Przesyłki kurierskie – jak odpowiednio przygotować paczkę do wysyłki?
Aby wysłana przez nas paczka dotarła bezpiecznie do adresata, musimy odpowiednio ją przygotować. Pewność, że przesyłka trafi do rąk odbiorcy w nienaruszonym stanie, gwarantuje nie tylko wybór najlepszego przewoźnika, ale też właściwego opakowania, które wykorzystamy do zabezpieczenia produktu. Nieumiejętne przygotowanie paczki oznacza wyższą opłatę za jej nadanie. Aby tego uniknąć, podpowiadamy, jak dobrze przygotować paczkę do wysłania.
Szybkie przesyłki kurierskie – jakiego przewoźnika wybrać?
Nim przygotujemy paczkę do nadania, dobrze jest zastanowić się, z którego operatora logistycznego warto skorzystać. Na rynku jest bowiem wiele firm, które świadczą usługi transportowe dla klientów indywidualnych i biznesu, ale różną się one od siebie pod wieloma względami. Dla klientów, którzy korzystają z usług logistycznych sporadycznie, porównanie usług może być problematyczne, dlatego też najlepiej jest postawić na brokera kurierskiego.
Brokerzy mogą negocjować stawki u firm kurierskich, dzięki czemu oferują klientom indywidualnym usługi w konkurencyjnych cenach. Operator logistyczny ShipCenter jest jednym z liderów na rynku. By skorzystać z usług tego brokera i nadać przesyłki kurierskie kurierem UPS, DHL, InPost czy DPD, wystarczy wejść na stronę Ship Center. Duża baza przewoźników umożliwia klientowi wybranie takiej firmy, która oferuje kompleksowe usługi i którą wyróżniają atrakcyjne ceny.
W co zapakować przesyłkę kurierską?
Należy pamiętać, że to, w jaki sposób zapakujemy przesyłkę oraz to, co nadajemy i jakie gabaryty będzie mieć paczka, wpłynie na cenę usługi. Tanie paczki kurierskie można wysłać, zamawiając kuriera w internacie. Aby oszacować koszty, warto skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie shipcenter.pl. Tam też można zobaczyć, jakie formy opakowania akceptowane są przez firmy kurierskie oraz jak przygotować do wysyłki przedmioty niestandardowe, na przykład opony samochodowe. Do zapakowania produktów możemy wykorzystać:
- pudełka kartonowe,
- foliopaki,
- folię stretch,
- folię bąbelkową,
- kartonowe tuby.
Dodatkowo musimy pamiętać o wypełniaczach, które uzupełnią wolne przestrzenie w pudełku tak, aby wysyłany produkt nie przesuwał się w jego wnętrzu podczas transportu i nie uległ uszkodzeniu. Mogą do tego służyć specjalne ekologiczne „chrupki” wytwarzane na bazie kukurydzy, kawałki kartonu lub papieru, folia bąbelkowa, a nawet kawałki gazet.
Jak dobrać do wysyłanego przedmiotu?
Produkty o regularnych kształtach, takie jak książki, małe AGD, płyty DVD czy płyty kompaktowe, można pakować do kartonowych pudełek o odpowiednim kształcie i wielkości. Mały sprzęt AGD w momencie zakupu jest zapakowany w oryginalne kartonowe pudełko, ale zazwyczaj nie zastąpi ono grubszego kartonu do transportu. Tego typu delikatne przedmioty warto zabezpieczyć dodatkowo, na przykład owijając ich firmowe opakowanie folią stretch.
Ubrania można pakować w koperty bąbelkowe lub foliopaki, które dostępne są w punktach nadania firm kurierskich. Ważne jest, aby w każdym przypadku dobierać wielkość opakowania do towaru. Jeśli jest to trudne i pudełko jest większe, nie powinno się zostawiać w nim zbyt wiele wolnej przestrzeni, lecz należy uzupełnić ją wspomnianymi wcześniej wypełniaczami. Rzeczy takie jak opony, zderzaki samochodowe czy też rowery powinny być zapakowane w specjalny sposób.
Warto też pamiętać, że niektórzy przewoźnicy, jak na przykład DHL, wymagają pakowania wszystkich rzeczy w kartony, niezależnie od tego, co wysyłamy. Na koniec warto wspomnieć, że każda przesyłka powinna zostać dobrze zabezpieczona taśmą klejącą, tak, aby nie można było otworzyć jej bez odklejania taśmy. Należy też pamiętać, by dobrze przykleić etykietę nadawczą, zgubienie jej może bowiem opóźnić lub nawet uniemożliwić dostarczenie paczki.
artykuł sponsorowany