Jakie środki czystości do domu?

Sprzątanie w domu nie wymaga silnych preparatów chemicznych, jak to ma miejsce w przypadku dużych obiektów. Zwykle wystarczy detergent czyszczący o łagodnym działaniu. Chociaż bardzo często panie domu wykorzystują naturalne domowe sposoby podczas sprzątania. Należy jednak uważać na gotowe środki czyszczące. Często ich niska cena może okazać się pułapką.

Korzystanie z podrzędnych środków czyszczących często okazuje się niebezpieczne. Ma to związek z przeciętnym składem produktów, które narażają nas na uczulenia oraz wywołują różnego rodzaju alergie. Ponadto skutkiem jest zwykle podrażniona i wysuszona skóra dłoni. Z tego względu warto więc inwestować w bezpieczne profesjonalne środki czyszczące.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby raz na jakiś czas zainwestować w profesjonalne środki czystości do użytku domowego. W tym przypadku liczy się jednak cena. Chemia profesjonalna dostępna jest przeważnie w specjalnych hurtowniach chemicznych. Są to produkty, na których pracują profesjonalne firmy sprzątające. Tego typu środki to głównie skoncentrowane preparaty, których użycie nie jest proste.

Profesjonalna chemia do sprzątania

Środki sanitarne dla gastronomii

Sprzątanie dużych obiektów to zadanie profesjonalnych firm. Efektywna praca wiąże się z odpowiednimi narzędziami pracy – profesjonalnymi środkami czystości. Dzięki takim preparatom sprzątanie jest skuteczne. Na przykład branża gastronomiczna wymaga wysokiego poziomu higieny, który sprawia, że środki czystości podlegają surowym normom prawnym. Z tego względu firmy używają specjalistycznych środków sanitarnych do sprzątania tego typu obiektów.

W Internecie można znaleźć sklepy internetowe, oferujące środki dedykowane wyłącznie do sprzątania w sektorze gastronomicznym. Są to produkty, których działanie opiera się na odkażaniu oraz myciu różnych powierzchni. W asortymencie znajdują się też specjalistyczne środki do zmywarek, płyny do usuwania osadów oraz preparaty do usuwania tłustych zabrudzeń, przypaleń i osadu z kamienia.

Pojemności profesjonalnych środków czyszczących dla gastronomii są znacznie większe niż tradycyjnych preparatów. Są to zwykle 5L - 10L pojemniki. Jakość skutecznie wynagradza tutaj wyższy koszt. Na przykład płyn do osadów (5L) kosztuje ok. 115 zł. Uniwersalny środek czyszczący do powierzchni o pojemności 10L kosztuje ok. 225 zł. Natomiast cena środka dezynfekująco – myjącego (3,78L) wynosi ok. 70 zł. Z kolei preparat do usuwania tłuszczu (750ml) kosztuje ok. 13 – 15 zł.

Profesjonalne środki czystości dobrze się sprawdzają w bardzo wielu sytuacjach. Sa bardziej chemiczne, ale jednocześnie o wiele bardziej skuteczne.
Profesjonalne środki czystości - ceny, rodzaje, które warto użyć w domu

Środki do mycia podłóg

Dokładne umycie podłogi w gruncie rzeczy nie jest prostą sprawą. Jest to przecież powierzchnia, na której nadmiernie gromadzi się brud. Z tego względu konieczne jest użycie w tym celu specjalnych środków, które w łatwy sposób poradzą sobie z zabrudzeniami. Mają tu zastosowanie profesjonalne środki czyszczące w postaci płynów oraz preparatów wyłącznie do podłóg.

Firmy sprzątające korzystają m.in. ze środków, które tworzą wysoko połyskową oraz bardzo wytrzymałą powłokę, zabezpieczającą na większości wodoodpornych podłóg. W rezultacie podłoga jest odporna na zarysowania oraz na ścieranie. Dzięki temu podłoga zachowuje lepszy wygląd przez dłuższy czas. Profesjonalne preparaty charakteryzują się delikatnym zapachem oraz dużymi pojemnościami.

Cena preparatów tworzących powłokę ochronną wynosi ok. 150 zł – 240 zł za 5 litrów. Za płyn do mycia i pielęgnacji podłóg o pojemności 1,5L należy zapłacić ok. 100 zł, natomiast cena preparatu czyszcząco – odtłuszczającego (5L) wynosi ok. 50 zł.

Przemysłowe środki czystości

Przemysłowe środki chemiczne to często innowacyjne rozwiązania, zapewniające skuteczną dezynfekcję oraz usuwanie bardzo uporczywych zabrudzeń. Chemię tego typu stosuje się głównie w branży rolniczej, spożywczej, motoryzacyjnej oraz transportowej. Wszystkie preparaty powinny spełniać prawnie określone normy.

Chemia przemysłowa obejmuje głównie środki myjące, płyny do dezynfekcji oraz profesjonalne środki chemiczne (np. środek woskujący, preparaty odświeżające czy mocno skoncentrowane detergenty czyszczące). Przemysłowe środki przeznaczone są wyłącznie do zastosowania przez profesjonalistów.

Rodzaje oraz szacunkowe ceny specjalistycznych środków wyraźnie pokazują różnicę, jaka istnieje między tradycyjnymi środkami a profesjonalnymi preparatami. Sprzątanie jest bardzo ważną czynnością, dlatego warto pamiętać, że profesjonalna chemia do sprzątania pomoże osiągnąć najlepsze efekty!

ikona podziel się Przekaż dalej