Jak kupić wieszak na pranie

Nieduże mieszkania w miastach zawsze stwarzają problem z suszeniem prania. Nie zawsze dysponujemy ogrodem, dużym balkonem czy też suszarnią, gdzie można bez problemu suszyć duże ilości prania. W naszym klimacie suszenie na powietrzu w ogrodzie czy na balkonie nie jest dostępne przez cały rok. Dlatego też musimy posiłkować się suszarkami na pranie zainstalowanymi w domu lub suszarkami wolnostojącymi, które można rozłożyć w dowolnym miejscu.

Wybierając wieszak na pranie kierujemy się przede wszystkim wielkością łazienki, metrażem mieszkania oraz ilością i rodzajem prania. Duża łazienka pozwala na instalacje suszarki sufitowej lub ściennej. Natomiast do małych mieszkań z małymi łazienkami przeznaczone są stojące suszarki do ubrań. W zależności od dostępnego miejsca w mieszkaniu dobrym wyborem może być suszarka typu wieża, na przykład modele Vileda Mixer lub Level, która zajmuje mało miejsca i zmieści się także w kabinie prysznicowej. W większym pokoju zmieści się tradycyjna, stojąca suszarka na pranie Vileda z otwieranymi skrzydełkami, jak modele Magnum, Universal czy Extra. Przy dużej ilości prania i odpowiednim miejscu w mieszkaniu dobrym rozwiązaniem będzie rozsuwana suszarka na pranie, jak na przykład modele Infinity czy Surprise.

W ofercie Vileda znajdziemy zarówno typowe suszarki łazienkowe, jak suszarki sufitowe i ścienne, jak również suszarki stojące oraz małe, wiszące suszarki do bielizny.

Suszarka na pranie Vileda - najpopularniejsze modele suszarek stojących

Jak wybrać suszarkę do małego mieszkania

Stojąca suszarka do ubrań sprawdzi się głównie w mieszkaniach, gdzie mała łazienka nie pozwala na zainstalowanie wygodnej suszarki sufitowej. Składana suszarka pozwala na ustawienie w dowolnym miejscu, także na balkonie, a następnie, po wysuszeniu ubrań, złożenie i schowanie. Suszarki tego rodzaju zajmują sporo miejsca w mieszkaniu, ale rozkładamy je tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Najbardziej ekonomiczne, jeśli chodzi o miejsce są pionowe suszarki typu wieża. W ofercie Vileda mamy do wyboru modele Mizer 3 lub 4 poziomowe oraz model Level z trzema półkami. Szczególnie często wybierana jest suszarka Vileda Mixer 4 z 4 półkami, której cena wynosi około 125 zł. Dla porównania podobna suszarka na pranie Leifheit z 4 półkami kosztuje około 220 zł. Suszarka na pranie Vileda Mixer 4 zbiera dobre opinie jako idealne rozwiązanie do małego mieszkania przy dużej ilości prania. Suszarka Vileda Mixer łatwo się składa i rozkłada. W zależności od ilości i rodzaju prania można ją rozłożyć na kilka różnych sposobów. Ponadto nóżki na kółkach ułatwiają przesuwanie. Suszarka ta mieści bardzo dużo prania. Jako wady tego modelu można wymienić nieco za cienkie druciki, które mogą się wyginać pod ciężarem dużych ubrań. Zbyt wąsko ustawione druty utrudniają nieco wieszanie ubrań. A może zainteresuje cię także ten artykuł o suszarce ogrodowej na pranie?

Przy mniejszej ilości prania możemy zdecydować się na tańszy model z 3 półkami Vileda Mixer 3, którego cena kształtuje się od około 90 do około 120 zł. Nieco tańszy, choć podobny model to suszarka na pranie Vileda Level 3.

Do bardzo małego mieszkania możemy wybrać małe wieszaki do bielizny Vileda, które umożliwiają zawieszenie na grzejniku lub na balustradzie balkonu.

Jak wybrać suszarkę stojącą, jeśli mamy więcej miejsca w mieszkaniu

W większym mieszkaniu lub balkonie możemy ustawić poziomą suszarkę na pranie, która pozwala na łatwiejsze wieszanie większych ubrań, tak aby nie zwisały do ziemi. Suszarki poziome zajmują niestety znacznie więcej miejsca w mieszkaniu, lecz nie korzysta się z nich cały czas. Vileda oferuje w tym zakresie szeroki wybór modeli, których ceny kształtują się od 79 do 169 zł. Niektóre modele posiadają w wyposażeniu dodatkowy wieszak do bielizny.

Spośród tańszych modeli na uwagę zasługuje suszarka na pranie Vileda Universal, której cena waha się od 66 do 99 zł. Dla przykładu podobna suszarka na pranie Ikea kosztuje 79,99 zł. Model Universal to suszarka do codziennego prania z nóżkami w stylu x-leg, zaopatrzonymi w kółka, dzięki czemu podczas przesuwania jej nie porysujemy podłóg. Budowa suszarki jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, dlatego też może zostać ustawiona na balkonie lub w ogrodzie. Ta suszarka Vileda zbiera dobre opinie jako sprzęt stabilny, wygodny i wysoki. Suszarka wyposażona została w blokadę zabezpieczającą przed samoistnym opadaniem skrzydełek obciążonych praniem. Droższy model Extra, wykonany również ze stali powlekanej, różni się wielkością. Natomiast droższe modele Fusion i Aluminium wykonane są z odpornego na czynniki atmosferyczne aluminium. Mają również grubsze druty, które ułatwiają wieszanie, zmniejszają zgniecenie się ubrań oraz zmniejszają ryzyko wyginania się drucików pod wpływem ciężaru prania.

Rozsuwana suszarka na pranie Vileda Infinity

Szczególnie dobre opinie wśród użytkowników zbiera rozsuwana suszarka na pranie Vileda Infinity, której ceny kształtują się od 159 do 199 zł. Jest to suszarka na dużą ilość prania. Podwyższony stelaż pozwala na suszenie większych rzeczy, dzięki czemu mamy gwarancję, że spodnie, długie sukienki czy rękawy koszul nie będą się brudzić stykając się z podłogą.

Mężczyzna wieszający pranie na suszarce, a także suszarka na pranie vileda
Jaka suszarka na pranie vileda jest godna uwagi, czyli polecane suszarki na pranie

Rozsuwana suszarka na pranie posiada teleskopowe linki, które po pełnym rozłożeniu mogą pomieścić 3 prania. Po rozsunięciu linek mamy możliwość wygodnego suszenia dużych rzeczy jak pościel, obrusy czy koce. Jednocześnie solidna budowa suszarki ze stali konstrukcyjnej sprawi, że suszarka nie przewróci się i nie wygnie pod ciężarem dużej ilości prania.

Użytkownicy wyrażają głównie pochlebne opinie o tym modelu suszarki na pranie. Chwalą przede wszystkim ogromną przestrzeń do prania oraz wysokość większą niż standardowe suszarki tego typu. Suszarka Vileda Infinity jest solidna, dobrze wykonana i łatwa w użytkowaniu. Suszarka ta jest jednak duża i ciężka i zajmuje dużo miejsca w mieszkaniu. Pojawiają się również krytyczne opinie, w szczególności dotyczące zbyt ciasno ułożonych linek oraz stabilności sprzętu. Na niektórych rodzajach podłóg nogi suszarki rozjeżdżają się.

Suszarki łazienkowe w ofercie Vileda

Oprócz suszarek wolnostojących Vileda oferuję również suszarki łazienkowe do ubrań montowane na suficie lub na ścianie. Ceny suszarek łazienkowych kształtują się od około 80 do 130 zł. Sufitowa suszarka Vileda Highline może zostać zamocowana zarówno na ścianie jak i na suficie. Stanowi ona idealne rozwiązanie, jeśli posiadamy dużą łazienkę, gdyż nie wykorzystuje ona miejsca na podłodze. Przy pomocy linek możemy wygodnie obniżyć druty suszarki i zawiesić na nich pranie. Po zawieszeniu druty podciągamy do góry i blokujemy, tak że uprane rzeczy nie zajmują miejsca w mieszkaniu.

Podobnym rozwiązaniem jest ścienna suszarka na pranie Vileda, którą rozpina się pomiędzy dwoma ścianami w łazience lub na balkonie. Suszarkę tę rozwijamy w razie potrzeby i mocujemy do stelaża znajdującego się na przeciwległej ścianie, której odległość nie może przekroczyć 4 metrów. Tego rodzaju wieszak na pranie idealnie zda egzamin w mieszkaniu, gdzie nie ma miejsca na suszarkę stojącą na podłodze.

ikona podziel się Przekaż dalej