Na rynku dostępne są jednak różne rodzaje regałów magazynowych, które spełniają określone potrzeby. Czym różnią się poszczególne modele i jakie są ich funkcje?

Tradycyjne regały magazynowe

Tradycyjne regały przeznaczone do magazynów umożliwiają bezpośredni dostęp do składanych ładunków. Wymagają przy tym jednak utworzenia korytarzy roboczych do każdego rzędu regałów. Z pewnością ich sporą zaletą jest niezwykła łatwość sprawowania kontroli nad towarami, które przypisane są do konkretnej lokalizacji. Ponadto tego typu modele stanowią dosyć uniwersalne rozwiązanie, dzięki czemu doskonale sprawdzą się do składowania produktów o zróżnicowanym rozmiarze, wadze oraz kształcie. Regały magazynowe cechują się niskimi kosztami instalacji i nie wymagają specjalistycznego montażu.

Regały statyczne

Magazynowe regały statyczne obejmują różnego rodzaju konstrukcje, które są na stałe przymocowane i nie zmieniają swojego położenia. Przytwierdzone są więc do ścian lub podłoża bez możliwości ich przesunięcia. Wśród regałów statycznych wymienia się m.in. modele paletowe, ramowe, półkowe oraz wspornikowe. Składowanie towarów na większości regałach statycznych (oprócz wspornikowych) odbywa się w pozycji poziomej. 

Regały dynamiczne

Regały dynamiczne, nazywane też przesuwanymi bądź przejezdnymi wyposażone są w specjalną konstrukcję elementu jezdnego, przy pomocy którego mogą swobodnie się poruszać. Do tej kategorii zaliczają się m.in. regały wjezdne, przesuwane oraz przepływowe. Takie modele przede wszystkim stanowią bardzo wygodną propozycję, zwłaszcza w przypadku magazynów farmaceutycznych, spożywczych lub tekstylnych. Dodatkowo pozwalają na lepsze wykorzystanie powierzchni magazynowej oraz pomagają utrzymać porządek wśród towaru. 

Gdzie kupić regały magazynowe?

Na rynku znajduje się wiele miejsc, w których można zakupić regały magazynowe. Dostępne są one m.in. w sklepach budowlanych czy hurtowniach. Dobrym rozwiązaniem okaże się też zakup bezpośrednio od wybranego producenta. Regałów magazynowych warto poszukać także w sklepach online (sprawdź na: https://www.e-regaly.pl/), co najczęściej pozwala na uzyskanie korzystniejszych cen. Ponadto, kupując przez Internet, nie trzeba dodatkowo martwić się o transport regałów, bowiem zostaną one dostarczone prosto pod drzwi danego magazynu. 

Wybór właściwego regału to klucz do sprawnego zarządzania towarem. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na przegląd dostępnych modeli, aby dobrać najlepszą opcję dla swojego magazynu. 

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny