Popularne proszki do prania dla dzieci i niemowląt

Specjalny, hipoalergiczny proszek do prania dla niemowląt jest bardzo ważny w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dzięki temu możemy je uchronić przed wystąpieniem alergii i podrażnieniami delikatnej skóry. Jednak czy będąc w ciąży, powinnyśmy już myśleć o pierwszym praniu? Oczywiście, że tak. To bardzo ważne, ponieważ skóra u noworodka jest bardzo wrażliwa i podatna na alergie. Z tego względu po zakupie ubranek dla nienarodzonego jeszcze dziecka, należy wyprać je w specjalnym proszku.

Bardzo ważny jest pierwszy kontakt ubranka ze skórą dziecka. Jeśli nie będą dobrze wyprane, spowodują wystąpienie alergii w postaci wysypki na ciele dziecka. Jednymi z najbardziej popularnych środków piorących dla niemowląt i dzieci są Jelp (28zł/1,1kg) oraz Lovela (20zł/1,5kg). Polecanymi środkami są także: naturalny proszek do prania dla dzieci Biały Jeleń (21zł/1,5kg), Dzidziuś (17zł/1,5kg) oraz Bobini (19zł/1,8kg).

Zapytacie pewnie, jak długo powinno się stosować taki proszek? Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Musimy same wykonać niewielki test. Po minimum 6 miesiącach życia naszego dziecka można wrzucić do codziennego prania jakąś część jego ubranka. Dzięki temu sprawdzimy, czy codzienny środek piorący działa na nie uczulająco czy też nie. Jeśli zainteresował cię ten temat,w tych artykułach znajdziesz więcej porad o praniu.

Płyny do prania kontra proszki dla dzieci – co lepsze?

Hipoalergiczne środki piorące to nie tylko proszek do prania dla dzieci. Dostępne są również płatki mydlane oraz płyny do prania. Na czym polega różnica? Przede wszystkim, pierwszą rzeczą, która przykuwa uwagę, jest stan skupienia detergentu. Pozostaje więc pytanie: proszek do prania ubranek niemowlęcych, płatki, czy może płyn? Który z nich sprawdzi się najlepiej?

Płatki mydlane są najbezpieczniejszym środkiem piorącym, lecz najlepiej sprawdzają się podczas prania ręcznego (wtedy dobrze się rozpuszczają). Pozostaje więc debata na temat proszku i płynu. Bardzo dobrą opinią wśród wielu mam cieszy się płyn do prania. Dlaczego? Ponieważ jest bardzo wygodny w użyciu. Nie rozsypuje się, a jego resztki nie zalegają w pralce.

Płyny do prania dla dzieci mogą występować w trzech konsystencjach, tj. tradycyjny rzadki płyn, żel bądź koncentrat. Ich minusem jest jedynie wyższa cena (ok. 50zł/1l). Pomimo tej alternatywy, na pierwszym miejscu nadal pozostają proszki do prania. Zdecydowana większość mam jest wierna tradycyjnej formie środków piorących. Coraz bardziej popularne są też ekologiczne środki piorące.

Proszek do prania dla dzieci wspaniale się sprawdza także w przypadku alergików. Nie powoduje podrażnień, chociaż cena może być dość wysoka
Proszek do prania dla dzieci - popularne proszki, opinie, ceny, porady

Jakie detergenty do prania dla alergików - opinie i porady

Wiele dzieci, a także dorosłych, cierpi na alergie skórne. W takiej sytuacji, by nie podrażniać wrażliwej skóry, konieczne jest stosowanie specjalnych środków piorących o charakterze hipoalergicznym. W przypadku najmłodszych będzie to np. proszek do prania dla niemowląt i dzieci. Dorośli powinni z kolei używać łagodnych środków piorących sensitive. Koniecznie należy wystrzegać się intensywnie pachnących proszków.

W rankingu na najlepszy proszek do prania ubranek niemowlęcych i dziecięcych pierwsze miejsce zajmuje Jelp. Zaraz za nim dużym zainteresowaniem cieszy się także Lovela oraz naturalny proszek do prania dla dzieci – Biały Jeleń. Swoich zwolenników mają również tańsze produkty: Dzidziuś i Bobini.

Powyższe zestawienie proszków do prania ubranek dziecięcych pokazuje, który z nich cieszy się największą popularnością. W przypadku produktów hipoalergicznych liczy się przede wszystkim jakość i delikatny zapach. Dlatego będąc w ciąży, warto pomyśleć już o zakupie odpowiedniego środka, by dobrze przygotować ubranka dla swojego maluszka.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny