Rajstopy – szybka naprawa oczka w rajstopach oraz rajstopy w sprayu na ratunek

Niestety, nie istnieje gotowy i efektywny patent na to, jak naprawić oczko w rajstopach, ale z pomocą może przyjść stara metoda z lakierem do paznokci. Jeśli oczko w rajstopach powstało na przykład na stopie lub udzie – w miejscu, gdzie nie jest widoczne spod ubrania – lakier do paznokci pomoże powstrzymać oczko, by nie „poleciało” dalej. Niewielką ilość lakieru nanosimy w miejscu, gdzie powstało oczko, uniemożliwiając mu tym samym dalsze niszczenie rajstop. Ważne jest jednak, aby lakier był bezbarwny. Jest to istotne, zwłaszcza gdy oczko powstanie jednak w widocznym miejscu.

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, warto wykorzystać kilka patentów, które po pierwsze pomogą uniknąć powstania oczka, a po drugie skutecznie mu zapobiec. Najważniejsza zasada to oczywiście ostrożność. Do zakładania rajstop warto ściągnąć pierścionki i inną biżuterię dłoni, by przypadkiem nie zahaczyć nimi delikatnego materiału. Rajstopy powinno się też zakładać bez pośpiechu, chwytając je opuszkami palców, a nie narażać na pękniecie przy naciąganiu długimi paznokciami. Pomocne okaże się także zwilżenie dłoni wodą, dzięki czemu łatwiej podciągniemy rajstopy bez konieczności ich chwytania – wystarczy wykonać posuwisty ruch po obu stronach z nogi od stóp do ud, a nawilżone dłonie podciągną materiał.

Czy oczku w rajstopach można jakoś zapobiec? Okazuje się, że przydatna może być niekonwencjonalna metoda zamrożenia rajstop. Pod wpływem niskiej temperatury nylon uzyskuje bowiem większą elastyczność, a tym samym wyższą odporność. Należy jednak pamiętać o wyciągnięciu rajstop z zamrażarki i rozłożeniu ich przynajmniej na godzinę przed wyjściem, by zdążyły wyschnąć. Innym pomocnym sposobem jest także spryskanie rajstop lakierem do włosów, który także nada im większą trwałość na uszkodzenia.

Na ratunek: rajstopy w sprayu!

Wybawieniem z opresji podczas przyjęcia czy innej okoliczności, gdy złapiemy oczko, są rajstopy w sprayu. Warto mieć je w torebce na wypadek, gdyby te tradycyjne uległy zniszczeniu. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by użyć ich od razu.

Rajstopy w sprayu to swego rodzaju fluid do nóg, który wyrównuje koloryt skóry, kamufluje niedoskonałości i nadaje opaleniznę. W zależności od marki występuje w kilku odcieniach, umożliwiając dobranie koloru idealnego do karnacji. Rajstopy w sprayu produkuje między innymi znana marka kosmetyczna Sally Hansen, która przodowała na rynku w Polsce, kiedy jako pierwsza wprowadziła ten produkt. Dziś rajstopy w sprayu posiada w swoim asortymencie na przykład marka Lirene czy Venus.

Rajstopy w sprayu z powodzeniem można także zrobić samodzielnie, jeśli akurat nie masz ich pod ręką, a szukasz wyjścia z opresji. Do niewielkiej ilości balsamu do ciała wystarczy dodać podkład to twarzy w preferowanej ilości – zależy od nasycenia koloru, jaki chcemy uzyskać. Tak przygotowanym preparatem smarujemy równomiernie nogi. Minus tego rozwiązania to niestety możliwość pobrudzenia ubrań. W przypadku rajstop z sprayu z drogerii producenci zapewniają, że produkt nie powoduje zabrudzeń.