Planując zwiedzanie Małopolski, warto jest wybrać odpowiednią porę roku zwłaszcza, jeśli chcecie jechać tam z dziećmi. Dużo zależy od tego, co chcecie tam robić. Zimą i wczesną wiosną w rejonach górskich czynne są stoki narciarskie i lodowiska, z których mogą skorzystać amatorzy sportów zimowych. W okolicach Rabki Zdroju nie ma ich jednak zbyt wiele, dlatego na zwiedzanie tej miejscowości lepiej wybrać ciepłe miesiące roku. Co warto zobaczyć?

Tereny uzdrowiskowe w Rabce Zdroju

Rabka Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa. Przeszukując atrakcje turystyczne Małopolski, np. na www.rabkoland.pl na pewno znajdziecie o niej wiele ciekawych informacji. Na jej terenie znajduje się Tężnia Solankowa oraz Pijalnia Wód Mineralnych, a także sanatoria specjalizujące się we wspomaganiu leczenia układu oddechowego. Unikalny mikroklimat sprawia, że wszyscy odwiedzający Rabkę Zdrój wracają stamtąd zdrowsi. Będąc tam z dziećmi, warto przespacerować się Parkiem Zdrojowym oraz zobaczyć fontannę ze słoniami na krańcu rabczańskiego deptaka. Koniecznie trzeba też odwiedzić Rabkoland. Do ciekawych miejsc należą również Muzeum Górali i Zbójników, Skansen Taboru Kolejowego oraz wieża widokowa na Polczakówce.

Autorski Park Rozrywki

Na terenie Małopolski znajduje się kilka ciekawych parków rozrywki, które są atrakcyjne zarówno dla starszych dzieciaków, jak i dla tych najmłodszych. Jeden znajduje właśnie we wspomnianej już wcześniej Rabce Zdrój. Jest to Rabkoland – autorskie wesołe miasteczko, gdzie będą świetnie bawić się dzieci w każdym wieku. Warto zobaczyć mapkę atrakcji na https://www.rabkoland.pl/. Park ten podzielony jest na strefy tematyczne, w których można spotkać ciekawe postacie, np. Krucabombę, Ciocię Marynię, wikinga Swena Rudobrodego, czy Skałuchy. Kupując jeden bilet, można cały dzień korzystać ze wszystkich atrakcji dowolną liczbę razy. A najmniejsi wchodzą za darmo! Jeśli przyjechaliście do Rabki Zdrój, żeby odwiedzić w sanatorium seniora z waszej rodziny, on też znajdzie tam dla siebie coś ciekawego. Warto zaproponować mu spędzenie czasu z wnukami właśnie w Rabkolandzie.

Atrakcje w dalszej okolicy

W promieniu 30 km od Rabki Zdroju znajdziecie też inne ciekawe miejsca, w które można wybrać się z dziećmi. Na miłośników przyrody czeka Rezerwat Zielone Skałki, który można obserwować z pokładu statku podczas rejsu po Jeziorze Czorsztyńskim. Wielbiciele wodnych szaleństw znajdą dla siebie rozrywkę w okolicznych termach – w Szaflarach lub Białce Tatrzańskiej. Zaś dla poszerzenia wiedzy o regionie, warto wybrać się do Łopusznej, gdzie w zabytkowym dworze mieści się muzeum etnograficzne.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny