przemysłowe - popularne modele

Na dużych przestrzeniach sprawdzają się duże mopy przemysłowe, jak na przykład Dust Mop o długości 110 cm. Ten mop do mycia podłóg w cenie około 90 zł zawiera stelaż, mop bawełniany oraz kij aluminiowy. Nadaje się do zamiatania oraz zmywania na mokro. Nakładkę bawełnianą można prać w temperaturze 60 stopni. Duże mopy przemysłowe tej marki polecane są szczególnie przez dyrektorów szkół jako idealne rozwiązanie do sprzątania korytarzy i sal gimnastycznych.

Jako doskonały mop do mycia podłóg w firmach Vileda proponuje mop z wiadrem Vileda Ultraspeed Pro w cenie około 460 zł. Zestaw Vileda doskonale nadaje się do sprzątania podłóg w przedsiębiorstwach, gdzie utrzymanie higieny jest szczególnie ważne.

Mop z wiadrem Vileda w zestawie składa się z uchwytu do mopa, nakładki z mikrowłókna, którą można prać, wiadra o pojemności 25 l, prowadnicy i prasy oraz podstawy jezdnej. Tego rodzaju mopy przemysłowe dobrze sprawdzają się przy dużych powierzchniach, gdyż wiadro można łatwo przemieszczać na wytrzymałych, metalowych kółkach. Podstawa jezdna posiada wygodny uchwyt do przenoszenia po schodach. Budowa stelaża umożliwia łatwe zdejmowanie i zakładanie nakładki z mikrofibry, zaś prasa pozwala na wyciśnięcie ponad 40% wody w czasie do 12 sekund. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuł o mopach do podłogi.

Aby odpowiedzieć na pytanie jaki mop do mycia podłóg będzie odpowiedni dla twojej firmy, należy kierować się nie tylko ilością przestrzeni do wymycia, lecz także, czy mop ma bardziej sprzątać kurz na mokro czy zmywać wodę.

ikona podziel się Przekaż dalej