Suszarka na pranie IKEA

Stojąca suszarka na pranie MULIG

To jedna z najchętniej kupowanych suszarek w sklepach IKEA. Możesz korzystać z niej nie tylko w domu, ale i na zewnątrz. MULIG jest to suszarka rozkładana, którą można rozłożyć bardzo łatwo – tym sposobem, zyskując miejsce do rozwieszenia większej ilości prania. Wymiary suszarki to 173 cm x 57 cm x 103 cm, a łączna długość jej linek wynosi 19 m – zatem, nie jest to mała suszarka. Kiedy jej nie będziesz używać, wystarczy suszarkę łatwo złożyć.

Co ważne, do suszarki dołączono również 4 haki z tworzywa ABS, służące do bielizny bądź suszenia mniejszych elementów odzieży (jak czapki czy rękawiczki). Części główne suszarki wyprodukowano z drutu, stali oraz poliestrowej powłoki proszkowej. Warto więc zawsze wycierać ją do czysta z użyciem miękkiej szmatki, uprzednio zamoczonej w wodzie i mydle – ewentualnie w łagodniejszym środku do mycia.

Cena za suszarkę to 79,99 zł.

Suszarka na balkon JÄLL

Jest to idealna, mała suszarka na pranie. Świetnie może zastąpić klasyczne i o wiele droższe suszarki takie, jak znana suszarka na pranie Vileda albo suszarka na pranie Leifheit. Nie musisz mieć wiele miejsca, żeby móc wystawić wywieszone na niej pranie. Wystarczy kawałek balkonu albo przestrzeni w pomieszczeniu, by móc wysuszyć ubrania. Co ciekawe, suszarkę możesz składać na płasko, kiedy jej nie używasz.

Pozytywne opinie na temat tej suszarki wskazują na jej przyjazny stosunek nie tylko do wywieszonych ubrań, ale i środowiska – porównując JÄLL do suszarek bębnowych. Łatwo ją złożysz, rozłożysz i przestawisz, dlatego korzystać można z niej dosłownie w każdej przestrzeni. Wymiary suszarki to 79 cm x 40 cm x 82 cm. Powierzchnia zaś, na której możesz suszyć swoje ciuchy, to 6 metrów (linki do prania). Mało tego, suszarka jest rozwiązaniem budżetowym – a więc, na każdą kieszeń! Sprawdź także ten artykuł o wyborze rozsuwanej suszarki na pranie.

Cena za suszarkę to 24,99 zł.

Suszarka typu wieża FROST

Jest to suszarka na pranie IKEA, która należy do najbardziej kultowych ze sklepu. To rozkładana, stojąca suszarka na pranie. Możesz używać jej nie tylko w domu, ale i na zewnątrz – w ogrodzie, na balonie czy tarasie. Suszarka stworzona została ze stali, proszkowej powłoki polietylenowej oraz przeciwkorozyjnej powłoki fosforanowej, co świadczy o jej trwałości. Co ważne, materiały te nadają się przez to do recyklingu! Suszarka posiada wymiary 134 cm x 59 cm x 93 cm – łatwo będzie ją złożyć i później odstawić na miejsce. Łączna długość linek, jaką posiada suszarka, to 19 m – a więc, na pewno wysuszysz na niej całe swoje pranie. Suszarka typu wieża od wielu lat zyskuje sobie pozytywne opinie klientów IKEA, gdyż jest naprawdę dobrze skonstruowana i pozwala na rozwieszenie więcej, niż tylko jednego prania.

Jako jedyny minus suszarki, klienci wskazują na brak możliwości trwałej blokady suszarki – przez to może ona niechcący się złożyć w trakcie jej przestawiania z miejsca na miejsce. Mimo to, jest suszarką bardzo pojemną i zajmuje przy tym niewiele miejsca. Za jej kupnem przemawia również fakt, że można ją otworzyć częściowo. Suszarka zmieści się nie tylko za pralką, ale też np. za drzwiami, nie zajmując zbyt wiele przestrzeni w mieszkaniu.

Cena za suszarkę to 59,99 zł.

Suszarka łazienkowa – którą wybrać z IKEA?

Wieszak na pranie PRESSA

Jest to wieszak wiszący, przeznaczony na 16 sztuk odzieży. Możesz korzystać niego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania – o ile posiadasz przystosowane do jego powieszenia miejsce. Wymiary wiszącej suszarki na ubrania to 26 cm x 40 cm, a sama suszarka wykonana została z powłoki ochraniającej ją przed szkodliwym promieniowaniem UV – co wpływa na wydłużenie się jej żywotności.

Tego typu wieszaki, jak suszarka na pranie IKEA marki PRESSA, są absolutną klasyką. Nie dość, że nie zajmują zbyt wiele miejsca, to nie wywracają się od ciężaru ubrań – jak to czasem bywa w przypadku rozkładanych suszarek. W dodatku, są dyskretne i subtelne, nie zajmując miejsca na podłodze – a to często pozwala na zaoszczędzenie powierzchni w mieszkaniu. Wersja z IKEA pozwala na zamocowanie 16-stu ubrań, co posiada wiele zalet. Możesz bowiem zyskać zintegrowaną suszarkę nie tylko na ubrania, ale też świetną… półkę! Kiedy nie będziesz suszyć swojej garderoby, możesz tam z powodzeniem przechowywać różną galanterię – np. kapelusz, apaszkę czy torebkę. Tym, co jeszcze wyróżnia suszarkę na tle innych, jest jej stosunkowo niska cena. Zatem, nawet nie posiadając zbyt wielkiego budżetu na suszarkę, możesz mieć ją naprawdę wysoce jakościową!

Cena za suszarkę to 12,99 zł.

Suszarka na pranie wisząca Antonius

Jeżeli jesteśmy już przy budżetowych rozwiązaniach, to warto będzie wspomnieć o suszarce Antonius z IKEA. Jej plusem jest fakt, że możesz skorzystać z niej nie tylko w domu, ale i w odpowiednio wyznaczonym miejscu na zewnątrz. Pozwala na to bowiem powłoka, która chroni suszarkę przed promieniowaniem słonecznym UV. Jej długość to 5 m – zatem, pozwoli na wysuszenie wszystkiego, co najważniejsze. Dokładne wymiary suszarki to 77 cm x 40 cm x 49 cm. Suszarkę możesz powiesić w dowolnym miejscu, np. na drzwiach, wannie, kaloryferze czy drążkach – wystarczy pamiętać, by była to grubość między 1 a 10 cm.

Jeżeli chcesz w sprytny sposób wysuszyć pranie, jednak nie posiadasz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu, warto będzie pomyśleć nad właśnie tą suszarką. To idealne rozwiązanie, kiedy posiadasz ograniczoną przestrzeń. Suszarka charakteryzuje się dużą nośnością i stabilnością, więc żadne mokre ciuchy nie będą jej straszne! Dodatkowo, możesz zamocować ją na grzejniku i wysuszyć dzięki temu swoje pranie jeszcze szybciej! Tym sposobem, wykorzystasz energię zużywaną na ogrzewanie w sposób sprytny i pożyteczny.

Cena za suszarkę to 19,99 zł.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny