Dekoracje świąteczne

Dekoracje na święta – oświetlenie

Jeśli mielibyśmy wybrać tylko jeden rodzaj dekoracji na święta, z pewnością byłoby to oświetlenie. To odpowiednio rozmieszone światło boczne, świeczki, lampiony czy światełka tworzą klimat we wnętrzach. Na ciepłe, nastrojowe oświetlenie warto stawiać przez cały rok, ale to właśnie zimą, tuż przed świętami jest ono szczególnie ważne.

Wnętrza możesz udekorować np. prostymi girlandami z żarówek, jak i światełkami, wykorzystywanymi kiedyś tylko do ozdabiania choinek. Wystarczy, że zawiesić je w rogu pokoju, rozłożysz na parapecie lub powiesisz na karniszu.

Innym sposobem ozdabiania mieszkania światłem, jest powieszenie w oknie kurtyny świetlnej lub ustawienie kilku prostych ozdób – np. w kształcie prezentów czy gwiazdek lub tworzące napisy (takie jak love czy home). Jeśli cenisz naturalne akcesoria świąteczne i minimalizm, możesz zdecydować się np. na naturalne sznurki różnej szerokości ozdobione delikatnymi światełkami.

Świetlne dodatki świąteczne dostępne są np. w sklepach z dekoracjami w wielu kolorach – od białych (ciepłych lub chłodnych), przez złote i srebrne, po kolorowe.

Świąteczne dekoracje domu – zawieszki, ozdoby, figurki

Aby wprowadzić odrobinę koloru do wnętrz, możesz wykorzystać w tym celu różnego rodzaju dodatki świąteczne. Dużą popularnością cieszą się np. drewniane figurki i zawieszki. Zawieszając w oknie lub na ścianie naturalny sznurek z kilkoma drewnianymi (naturalnymi lub kolorowymi) akcesoriami świątecznymi, możesz uzyskać nietuzinkową, a w dodatku ekologiczną ozdobę.

Co jeszcze będzie wyglądało gustownie w każdym pomieszczeniu? Na przykład kompozycje z szyszek i gałązek sosny czy jodły. Taka dekoracja może zdobić pomieszczenie nie tylko w okresie świątecznym, ale też przez całą zimę.

Pamiętaj jednak o zachowaniu umiaru – mimo iż dodatki świąteczne do domu kuszą urodą, a w sklepach są ich setki, wybierz tylko te, które naprawdę pasują do Twojego gustu i wnętrz w domu. Jeśli ustawisz we wszystkich pomieszczeniach po kilka lub kilkanaście ozdób, zagracisz przestrzeń. A kto to wszystko posprząta po świętach?

Dodatki świąteczne na choinkę

Choinka sama w sobie może być już wystarczającą ozdobą – zwłaszcza ekologiczna, minimalistyczna wersja tradycyjnego drzewka. W sklepach z dekoracjami świątecznymi znajdziesz choinki wykonane z gałązek i szyszek, drewniane choinki z poprzecznych desek z haczykami na ozdoby czy drewniane, stożkowe choinki z kilkoma światełkami LED.

Jeśli jednak stawiasz na tradycyjne drzewko, możesz ozdobić je na nieskończenie wiele sposobów, np. minimalistycznie – wieszając kilka lub kilkanaście drobnych bombek i jednokolorowe światła, naturalnie – wykorzystując bombki z szyszek czy pierników albo „na bogato”, czyli w tradycyjnym stylu – wieszając migające światełka w różnych kolorach oraz dużo, wielokolorowych bombek.

Znajdź dodatki świąteczne na https://mghome.pl/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny