Skąd w naszej głowie narodził się pomysł, by wybrać akurat takie obrazy? Konie to nie tylko bardzo piękne, efektowne i majestatyczne zwierzęta. To także istotny element naszej kultury i tradycji, bo zwierzęta te od wieków towarzyszyły nam i w codziennych obowiązkach, i podczas historycznych bitew. Ich wizerunki sprawią, że zwykłe pomieszczenie nabierze całkowicie nowej jakości. Mogłoby się wydawać, że jedno płótno nie może zmienić aż tak wiele. Wszystko zależy jednak od tego, co się na nim znajdzie. Jeśli wybierzemy niewyróżniający się niczym szczególnym pejzaż o małym formacie, to rzeczywiście metamorfoza będzie niewielka. Sytuacja zmieni się jednak o 180 stopni, gdy na naszej ścianie pojawi się na przykład trzyczęściowa kompozycja o bardzo dynamicznej formie. Zobaczcie sami.

Tryptyk w galopie

Tryptyk w galopie

Jesteśmy przyzwyczajeni, że wielkoformatowe obrazy (zobacz na Myloview.pl) podziwiamy przede wszystkim w muzeach. Jeśli jednak dysponujemy przestronnym pokojem to nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundować sobie taką ozdobę. Specjalista z Myloview przekonuje, że to znakomite rozwiązanie:

Jeśli w naszym salonie brakowało wyrazistego akcentu dekoracyjnego, dominanty, która nadawałaby charakteru stylizacji, to wybrane przeze mnie przedstawienie sprawdzi się w takiej przestrzeni perfekcyjnie. Jest to bowiem tryptyk, czyli kompozycja podzielona na trzy części, ukazująca galopujące stado koni. Taki wzór jest niezwykle dynamiczny i sprawi, że aranżacja zmieni się nie do poznania. Na taki obraz warto się zdecydować, gdy w naszym wnętrzu nie ma innych wyrazistych dekoracji. W zależności od kolorystyki, jaką wybierzemy, możemy dopasować wzór do tradycyjnej lub nowoczesnej przestrzeni. Gniade konie biegnące po stepach wpasują się w klasycznie urządzony salon o ciepłej tonacji, z kolei siwe lub białe galopujące po śniegu doskonale uzupełnią minimalistyczne w wyrazie loftowe wnętrze.

Nietypowy portret

Koń na zdjęciu

Na przestrzeni wieków w dziejach malarstwa powstało wiele zachwycających portretów. Warto przywołać tutaj chociażby „Mona Lisę” Leonarda da Vinci, „Dziewczynę z perłą” Jana Vermeera czy oryginalne dzieła Amadeo Modiglianiego. My jednak zdecydowaliśmy się na coś zupełnie innego. Będzie to portret, ale nie urodziwej modelki, ani przystojnego mężczyzny. Na ścianie chcemy zawiesić wizerunek przepięknego zwierzęcia o mądrych oczach. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wielu artystów portretowało konie i jest to motyw na tyle popularny, że bez trudu znajdziemy efektowne wzory. Możemy wybrać przedstawienie imitujące malarską kompozycję lub zdecydować się na fotografię. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że możemy je umieścić nawet w niewielkim pomieszczeniu, a pionowy układ płótna sprawia, że nawet niewielki fragment odsłoniętej ściany wystarczy, by zawiesić obraz.

Artystyczna wizja

Obraz koń - abstrakcja

Aranżując mieszkanie, możemy puścić wodze naszej fantazji i zdecydować się na przedstawienie utrzymane w artystycznym stylu. Jak w takiej wersji będą się prezentować konie? Obrazy nie muszą wiernie odwzorowywać zwierząt. Mogą stanowić punkt wyjścia do tego, by zagadnienie to potraktować w oryginalny i zaskakujący sposób. Zamiast realistycznego wizerunku zdecydujmy się na malarsko opracowaną sylwetkę, w którą wpisany jest malowniczy pejzaż. Taka dekoracja będzie pasować jak ulał do rustykalnej aranżacji, ale możemy się na nią zdecydować także wtedy, gdy chcemy przełamać ascetyczny wygląd nowoczesnej stylizacji. Element przyrody sprawi, że nawet współczesny wystrój nabierze łagodniejszego i bardziej przytulnego charakteru.

A jeśli szukamy akcentu dekoracyjnego, który ożywi pokój prawdziwą feerią barw, zdecydujmy się na obraz, który nawiązuje do fowizmu – nurtu w sztuce, który opierał się na bardzo żywej i oderwanej od rzeczywistości kolorystyce. Znakomitym przykładem jest delikatnie niebieska sylwetka konia ukazana na intensywnie pomarańczowym, neutralnym tle. Dzięki takiemu elementowi przestrzeń nie tylko nabierze wyrazu, ale stanie się także o wiele bardziej optymistyczna. – wyjaśnił nam ekspert z Myloview.pl.

Aranżacja wnętrza powinna pasować do naszej osobowości, dlatego szukając ozdób do dekoracji mieszkania, wybierajmy te, które pozwolą nam stworzyć idealną przestrzeń. Artystyczna kompozycja, galopujące konie, a może portret? Każda z tych propozycji będzie znakomita, jeśli tylko posłuży nam do wyczarowania harmonijnego wystroju.

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny