Bezprzewodowy robot – cechy urządzenia

Inteligentny mop Vileda

Jeżeli nie przepadasz za sprzątaniem i myciem podłóg, warto zastanowić się nad zainwestowaniem w sprzęt, jakim jest robot samosprzątający Vileda! Urządzenia te niegdyś były bardzo drogie, jednak teraz ceny robotów są bardzo przystępne i niemal na każdą kieszeń! Choćby dlatego warto sprawdzić, czy jest to urządzenie godne zaufania i polecenia.

Robot Vileda spełnia swoje zadanie dzięki zamocowanej wewnątrz urządzenia kamerze i sensorom, tworzącym mapę czyszczonego pomieszczenia. Za jej pomocą potrafią sprytnie zlokalizować brud, posprzątać go, a następnie wrócić do dokującej stacji. A więc, kiedy bezprzewodowy odkurzacz skończy swoją pracę, zawsze automatycznie wróci do miejsca, z którego wyjechał. Tam podepnie się pod stację dokującą, ładując swój akumulator na kolejne godziny sprzątania. Obudowa w jaką wyposażony został inteligentny mop Vileda jest zaprojektowana tak, by urządzenie bez problemów mogło poruszać się między ścianami – rzecz jasna, nie obijając ich! Dzięki wbudowanym sensorom robot Vileda wie, kiedy pojawi się przed nim jakaś przeszkoda. To zdecydowanie ułatwia skuteczność czyszczenia mieszkania! Jeśli szukasz więcej informacji, przeczytaj także ten artykuł o odkurzaczach samojezdnych.

Robot samosprzątający – co zawiera?

W zestawie z automatycznym odkurzaczem znajduję się dokująca stacja, o której była mowa powyżej. Dzięki niej nie ma mowy o nienaładowanym akumulatorze i rozładowanym urządzeniu. Każdy robot Vileda porusza się samodzielnie i usuwa znalezione po drodze zanieczyszczenia. Dzięki zestawowi czujników i algorytmom ruchu oraz sprzątania, ten bezprzewodowy robot radzi sobie niemal z każdą powierzchnią! Opinie użytkowników Viledy potwierdzają jednogłośnie, że odkurzacz wjeżdża prawie w każdy kąt i dokładnie czyści całe mieszkanie – zatem, nie straszny mu żaden kurz i brud!

Skuteczność czyszczenia automatycznego mopa

Układ sprzątania w urządzeniu nie jest skomplikowany. Dzięki szybko obracającej się szczotce, zanieczyszczenia wędrują do pojemnika wbudowanego w odkurzacz bezprzewodowy. Okrągły kształt urządzenia i dodatkowa boczna szczotka pozwala odkurzaczowi na wygarnięcie brudu niemal z każdego kąta! Robot Vileda nie potrzebuje worków – wszystko to z łatwością opróżnisz bowiem z plastikowego pojemnika na kurz i brud. Opinie użytkowników wskazują na to, że odkurzacz samosprzątający przypomina trochę… napędzaną elektrycznie zmiotkę! Być może dlatego, że siła ssąca w tym automatycznym robocie jest zdecydowanie mniejsza, jak w tradycyjnym odkurzaczu. Wyczyścisz za jego pomocą niemal każdą przestrzeń: dywan, chodnik oraz podłogi. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o odkurzaczach bezprzewodowych.

Mężczyzna odpoczywający przy odkurzaczu samojezdnym, a także odkurzacz samojezdny Vileda, robot sprzątający i opinie oraz ceny
Robot sprzątający Vileda – opinie, ceny, skuteczność działania automatycznego mopa

Robot Vileda – na co zwracać uwagę przy jego zakupie?

Nawigacja

Warto pamiętać o tym, że ceny Viledy są bardzo zróżnicowane – zależą one od wielu czynników i parametrów danego modelu. Jednym z tych czynników jest właśnie nawigacja. Trzeba pamiętać o tym, że musi być ona wyposażona w dość dobry algorytm sterowania – taki, aby umożliwił on jak najlepsze uprzątnięcie danej powierzchni.

Urządzenie do obsługiwania

Odkurzacz Vileda zazwyczaj sterowany jest za pomocą pilota albo dotykowego panelu na urządzeniu. Szukaj takiego modelu, który posiada czytelny oraz intuicyjny panel.

Jeżeli nie chcesz czyścić wyłącznie prostej nawierzchni, koniecznie wybierz model z funkcją pokonywania większych wysokości.

Ładowanie i czas pracy bezprzewodowego odkurzacza Vileda

Wiadomo, to jedna z cenniejszych informacji pozwalająca na uzyskanie wiedzy, przez jak długi czas może działać Twój bezprzewodowy robot. Warto również dowiedzieć się o czas pracy urządzenia na naładowanym akumulatorze, szczególnie gdy robot będzie pracować na dużych powierzchniach. Niemniej ważny jest czas ładowania, po którym urządzenie będzie ponownie gotowe do działania.

Ilość czujników, pojemnik i filtry

Koniecznie zorientuj się, czy robot Vileda wyposażony został w czujnik brudu (odkurzacz intensywniej sprzątnie dane miejsce), schodów (robot nie zjedzie po nich!) bądź czujnik zbliżeniowy (unikniesz obijania się urządzenia o ściany).

Wiadomo – im większy będzie pojemnik, tym rzadziej będzie trzeba czyścić inteligentny mop Vileda! Jeżeli chodzi o filtr, warto szukać tego najlepiej oczyszczającego powietrze z bakterii, grzybów i kurzu, np. Hepa.

Pamiętaj, że…

Nawet tak wyszukany sprzęt jak robot Vileda nigdy nie będzie w stanie zastąpić ludzkiej zaradności. Człowiek jest bowiem zdolny dotrzeć do naprawdę każdego zakamarka mieszkania – nawet, choćby miał przez to odsuwać kanapy czy meble. Bezprzewodowy robot niestety, ale nie jest w stanie tego zapewnić. Jeżeli więc jesteś typem perfekcjonisty, lepiej czyścić mieszkanie ręcznie! Z kolei przy nieco bardziej „luzackim” trybie życia, robot samosprzątający może okazać się dla ciebie doskonałym rozwiązaniem!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny