Kilka słów o płynach dla niemowląt oraz płatkach mydlanych

Ranking płynów dla niemowląt

Wiele mam decyduje się na zamianę tradycyjnego proszku do prania na płyn dla niemowląt. Główną zaletą płynów jest lepszy komfort w użytkowaniu. Nie rozsypują się jak w przypadku proszku. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do prania ubranek niemowlęcych. Są to płyny występujące w tradycyjnej wersji jako koncentraty, mleczka oraz w konsystencji żelu. Jedno jest pewne – płyny cieszą się porównywalną popularnością, co proszki do prania dla dzieci.

Różnica między produktami dotyczy przede wszystkim aspektu cenowego. Przeglądając strony internetowe, można napotkać wiele opinii na temat producentów hipoalergicznych środków piorących dla dzieci. W ranking płynów dla niemowląt wpisują się takie marki jak: Ludwik, Bobini, Lovela, Persil Sensitive, niemiecki Almacabio, Jelp, Dzidziuś oraz Biały Jeleń. Ciężko jednoznacznie określić, który z płynów jest najlepszy.

Warto mieć jednak na uwadze, że niektóre płyny posiadają intensywny zapach, co niekoniecznie może podobać się naszemu maluszkowi. Może nawet wystąpić na skórze reakcja alergiczna w postaci wysypki. Z tego względu lepiej inwestować w łagodniejsze środki. Popularną alternatywą proszku i płynu do prania ubranek niemowlęcych, są płatki mydlane. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także więcej porad na temat prania.

Płatki mydlane odpowiednie dla niemowlaka i dla dzieci

Zapewne każda świeżo upieczona mama słyszała o płatkach mydlanych służących do prania dziecięcych ubranek. Skóra naszych pociech jest przecież niezwykle delikatna i wrażliwa, dlatego konieczne jest stosowanie łagodnych środków piorących, które nie będą wywoływać podrażnień. Hipoalergiczne płatki mydlane cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mam.

Jest to naturalny produkt, który w swoim składzie zawiera odpowiednie związki aktywne. W związku z tym płatki nie wywołują żadnych reakcji alergicznych ani nie podrażniają skóry niemowlaka. Płatki mydlane przeznaczone są w szczególności do ręcznego prania ubranek dla dzieci, bielizny oraz pieluszek wielokrotnego użytku. Wśród popularnych marek wymienia się płatki mydlane Dzidziuś oraz Bebi.

Nie jest to praktyczny środek do stosowania w pralce automatycznej, ponieważ płatki potrzebują trochę czasu, by móc rozpuścić się w wodzie. Pomimo to, płatki mydlane wygrywają z innymi środkami piorącymi dla niemowląt. Uznawane są bowiem za najbezpieczniejsze oraz najbardziej delikatne dla wrażliwej skóry naszych maluszków.

Proszek do prania dla niemowląt powinien być bardzo delikatny. Musi zmiękczać tkaniny i nie może podrażniać delikatnej skóry dziecka.
Proszek do prania dla niemowląt - który wybrać, których unikać

Proszek do prania ubranek niemowlęcych – cenne wskazówki

Do kiedy prać w proszku dla niemowląt?

Nie da się jednoznacznie określić, do kiedy powinniśmy prać ubranka naszych milusińskich w specjalnym proszku dla niemowląt. Z pewnością najbezpieczniej jest stosować proszek do prania dla niemowląt przez pierwsze 6 miesięcy życia dziecka. Wówczas będziemy mieli pewność, że nie pojawią się na skórze jakiekolwiek reakcje alergiczne.

Po około dwóch miesiącach można powoli przyzwyczajać skórę niemowlaka do zwykłego proszku. W celu sprawdzenia reakcji na środek piorący, którego używamy, wystarczy wyprać jedno ubranko dziecka wraz z naszym praniem. W ten sposób sprawdzimy tolerancję skóry niemowlaka na zwykły proszek. Wiele mam praktykuje tę metodę, ponieważ to najlepszy wyznacznik, który informuje nas do kiedy prać w proszku dla niemowląt.

Co innego, gdy nasza pociecha jest alergikiem. Bardzo wrażliwa skóra wymaga stosowania specjalnego hipoalergicznego proszku przez znacznie dłuższy czas. Ważne jest, aby środek piorący dla alergików był bezzapachowy. Intensywność zapachu może jedynie wzmagać podrażnienie. Zdarza się nawet, że proszek do prania dla niemowląt używany jest nawet przez pierwsze kilka lat życia dziecka. Świetną alternatywę stanowią proszki ekologiczne, które stosuje się zarówno do dziecięcego, jak codziennego prania. Nie ma tutaj szczególnego rozróżnienia.

Których proszków do prania lepiej unikać?

Bardzo ważną rzeczą jest ochrona noworodka przed alergenami. Duże znaczenie mają w tej kwestii substancje zawarte w środkach piorących. Niektórzy rodzice nieświadomie narażają swoje pociechy na kontakt z substancjami uczulającymi. Szczególnym okresem jest pierwszy rok życia naszego dziecka, kiedy to skóra jest wysoce wrażliwa i bardzo podatna na alergeny.

Proszek do prania dla niemowląt powinien mieć pozytywne atesty Instytutu Matki i Dziecka. Nie powinien uczulać ani podrażniać skóry
Proszek do prania dla niemowląt - który wybrać, których unikać

Cenną wskazówką podczas wyboru środka piorącego jest na przykład atest oraz rekomendacja nadana przez Instytut Matki i Dziecka. Proszek lub płyn dla niemowląt musi być hipoalergiczny oraz pozbawiony substancji chemicznych. Należy unikać preparatów, które posiadają bardzo intensywny aromat zapachowy. Wybierając proszek do prania ubranek niemowlęcych, warto zwrócić uwagę na jego skład.

Powinniśmy bowiem unikać wszelkich środków, które zawierają enzymy. Substancje ciężko się wypłukują, przez co często powodują podrażnienia skóry oraz dróg oddechowych. Są także przyczyną alergii. Preparat do prania ubranek niemowlęcych powinien być także pozbawiony wybielaczy optycznych. Są to sztuczne składniki, które zamiast wybielać, powodują wyłącznie złudzenie bielszej tkaniny. Ostatnimi z niepożądanych komponentów są fosforany. Pomimo iż przeciwdziałają pojawianiu się osadów, bardzo szkodzą środowisku.

Który proszek do prania dla niemowląt wybrać? Opinie

Nie istnieje jeden proszek, który byłby rewelacyjny w oczach każdej mamy. Jednym z czynników wpływających na opinię, jest często cena produktu oraz jego działanie. Wiele pozytywnych słów można przeczytać o proszkach firmy Jelp, Dzidziuś oraz Lovela. Na forach internetowych można spotkać się także z zastrzeżeniami niektórych mam odnośnie proszków firmy Dzidziuś. Według nich ubranka wyprane w tym środku są sztywne i w ogóle nie pachną. Pojawiające się kontrowersje najlepiej jest więc rozwiać, poprzez osobiste sprawdzenie produktu.

Prócz powyższych proszków do prania ubranek niemowlęcych i dla dziecka dobre opinie ma również Biały Jeleń, Bobini, Persil Sensitive, Ludwik oraz niemiecki Almacabio. Pomimo jednak dużego wyboru, niekwestionowanym liderem w rankingu na największą popularność pozostaje proszek do prania dla niemowląt marki Lovela. Tuż za nim pojawia się znany Jelp. Coraz więcej mam stawia też na ekologiczne środki piorące.

Opinie na temat środków piorących dla niemowląt są różne. Każdy z nich posiada bowiem grono zwolenników. Miejmy na uwadze, że skóra naszych pociech jest ogromnie delikatna. W związku z tym wybierajmy takie środki piorące, które nie będą uczulać. Jeśli natomiast u niemowlaka pojawi się alergia, koniecznie stosujmy proszki dla alergików tak długo, jak to konieczne. Pamiętajmy – lepiej zapobiegać niż leczyć!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84.7% czytelników artykuł okazał się być pomocny