Jak zwalczyć mrówki w domu?

Mrówki to nieszkodliwe i pożyteczne owady, które najczęściej zamieszkują w ogrodzie. Jednak w domu są one nieproszonymi gośćmi, gdyż są w stanie zniszczyć nasze zapasy jedzenia. Mrówki szczególnie lubią słodycze i wchodzą do cukru, herbatników czy ciasta. Jeśli mrówek jest dużo będziemy musieli wyrzucić wiele naszych zapasów i stracimy sporo pieniędzy. Również w ogrodzie mrówki mogą stanowić problem, jeśli jest ich dużo.

Jak pozbyć się mrówek? Istnieją różne sposoby na mrówki, zaś najprostszym są preparaty chemiczne lub trutki służące do wytępienia tych owadów. Jednak nie zawsze chcemy i możemy ich używać, gdyż mogą być niebezpieczne dla zwierząt domowych i małych dzieci. Dlatego też znacznie lepsze są naturalne sposoby bezpieczne dla środowiska. Sprawdź także ten artykuł o domowej roboty pułapce na mrówki.

Warto wiedzieć, co odstrasza mrówki i znać sposoby, jak zwalczać mrówki w domu i w ogrodzie naturalnymi sposobami. Oto, co odstrasza mrówki:

  • sok z cytryny i skórki z cytryny także spleśniała cytryna,
  • roztwór wody i drożdży,
  • świeża bazylia, mięta, liście pomidorów,
  • terpentyna.

Domowe sposoby na owady - proszek do pieczenia na mrówki

Zastanawiamy się, jak zwalczyć mrówki domowymi sposobami, które są bezpieczne dla środowiska. Odpowiedzią jest soda oczyszczona, które skutecznie likwiduje mrówki. Soda oczyszczona sprawdzi się w ogrodzie, gdzie należy ją rozsypać wokół roślin i w miejscach, gdzie pojawia się nadmiar mrówek. Innym sposobem na mrówki jest proszek do pieczenia, który ma w swoim składzie sodę oczyszczoną. Mrówki zjadają proszek do pieczenia, który po jakimś czasie powoduje śmierć owadów.

W ogrodzie często trudno jest wysypać proszek do pieczenia na dużym obszarze. Dlatego też można wykonać roztwór z proszku do pieczenia i wody i spryskać nim większę powierzchnie. A może zainteresuje cię także ten artykuł o latających mrówkach?

Proszek do pieczenia na mrówki, czyli domowe sposoby na to, jak zwalczyć mrówki w domu
Proszek do pieczenia na mrówki - skuteczny sposób na pozbycie się mrówek z domu i ogrodu

Proszek do pieczenia na mrówki sprawdzi się również w domu, zwłaszcza gdy w domu są dzieci lub zwierzęta wolimy domowe sposoby od trujących środków chemicznych. Proszek do pieczenia wysypujemy w miejscach nawiedzanych przez mrówki. Musimy go rozsypać dosyć obficie. Proszek do pieczenia na mrówki szczególnie dobrze zda egzamin, jeśli owady zagnieździły się w szafkach i szufladach z żywnością, których nie możemy opryskać preparatami chemicznymi. Soda oczyszczona i proszek do pieczenia mogą bezpiecznie stykać się z produktami spożywczymi.

Na co jeszcze proszek do pieczenia?

Proszek do pieczenia oraz soda oczyszczona mogą posłużyć użyte w ten sam sposób do pozbycia się karaluchów i mszyc zarówno w domu jak i w ogrodzie.

Sposoby na mrówki są różne, począwszy od chemicznych trutek, po naturalne sposoby bezpieczne dla środowiska. Najprostszy z nich to zwykły proszek do pieczenia, który jest w każdej kuchni i który możesz użyć do zwalczania owadów bez obawy zatrucia produktów żywnościowych, zwierząt domowych i dzieci.

ikona podziel się Przekaż dalej